Ширяївський районний суд Одеської області
25.11.2021 Справа №: 518/1177/21
Провадженя № 3/518/872/2021
25 листопада 2021 року
Суддя Ширяївського районного суду Одеської області Тарасенко М.С, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КпАП України, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 331511, 27 серпня 2021 року о 20 годині 35 хвилин на а/ш Одеса-Мелитополь-Новоазовськ, водій ОСОБА_1 , керував в темну пору доби автомобілем «Мерседес 609Д» д/н НОМЕР_1 в якому не працювали задні габаритні вогні, чим порушив вимоги п. 31.43 «а» Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, правопорушення вчинене повторно протягом року.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, у судове засідання не з'явилась, надав заяву у якій просив провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю у матеріалах справи доказів, та розглянути справу за його відсутності,
Розглянувши матеріали справи, суддя вважає, що провадження по справі необхідно закрити, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення складаються з: довідки Управління патрульної поліції в Херсонській області про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія; протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КпАП України, складеного у відношенні ОСОБА_1 ; рапорту інспектора поліції, щодо виявлення правопорушення; постанови про накладення адміністративного стягнення за ч.3 ст. 121 КпАП України у відношенні ОСОБА_1 від 20.06.2021 року.
При цьому, суддя вважає за необхідне зазначити, що докази, наявні у матеріалах справи, не вказують на фактично вчинене правопорушення, а лише дають можливість кваліфікувати дії особи, яка притягається до адміністративного правопорушення, щодо повторності.
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення, крім протоколу про адміністративне правопорушення, не містять будь-яких інших доказів, передбачених ч.1 ст. 251 КпАП України про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, зокрема поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 331511 від 27 серпня 2021 року не вказано, що до протоколу додається відеозапис та/або наявність свідків у справі.
Суддя не може визнати особу винною у скоєнні адміністративного правопорушення лише на підставі протоколу про адміністративне правопорушення без наявності доказів.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 КпАП України, таким чином, суддя не може самостійно відшукувати докази по справі.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 121 ч. 4 КпАП України.
Керуючись ст. ст. 24, 27, 33, 36, 40-1, 247, 283, 284, 289 КУпАП, суддя
Провадження по справі щодо притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП закрити, відповідно до ст. 247 п. 1 КпАП України.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, через суд першої інстанції, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.Тарасенко