Справа № 3/10321/21
760/26455/21
17 листопада 2021 року суддя Солом'янського районного суд м. Києва Криворот О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 122 КпАП України,
встановив:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 120694 від 15.08.2021, ОСОБА_1 15.08.2021 о 11 год. 20 хв., керуючи автомобілем марки «Рейвон» д.н.з. НОМЕР_1 повертав праворуч та не надав переваги в русі транспортному засобу «Басас» д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався по головній дорозі, чим створив аварійну ситуацію, а саме примусив водія «Басас» різко змінити швидкість та напрямок руху, чим порушив п.п. 2.3 (д), 16.6 ПДР України, тобто вчинив правопорушення передбачене ч. 5 ст. 122 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину категорично не визнав.
Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, суд, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов висновку, що провадження в справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю виходячи з наступного.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, потерпілих, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Так, в ході розгляду адміністративного матеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не знайшли свого підтвердження, зокрема в матеріалах справи відсутні будь які докази створення ОСОБА_1 аварійної ситуації на проїзній частині, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, суддя-
постановив:
провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст.122 КУпАП закрити в зв'язку з вiдсутнiстю в його діях складу адмiнiстративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О.Криворот