Провадження № 3/760/9198/21
в справі № 760/23012/21
09 листопада 2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з військової частини НОМЕР_1 МО України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , старший оперативний черговий напрямку на Сухопутні війська, Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій центру оперативного керівництва військової частини НОМЕР_1 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-17 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду м. Києва з військової частини НОМЕР_1 МО України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-17 КУпАП.
Згідно з протоколом №3 про військове адміністративне правопорушення від 30.08.2021 року, ОСОБА_1 , згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 13.08.2021 року №132-БЧ, з 09:30 год. 14.08.2021 року до 09:30 год. 15.08.2021 року заступив для виконання завдань бойового чергування на бойовий пост старшого оперативного чергового напрямку на Сухопутні війська, Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій, у складі оперативно чергової зміни військової частини НОМЕР_1 , та прийняв бойовий пост, матеріальні носії секретної інформації та інші документи згідно з описом про що розписався у журналі бойового чергування інв. №543 р/з.
14.08.2021 року, приблизно о 13:00 год., головним оперативним черговим військової частини НОМЕР_1 полковником ОСОБА_2 було помічено, що підполковник ОСОБА_1 виконує службові обов'язки з ознаками сп'яніння.
14.08.2021 року, о 13:35 год., підполковник ОСОБА_1 , переодягнувшись у цивільний одяг, намагався самостійно залишити місце несення чергування в розташуванні військової частини НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_2 , але був затриманий офіцерами чергової зміни про, що підтверджується у поясненнях полковника ОСОБА_3 та підполковника ОСОБА_4
14.08.2021 року, о 14.30 год., був відсторонений від несення бойового чергування та замінений у складі оперативно-чергової зміни військової частини НОМЕР_1 . Діяння скоєне в умовах особливого періоду.
На заміну підполковника ОСОБА_1 було викликано підполковника ОСОБА_5 , який прибув близько 18.00 та самостійно прийняв бойовий пост старшого оперативного чергового напрямку на Сухопутні війська, Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій. Підполковник ОСОБА_1 не передав бойовий пост старшого оперативного чергового напрямку на Сухопутні війська, Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій, самостійно залишив місце несення бойового чергування, з метою улагодження сімейних негараздів.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-17 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні не заперечував проти обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає, що справа підлягає направленню до військової частини НОМЕР_1 МО України для дооформлення, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 172-17 КУпАП порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, -
тягне за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до семи діб.
Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду, -
тягнуть за собою накладення штрафу від ста сорока п'яти до двохсот вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Разом з тим, відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням зазначених вимог, оскільки відсутнє зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а саме відсутня частина статті 172-17 КУпАП, яку було порушено особою, відносно якої був складений протокол.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що ч.3 ст. 172-17 КУпАП, за якою кваліфіковано дії ОСОБА_1 , не передбачена чинним КУпАП
За таких обставин, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому справа підлягає поверненню органу, який складав відповідний протокол для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 156, 253, 256, 278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 172-17 КУпАП, повернути до військової частини НОМЕР_1 МО України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Бурлака