ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
23 листопада 2021 року м. Київ № 640/30080/21
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клименчук Н.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом 1. ОСОБА_1
2. ОСОБА_2
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
Позивачі звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, в якому просять:
- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладену у листі від 31.08.2021р. за № 2600-0603-8/138319, у поверненні ОСОБА_2 помилково сплаченого збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 15247,50 грн., сплаченого при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу квартири від 05.10.2020;
- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладену у листі від 27.08.2021 року № 2600-0603-8/136022, у поверненні ОСОБА_1 помилково сплаченого збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 15247,50 грн., сплаченого при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу квартири від 05.10.2020;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві сформувати та подати до Управління Державної казначейської служби України в м. Києві подання про повернення ОСОБА_2 збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 15 247,50 грн. та ОСОБА_1 у розмірі 15 247,50 гри., сплачених при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу квартири від 05.10.2020 р.
Пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за цим позовом суд виходить з такого.
Рішення, прийняті суб'єктами владних повноважень, дії, вчинені ними під час здійснення управлінських функцій, а також невиконання повноважень, встановлених законодавством (бездіяльність), можуть бути оскаржені до суду відповідно до частин першої, другої статті 55 Конституції України. Для реалізації кожним конституційного права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності вказаних суб'єктів у сфері управлінської діяльності в Україні утворено систему адміністративних судів.
Водночас, частиною першою статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Згідно з частиною першою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї доказів, позов у даному випадку заявлено двома позивачами, кожен з яких заявляє окремі позовні вимоги до відповідача. Відносно кожного з позивачів Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві прийнято окреме рішення.
Отже, предмет позовних вимог у кожного із позивачів окремий, що не пов'язаний між собою підставами виникнення та поданими доказами.
Таким чином, позивачами фактично заявлено два окремі позови, що не пов'язані між собою підставами виникнення та поданими доказами, що, в свою чергу, значною мірою ускладнять їх розгляд в одному провадженні.
Згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Отже, враховуючи, що позивачем порушено правила об'єднання позовних вимог і відсутні підстави для застосування положень ст. 172 КАС України, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви на підставі п. 6 ч. 4 ст. 169 цього Кодексу.
Керуючись статтями 169, 171, 172, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
1. Позовну заяву повернути позивачам.
2. Роз'яснити позивачам, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, та з дотриманням вимог процесуального законодавства, наведених в ухвалі суду.
3. Копію ухвали разом з позовною заявою і доданими до неї документами надіслати особам, які подали позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено.
Відповідно до частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Суддя Н.М. Клименчук