Постанова від 25.11.2021 по справі 136/1681/21

Справа № 136/1681/21

провадження №3/136/674/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2021 року м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Шпортун С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника відділу поліції №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - невідомо, громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше притягався до адміністративної відповідальності,

за ч.1 ст. 173-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 173-2 КУпАП.

Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №539079 слідує, що 22.08.2021 о 18:50 год. по АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 ображав свою співмешканку ОСОБА_2 нецензурною лайкою та різними образливими словами, внаслідок чого було завдано шкоди психічному здоров'ю потерпілої, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

В межах доби особу для розгляду справи не було доставлено до суду, у зв'язку із чим призначено справу в межах строку визначеного ст.277 КУпАП, на 18.10.2021, однак судовий виклик ОСОБА_1 не отримав та відповідно в судове засідання не з'явився.

Розгляд справи судом було призначено на 12.11.2021 та 25.11.2021, однак судові виклики не було вручено ОСОБА_1 , у зв'язку із відсутністю останнього за місцем свого проживання.

Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

З аналізу вказаної норми слідує, що строки притягнення до відповідальності є абсолютними, а їх пропуск, незалежно від причин, однозначно виключає застосування заходів державного примусу.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Зважаючи на те, що з часу вчинення зазначеного в протоколі адміністративного правопорушення пройшло більше 3-ох місяців та таке правопорушення не є триваючим, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, слід закрити у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 38, ч. 1ст. 173-2, 221, п. 7 ч. 1 ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена Вінницького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя С.В. Шпортун

Попередній документ
101383474
Наступний документ
101383476
Інформація про рішення:
№ рішення: 101383475
№ справи: 136/1681/21
Дата рішення: 25.11.2021
Дата публікації: 29.11.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Липовецький районний суд Вінницької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Розклад засідань:
18.10.2021 08:50 Липовецький районний суд Вінницької області
12.11.2021 08:20 Липовецький районний суд Вінницької області
25.11.2021 08:20 Липовецький районний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШПОРТУН С В
суддя-доповідач:
ШПОРТУН С В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Романов Роман Олегович