Справа № 522/19216/21
Провадження № 2-н/522/2025/21
24 листопада 2021 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Ковтун Ю.І., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про видачу судового наказу про стягнення суми боргу за послуги постачання природного газу з ОСОБА_1 ,
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги постачання природного газу у розмірі 1978,42 гривень, а також суму витрат по оплаті судового збору у розмірі 227,00 гривень.
Заявник у поданій заяві вказує на те, що на ім'я ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 , на якому станом на 21.09.2021 є заборгованість у розмірі 1978,42 гривень за поставлений природний газ за період з вересня 2018 року по серпень 2021 рік.
Вивчивши подану заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу за наступних підстав.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо: заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Разом з тим, як вбачається з розрахунку заборгованості, який наведений в заяві, сума заборгованості за період з вересня 2018 року по серпень 2021 рік становить 1978,42 грн. Також з вказаного розрахунку вбачається, що станом на 01.07.2018 вже існувала заборгованість в розмірі 2170,53 грн., яка в тому числі включена до остаточної суми заборгованості 1978,42 грн.
Отже, з наданого розрахунку не можливо встановити за який період нараховано 1978,42 грн. (тобто, з якого конкретно часу й до вересня 2018), чи не перевищує період її нарахування строк позовної давності (3 роки).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Отже, заява про видачу судового наказу не відповідає вимог п.4 ч.3 ст.163 ЦПК України, що є підставою для відмови у видачі судового наказу на підставі п.1 ч.1 ст. 165 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 4, 19, 163, 165 ЦПК України,
Відмовити у видачі судового наказу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про видачу судового наказу про стягнення суми боргу за послуги постачання природного газуз ОСОБА_1 .
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.
Суддя Ю.І.Ковтун