Справа № 496/4294/21
Провадження № 3/496/2515/21
18 листопада 2021 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Пасечник М.Л.,
за участю: секретаря - Старостіної А.Ю.
прокурора - Андрєєвої Н.О.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши у в залі суду матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Депутат Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання ОСОБА_1 , являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 31.08.2021 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45, п. 2-1 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , припинивши 11.12.2020 року повноваження депутата Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання, являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно 07.04.2021 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2020 рік типу - після звільнення, чим порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 11.12.2020 року повноваження депутата Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання, являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно 28.08.2021 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням, чим порушив вимоги абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказані дії містять склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені вказаних адміністративних правопорушень, визнав повністю. Також ОСОБА_1 були роз'ясненні його права та обов'язки передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Прокурор вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 , вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вивчивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідності до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч.1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
У відповідності до п.15 ст. 1 ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов'язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19)» від 17.03.2020 року №530-ІХ декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, пп.«а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Абзацем 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» і «в» п.2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Постановою Нерубайської сільської територіальної виборчої комісії Біляївського району Одеської області № 32 від 28.10.2015 року, визнано обраним депутата Нерубайської сільської ради Одеського району Біляївського області VII скликання ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Рішенням Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання № 1 -VII від 03.11.2015 року депутатам Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання надано повноваження.
Враховуючи вище викладене, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутат Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на депутата місцевої ради.
11.12.2020 року відбулася І сесія Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області VIII скликання, де були офіційно оголошені підсумки виборів Нерубайської сільської ради VIII скликання.
Таким чином, 11.12.2020 року повноваження ОСОБА_1 як депутата Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області VII скликання припинилися.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вбачається, що щорічну Декларацію особи, яка припинила виконання функції держави та місцевого самоврядування за 2019 рік ОСОБА_1 подав - 31.08.2021 року, з порушенням строків; Декларацію особи, яка припинила виконання функції держави та місцевого самоврядування за 2020 рік типу - після звільнення ОСОБА_1 подав - 07.04.2021 року, з порушенням строків; Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням ОСОБА_1 подав - 28.08.2021 року, з порушенням строків.
Поважних причин, за яких несвоєчасно ОСОБА_1 були подані декларації, судом не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 КУпАП).
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за кваліфікуючою ознакою несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена та підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом №999/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 14.09.2021 року, протоколом №1000/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 14.09.2021 року, протоколом №1001/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 14.09.2021 року, рапортами про факт несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР НП України, капітана поліції Бойченко С.О., письмовими поясненнями ОСОБА_1 по суті порушення, постановою Нерубайської сільської виборчої комісії Біляївського району Одеської області від 28.10.2015 року про обрання ОСОБА_1 депутатом Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області; рішенням Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області «Про визнання депутатів обраними у відповідних одномандатних виборчих округах та про результати виборів Нерубайського сільського голови», рішенням Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області «Про початок повноважень депутатів Нерубайської сільської ради», повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №02-17-565 від 14.04.2021 року, витягом з офіційного сайту «public.nazk.gov.ua» щодо подання ОСОБА_1 31.08.2021 року щорічної декларації за 2019 рік, 07.04.2021 року щорічної декларації за 2020 рік, 28.08.2021 року декларації перед звільненням.
Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особистість правопорушника, той факт, що він раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його провини, майновий стан.
Обставину, яка відповідно до ст. 34 КУпАП, пом'якшує відповідальність, суд визнає щире каяття, обставини, що обтяжують відповідальність, передбачені ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене та вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що воно має бути визначене у вигляді штрафу згідно санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції», суд,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) - винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню:
-за ч.1 ст. 172-6 КУпАП - у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень;
-за ч.1 ст. 172-6 КУпАП - у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень;
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП - у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
На підставі ч.2 ст. 36 КУпАП призначити остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Повний текст постанови складено 24.11.2021 року.
Суддя М.Л. Пасечник
Строк пред'явлення постанови до виконання
згідно Закону України "Про виконавче провадження"
Постанова набрала законної сили
"___" ____________ 2021 року