Ухвала від 16.11.2021 по справі 757/59428/21-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/59428/21-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , захисників: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , підозрюваного: ОСОБА_8 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання сторони кримінального провадження № 22016130000000212 від 19.09.2016 - старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 про продовження строку тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання сторони кримінального провадження № 22016130000000212 від 19.09.2016 - старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 , за підозрою громадянина України ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 258-3 КК України, громадянина України ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 258-5, ч. 2 ст. 258-5, ч. 3 ст. 258-5, ч. 5 ст. 191 КК України.

Клопотання обґрунтовується тим, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22016130000000212 від 19.09.2016 за підозрою громадянина України ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України, громадянина України ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 258-5, ч. 2 ст. 258-5,ч. 3 ст. 258-5, ч. 5 ст. 191 КК України.

В своєму клопотанні слідчий вказує, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22016130000000212 від 19.09.2016 року, продовжено до дванадцяти місяців, тобто до 19.09.2022 року.

Досудовим розслідуванням установлено, що особами, які за попередньою змовою разом з іншими невстановленими на даний час особами, сприяють діяльності терористичних організацій, вчиняючи умисні дії на шкоду територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, шляхом надання допомоги іноземній державі та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України, є громадяни України ОСОБА_10 та ОСОБА_8 .

Так, ОСОБА_10 , будучи знайомим з ОСОБА_8 , який, як йому було відомо, мав зв'язки з представниками терористичних організацій «Л/ДНР» та був добре обізнаний щодо господарської діяльності підприємств вугледобувної галузі, зокрема, і на територіях, які тимчасово не підконтрольні Україні, не пізніше 01.11.2014 запропонував останньому взяти участь у розробленні злочинного плану та подальшому наданні представникам Російської Федерації допомоги у підривній діяльності проти України.

При цьому ОСОБА_8 у період з квітня 2014 року, перебуваючи на території України та Російської Федерації, особисто спостерігаючи та відслідковуючи з засобів масової інформації події, що відбувались у східних регіонах України, а саме утворення терористичних організацій «Л/ДНР», захопленням адміністративних одиниць, будівель державних установ, господарських підприємств, установ та організацій, переслідуючи досягнення своєї мети - особистого збагачення, будучи особою, яка обізнана щодо господарської діяльності підприємств вугледобувної галузі, в тому числі і на територіях, які тимчасово не підконтрольні Україні, на яких він уже тривалий час активно здійснював власну підприємницьку діяльність, маючи широкі ділові зв'язки у цій сфері, будучи обізнаним з суттєвим зменшенням у другій половині 2014 року поставок вугілля з тимчасово непідконтрольних Україні територій, різким зменшенням запасів вугілля на енергогенеруючих підприємствах України і наявності у зв'язку з цим загрози державній та економічній безпеці, знаючи про наявність значних запасів вугілля на підприємствах, які підконтрольні терористичним організаціям «Л/ДНР», усвідомлюючи протиправність та наслідки, які можуть настати за вчинення дій, пов'язаних зі сприянням діяльності терористичних організацій, погодився на пропозицію ОСОБА_10 , і тим самим вказані особи вступили у попередню змову на вчинення злочинів та спільно з представникам вищого політичного керівництва Російської Федерації розробили злочинний план їх реалізації.

Так, діючи з метою фінансової підтримки та іншого сприяння діяльності терористичних організацій, а також з метою підривної діяльності проти України, починаючи з квітня 2014 року, представниками вищого військово-політичного керівництва, правоохоронних та розвідувальних органів Російської Федерації запроваджено активну фазу з підбору, схиляння, залучення та вербування громадян України, які за морально-психологічними якостями здатні виконувати поставлені перед ними завдання на шкоду суверенітету, економічній, державній та інформаційній безпеці України.

З метою підвищення ефективності у досягненні злочинних намірів, представниками Російської Федерації вирішено залучити низку громадян України з числа відомих політиків, колишніх державних діячів та високопосадовців, осіб, які мають значні матеріальні статки чи мають певний вплив на інших високопосадовців України, на суспільну думку, на перебіг політичних та інших важливих процесів у державі.

Не пізніше жовтня 2014 року представниками вищого політичного керівництва Російської Федерації, а саме тодішнім помічником Президента РФ С. та тодішнім заступником Голови Уряду РФ К. до підривної діяльності проти України вирішено залучити ОСОБА_10 , який впродовж тривалого часу має особисті тісні сталі зв'язки з вищим політичним керівництвом як України, так і Російської Федерації, обіймав посаду очільника Адміністрації Президента України, а також є відомою в політичному та бізнесовому середовищі України особою, яка своїми висловлюваннями та діями має певний вплив на суспільну думку окремих груп громадян України.

У свою чергу, ОСОБА_10 , маючи певні політичні амбіції, будучи противником євроінтеграційних процесів в Україні, які почалися у 2013-2014 роках, в період з квітня по жовтень 2014 року погодився на відповідну пропозицію зазначених представників Російської Федерації щодо здійснення ним допомоги у підривній діяльності проти України на шкоду її суверенітету, державній та економічній безпеці України шляхом сприяння діяльності терористичних організацій.

Станом на жовтень 2014 року у зв'язку із захопленням терористичними організаціями «Л/ДНР» частини території України, на якій зосереджені місця видобутку корисних копалин, а саме вугілля, зупинено більшість фінансових операцій з придбання енергогенеруючими підприємствами України вугілля у підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території, які перейшли під фактичний контроль терористичних організацій.

Водночас впродовж серпня-жовтня 2014 року Урядом України та відповідними державними підприємствами з метою недопущення завдання шкоди державній безпеці та настання енергетичної кризи вжито необхідних заходів, спрямованих на диверсифікацію джерел постачання вугілля, що забезпечувало енергетичну безпеку та незалежність України, за таких обставин.

Так, 14.08.2014 під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості ОСОБА_11 відбулася нарада за участю представників ДП «Енергоринок», ДП «Вугілля України», ДП «Укрінтеренерго», ДП «НЕК Енергоринок», ТОВ «ДТЕК», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «Укртеплоенерго», на якій вирішено рекомендувати ДП «Укрінтеренерго» здійснити свої наміри щодо укладення контракту на імпорт в Україну у вересні-грудні 2014 з Південної Африканської Республіки (далі ПАР) одного мільйона тонн вугілля, що дозволило би забезпечити безперебійну роботу теплоелектростанцій, виступаючи одним із шляхів диверсифікації поставок вугілля, гарантуючи державну і економічну безпеку країни.

На виконання рішення наради 19.08.2014 Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» укладено контракт зі SteelMontTradingLtd, відповідно до умов якого останнє зобов'язувалося поставити в Українські порти Чорного моря вугілля різних марок кількістю до одного мільйона тонн.

Кабінетом Міністрів України 23.09.2014 з метою забезпечення підготовки паливно-енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років з урахуванням загроз, пов'язаних з бойовими діями на сході України, та зниження рівня залежності від імпорту вугілля з Російської Федерації прийнято рішення (протокол № 80) щодо вжиття вичерпних заходів до диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, передбачивши необхідність імпорту вугілля походженням не з території Російської Федерації.

14.10.2014 під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості ОСОБА_11 відбулася нарада за участю представників ДП «Укрінтеренерго» та ПАТ «Центренерго», на якій в умовах низьких запасів вугілля на складах ТЕС та з метою диверсифікації джерел паливозабезпечення вирішено рекомендувати ПАТ «Центренерго» укласти договір з ДПЗД «Укрінтеренерго» на закупівлю імпортного вугілля походженням з ПАР і забезпечити безперебійну поставку вугілля.

При цьому ПАТ «Центренерго» рекомендовано залучити Інститут вугільних енерготехнологій для визначення технічних умов спалювання імпортованого з ПАР вугілля в котлах Трипільської та Зміївської ТЕС з метою заміщення українських антрацитів.

На виконання рішення вказаної наради 16.10.2014 між ДПЗД «Укрінтеренерго» та ПАТ «Центренерго» укладено договір поставки №44/1-96 про постачання останньому вугілля обсягом 250 000 тонн.

На виконання вказаного Договору 30.10.2014 та 03.11.2014 SteelMontTradingLtd здійснено поставки двох суднових партій вугілля до портів Чорного моря, а 04.11.2014 перші партії вугілля вже надійшли до енергогенеруючих підприємств ПАТ «Центренерго».

У свою чергу, ОСОБА_10 та представники вищого політичного керівництва Російської Федерації, спостерігаючи за розвитком цих подій і усвідомлюючи невідворотний та цілеспрямований шлях України щодо зміцнення державної, економічної та енергетичної безпеки через диверсифікацію джерел поставок вугілля, який призвів би до суттєвого зменшення його поставок з Російської Федерації та тимчасово непідконтрольних Україні територій, бажаючи реалізувати свої наміри у проведенні підривної діяльності проти України шляхом підтримки терористичних організацій «Л/ДНР», вирішили розробити план по сприянню діяльності терористичних організацій через створення в умовах опалювального сезону штучного дефіциту вугілля для потреб енергогенеруючих підприємств України та організацію у зв'язку з цим поставок більшості від необхідного для потреб енергогенеруючих підприємств України вугілля саме від підприємств, розташованих на території Донецької та Луганської областей, майно яких перебуває у власності та під контролем терористичних організацій.

Маючи певні організаторські здібності, життєвий досвід, матеріальні статки та юридичну освіту, розробляючи вказаний злочинний план, ОСОБА_10 вирішив відвести собі на території України роль організатора у здійсненні допомоги представникам Російської Федерації у проведенні підривної діяльності проти України та сприянні діяльності терористичних організацій.

Надавши об'єктивну оцінку складності поставлених представниками Російської Федерації стратегічних завдань із сприяння діяльності терористичних організацій та підривної діяльності проти України, ОСОБА_10 до реалізації злочинного плану вирішив залучити інших осіб, у тому числі з числа знайомих та наближених до нього, з розподілом між ними виконуваних функцій та задач.

Так, ОСОБА_10 , будучи знайомим з ОСОБА_8 , який, як йому було відомо, мав зв'язки з представниками терористичних організацій «Л/ДНР» та був добре обізнаний щодо господарської діяльності підприємств вугледобувної галузі, зокрема, і на територіях, які тимчасово не підконтрольні Україні, не пізніше 01.11.2014 запропонував останньому взяти участь у розробленні злочинного плану та подальшому наданні представникам Російської Федерації допомоги у підривній діяльності проти України.

При цьому ОСОБА_8 у період з квітня 2014 року, перебуваючи на території України та Російської Федерації, особисто спостерігаючи та відслідковуючи з засобів масової інформації події, що відбувались у східних регіонах України, а саме утворення терористичних організацій «Л/ДНР», захопленням адміністративних одиниць, будівель державних установ, господарських підприємств, установ та організацій, переслідуючи досягнення своєї мети - особистого збагачення, будучи особою, яка обізнана щодо господарської діяльності підприємств вугледобувної галузі, в тому числі і на територіях, які тимчасово не підконтрольні Україні, на яких він уже тривалий час активно здійснював власну підприємницьку діяльність, маючи широкі ділові зв'язки у цій сфері, будучи обізнаним з суттєвим зменшенням у другій половині 2014 року поставок вугілля з тимчасово непідконтрольних Україні територій, різким зменшенням запасів вугілля на енергогенеруючих підприємствах України і наявності у зв'язку з цим загрози державній та економічній безпеці, знаючи про наявність значних запасів вугілля на підприємствах, які підконтрольні терористичним організаціям «Л/ДНР», усвідомлюючи протиправність та наслідки, які можуть настати за вчинення дій, пов'язаних зі сприянням діяльності терористичних організацій, погодився на пропозицію ОСОБА_10 , і тим самим вказані особи вступили у попередню змову на вчинення злочинів та спільно з представникам вищого політичного керівництва Російської Федерації розробили злочинний план їх реалізації.

Розроблений злочинний план передбачав, що службові особи вищого політичного керівництва Російської Федерації, будучи зацікавленими у фінансовій підтримці терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», з метою проведення підривної діяльності проти України, використовуючи наявну у них владу та адміністративні можливості, задля спонукання службових осіб державних органів та підприємств України на здійснення придбання вугілля саме з територій, контрольованих терористичними організаціями «ЛНР» та «ДНР», спочатку мали своїми діями штучно створити дефіцит вугілля для енергогенеруючих підприємств України шляхом обмеження його поставок до України з території Російської Федерації за вже існуючими договорами купівлі-продажу останнього.

При цьому за злочинним планом штучне обмеження поставок вугілля з Російської Федерації могло бути припинено лише за умови початку поставок вугілля з територій, підконтрольних окремо терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР», і кількість поставленого після цього з Російської Федерації вугілля залежала би від кількості вугілля, поставленого терористичними організаціями.

Після цього ОСОБА_10 , використовуючи свої особисті тісні сталі зв'язки з вищим політичним керівництвом України, під приводом та умовами обмеження поставок вугілля з території Російської Федерації мав домовитись із останніми щодо надання ними незаконних вказівок службовим особам галузевого міністерства та енергогенеруючих підприємств України щодо придбання вугілля у підприємств, майно яких перебуває у власності та під контролем терористичних організацій окремо «ЛНР» та «ДНР», і сплати за нього коштів як на рахунки таких підприємств, так і готівкою безпосередньо керівникам терористичних організацій.

Про результати своїх домовленостей та про події, які відбуваються у зв'язку з цим, ОСОБА_10 задля координації злочинних дій мав постійно доповідати службовим особам вищого політичного керівництва Російської Федерації, які на основі отриманої інформації мали коригувати свої дії, дії підконтрольних їм керівників терористичних організацій та дії ОСОБА_10 для більш ефективного досягнення злочинної мети.

Крім того, ОСОБА_10 , постійно отримуючи зворотні вказівки від службових осіб вищого політичного керівництва Російської Федерації, повинен був керувати діями інших невстановлених осіб та ОСОБА_8 , який за злочинним планом, для приховування дій співучасників злочинів мав надати їм вигляду звичайної господарської діяльності.

Діючи за вказівкою ОСОБА_10 , використовуючи свої широкі ділові зв'язки у вугільній сфері «Донбаського регіону» та знайомства з керівниками терористичних організацій, у тому числі і через здійснення ним на підконтрольних їм територіях господарської діяльності, ОСОБА_8 мав шляхом ведення перемовин з останніми за їх вказівкою обрати підприємства, які знаходяться на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, та вести від їх імені з державними енергогенеруючими підприємствами та установами України перемовини щодо укладання угод на поставку вугілля, сприяти подальшому укладанню таких угод, організувати попередню оплату за вугілля безпосередньо терористичним організаціям «Л/ДНР», як у готівковій, так і безготівковій формі, а також забезпечити та проконтролювати завантаження і транспортування ними вугілля на підконтрольну Україні територію.

Керівники терористичних організацій «Л/ДНР» на виконання своєї частини злочинного плану повинні були визначити по одному конкретному вугледобувному підприємству окремо від «ЛНР» та «ДНР», які мали виступати як постачальники вугілля до енергогенеруючих підприємств України з підконтрольних їм територій, надати відомості про них ОСОБА_8 , а після укладання з цими підприємствами відповідних договорів на поставку вугілля та отримання авансових платежів за вказівкою службових осіб вищого політичного керівництва Російської Федерації розпочати його відвантаження та постачання.

Коштами, отриманими за поставлене вугілля, згідно із злочинним планом на власний розсуд мали розпоряджатись саме керівники терористичних організацій «Л/ДНР».

Розпочавши реалізацію зазначеного злочинного плану, ОСОБА_10 , діючи умисно та на виконання спільних домовленостей, у невстановлений час та місці, але не пізніше 04.11.2014, діючи у точно невстановлений на даний час спосіб, залучив до своєї злочинної діяльності невстановлених осіб з керівного складу вищого політичного керівництва України, які надали свою згоду на спільну реалізацію злочинного плану по економічному розвитку терористичних організацій «Л/ДНР», який би як ослаблював безпеку української держави, так і надавав би службовим особам вищого політичного керівництва Російської Федерації більш широкі можливості для втручання у внутрішні справи України через проведення підривної діяльності проти неї.

Так, 04.11.2014 однією з посадових осіб вищого політичного керівництва України на засіданні Ради національної безпеки і оборони, вперше без достатніх підстав, висловлено сумніви щодо якості вугілля, яке завезено з Південно-Африканської Республіки, що фактично стало сигналом від вищого політичного керівництва держави Україна для початку інформаційної політики, спрямованої проти поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки за контрактом ДПЗД «Укрінтеренерго» з «SteelMontTraidingltd», і того ж дня, Генеральною прокуратурою України розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42014000000001230 за листом, який надійшов з Міністерства внутрішніх справ України.

Вже 07.11.2014 у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ДПЗД «Укрінтеренерго», ПАТ «Центренерго» та в інших установах проведено низку обшуків, а 03.12.2014 повідомлено про підозру директоруДПЗД «Укрінтеренерго» ОСОБА_12 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (кримінальне провадження закрито 25.03.2016 у зв'язку з відсутністю складу злочину).

Наведене створило умови, за яких 14.11.2014 «SteelMontTraidingltd» в односторонньому порядку відмовилось від виконання зобов'язань з поставки вугілля з Південно-Африканської Республіки.

Після цього ПАТ «Центренерго» опинилось у штучно створених умовах, за яких мало змогу імпортувати вугілля лише у підприємств Російської Федерації, що надало можливість вищому керівному складу державних органів Російської Федерації приступити до реалізації своєї частини злочинного плану.

Для цього, невстановленими представниками вищого керівного складу державних органів Російської Федерації для остаточного спонукання службових осіб державних органів та підприємств України у здійсненні придбання вугілля Україною саме з території контрольованої терористичними організаціями «Л/ДНР», з метою штучного створення дефіциту вугільної продукції, у невстановлений час та місці прийнято рішення про блокування поставок російського вугілля на територію України з 22.11.2014, залишивши можливість для ввезення вугілля виключно з території України, яка контролювалась представниками терористичних організацій «Л/ДНР».

Одночасно з цим, починаючи не пізніше 25.11.2014 по кінець січня 2015 року ОСОБА_10 , перебуваючи у м. Києві, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, виконуючи свою частину злочинного плану, розпочав домовлятися з вищим політичним керівництвом України про організацію придбання вугілля у підприємств, майно яких перебуває у власності та під контролем терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», при цьому він схиляв вище політичне керівництво України до сплати коштів безпосередньо керівникам терористичних організацій та орієнтував його на надання незаконних вказівок службовим особам Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національного банку України, керівництву ПАТ «Центренерго» на укладання прямих договорів купівлі-продажу вугілля з підконтрольних терористам територій та організації сплати за нього коштів, необхідних для сприяння їх діяльності.

Під час цих домовленостей ОСОБА_10 указував на необхідність укладання договорів з двома підприємствами, які будуть надані саме керівниками терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», переконував у необхідності відкриття рахунків для таких підприємств саме на територіях підконтрольних терористичним організаціям - у містах Донецьку таЛуганську. ОСОБА_10 указував і на необхідність оплати за вугілля готівковими коштами та організацію їх доставки членам терористичних організацій.

Окрім цього, ОСОБА_10 неодноразово згадував про припинення поставок вугілля з Російської Федерації, пов'язуючи їх відновлення з початком придбання Україною вугілля від підприємств, підконтрольних терористичним організаціям.

Задля приховування цієї злочинної діяльності ОСОБА_10 орієнтував вище політичне керівництво України на необхідність надання операціям з придбання вугілля у підприємств, визначених терористичними організаціями, вигляду звичайної господарської діяльності, через формальну перереєстрацію місця їх знаходження та відкриття їм розрахункових рахунків на підконтрольній Україні території, видаючи їх за національних виробників вугільної продукції. Така перереєстрація, за злочинним планом, надавала можливість включити 29.12.2014 наказом керівництва АТЦ при СБУ ці два підприємства до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей для безперешкодного переміщення вугілля через лінію розмежування.

Про позитивні результати таких домовленостей та вчинені вищим політичним керівництвом України за його наслідками дії ОСОБА_10 , допомагаючи у проведенні підривної діяльності проти України, перебуваючи в місті Києві, протягом листопада, грудня 2014 року та протягом січня 2015 року постійно, зокрема 25.11.2014, 27.11.2014, 06.12.2014, 12.12.2014, 24.12.2014, 27-30.12.2014, доповідав вищому політичному керівництву Російської Федерації, вказуючи на ефективність блокування ними поставок вугілля та наполягав на необхідності його продовження. Під час таких доповідей ОСОБА_10 узгоджував з ними свої подальші дії по сприянню діяльності терористичних організацій шляхом організації поставок вугілля з тимчасово непідконтрольних Україні територій.

За наслідками здійснених доповідей ОСОБА_10 отримував від вищого політичного керівництва Російської Федерації подальші вказівки щодо реалізації злочинного плану, які доводив до відома ОСОБА_8 та інших співучасників злочинів, контролюючи їх виконання.

Крім цього, ОСОБА_10 наприкінці грудня 2014 року, перебуваючи у місті Донецьку виконуючи свою частину злочинного плану щодо організації поставок вугілля від підприємств,а підконтрольного терористичній організації «ДНР» особисто спілкувався з керівництвом, обговорюючи питання пришвидшення формальної перереєстрації обраного ними підприємства на території України задля швидкого укладання договору з ПАТ «Центренерго» і отримання терористичною організацією необхідних їй грошових коштів від України.

Одночасно з ОСОБА_10 ОСОБА_8 протягом листопада-грудня 2014 року та січня 2015 року, перебуваючи на території м. Києва, а також на території Донецької та Луганської областей, діючи на виконання спільного злочинного плану та вказівок ОСОБА_10 , розпочав переговори з керівництвом терористичних організацій «Л/ДНР» щодо надання ними підконтрольних їм конкретних підприємств, які мали бути використаними в злочинній схемі поставок вугілля енергогенеруючим підприємствам України.

Після цього з метою приховання своїх злочинних дій, отримавши реквізити конкретних підприємств, якими стали ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» та ДП «Луганськвугілля», узгоджуючи свої дії з ОСОБА_10 , розпочав переговори зі службовими особами ПАТ «Центренерго» про укладання угод на поставку вугілля з указаними підприємствами, які контролювались терористичними організаціями.

Також з метою приховання своєї злочинної діяльності ОСОБА_8 сприяв формальній перереєстрації ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» та ДП «Луганськвугілля» на території міста Києва, а саме: вів переговори з представниками терористичних організацій щодо направлення ними підконтрольних їм осіб до міста Києва, де мала відбутись зміна установчих документів, призначення цих осіб керівниками цих підприємств, відкриття банківських рахунків, підписання ними необхідних договорів та інших документів. При цьому ОСОБА_10 та ОСОБА_8 гарантували безпеку цим особам від затримання їх правоохоронними органами на території підконтрольній Україні.

Фактично ці особи постійно перебували на територіях, підконтрольних терористичним організаціям і не мали на меті здійснення реальної господарської діяльності на території, підконтрольній Україні, і після перереєстрації вказані підприємства ані за місцями нової реєстрації у місті Києві по вулиці Толстого, 59 та провулку Приладному, 2-А, ані за будь-якими іншими адресами на підконтрольній Україні територіях, ніколи не перебували.

Також ОСОБА_8 протягом грудня 2014 року вів перемовини з керівниками терористичної організації «ДНР» та АТ «Укрексімбанк» щодо відкриття рахунків для ДП «Шахта імені К.І. Кісельова», а також відділення банку на території м. Донецька, територія якого тимчасово непідконтрольна Україні.

Продовжуючи виконувати злочинний план, після підшукання ОСОБА_8 контрагентів для ПАТ «Центренерго», ОСОБА_10 за узгодженням з представниками вищого політичного керівництва Російської Федерації у період листопада-грудня 2014 року у невстановленому місці та у невстановлений спосіб надав йому вказівку виступити представником ДП «Луганськвугілля» та ДП «Шахта імені К.І. Кисельова» і забезпечити укладання їх директорами контрактів з ПАТ «Центренерго».

Після цього внаслідок координованих злочинних дій ОСОБА_10 та ОСОБА_8 і домовленості із вищим політичним керівництвом України щодо укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям, та проведених ОСОБА_8 за вказівкою ОСОБА_10 переговорів з представниками терористичних організацій та службовими особами ПАТ «Центренерго», Міністром енергетики та вугільної промисловості 16.12.2014 підписано наказ № 876, яким затверджено зміни до статуту ДП «Луганськвугілля», в тому числі змінено його місцезнаходження з м. Луганська на м. Київ, після чого 16.12.2014 між ПАТ «Центренерго» в особі ОСОБА_13 та ДП «Луганськвугілля» в особі ОСОБА_14 укладено договір №111/20 на суму 22 640 000 гривень і того ж дня на рахунки останнього надійшла передоплата в сумі 2 264 000 гривень.

29.12.2014 виконання обов'язків директора даного підприємства покладено на ОСОБА_15 , якого наприкінці січня 2015 року призначено на посаду «заступника Міністра» терористичної організації «ЛНР», а 06.01.2015 ПАТ «Центренерго'здійснено ще два платежі на користь останнього по 10 000 000 гривень кожен.

30.12.2014 внаслідок координованих злочинних дій ОСОБА_10 та ОСОБА_8 і домовленості з вищим політичним керівництвом України щодо укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям, та через відсутність згоди керівників терористичної організації «ДНР» на перереєстрацію підконтрольного їм підприємства ДП «Шахта імені К.І. Кисельова» на території України службовими особами ПАТ «Центренерго» з указаним підприємством укладено договір купівлі-продажу вугілля без його перереєстрації на території України та без відкриття йому банківських рахунків.

У зв'язку з цим ОСОБА_10 за допомогою ОСОБА_8 домігся того, що невстановлені на даний час службові особи ПАТ «Центренерго», діючи на виконання вказівок невстановлених осіб вищого політичного керівництва держави Україна, з 30 по 31 грудня 2014 року у точно невстановлений спосіб здійснили оплату ніби-то на адресу ДП «Луганськвугілля» та ДП «Шахта імені К.І. Кисельова», які контролюються представниками терористичних організацій «Л/ДНР», на суму 10 000 000 гривень як готівкових авансових платежів за майбутню поставку вугільної продукції по 5 мільйонів гривень кожній з терористичних організацій. 31.12.2014 зазначені готівкові грошові кошти за сприяння ОСОБА_10 та ОСОБА_8 були доставлені керівництву терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» і використані ними для забезпечення діяльності терористичних організацій, про що ОСОБА_10 негайно інформував представників вищого політичного керівництва Російської Федерації.

Лише отримавши 16.12.2014 грошові кошти в сумі 2 264 000 гривень, 31.12.2014 готівкові грошові кошти в сумі 10 000 000 гривень та 06.01.2015 грошові кошти в сумі 20 000 000 гривень представники терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», діючи за вказівками представників вищого політичного керівництва Російської Федерації, за сприяння ОСОБА_10 та під контролем ОСОБА_8 з початку січня 2015 року розпочали завантаження вугілля та його транспортування до підрозділів ПАТ «Центренерго».

Надалі внаслідок координованих злочинних дій ОСОБА_10 та ОСОБА_8 і домовленості з вищим політичним керівництвом України щодо укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям, та проведених ОСОБА_8 за вказівкою ОСОБА_10 переговорів з представниками терористичних організацій та службовими особамиПАТ «Центренерго» 15.01.2015 між останнім в особі ОСОБА_13 та ДП «Луганськвугілля» в особі ОСОБА_15 укладено договір №111/1 на орієнтовну суму 1 584 000 000 гривень і в період з 15.01.2015 по 11.11.2015 на рахунки останнього перераховано 27 580 091, 20 гривень.

Крім того, після досягнення ОСОБА_8 домовленостей з керівниками терористичної організації «ДНР» і отримання від них згоди на перереєстрацію підконтрольного їм підприємства на території України, для забезпечення можливості укладання ПАТ «Центренерго» відповідного договору, Міністром енергетики та вугільної промисловості 21.01.2015 підписано наказ № 09-К/К, яким виконання обов'язків директора ДП «Шахта імені К.І. Кисельова» покладено на особу, наближену до ОСОБА_8 , - ОСОБА_16 , а 22.01.2015 підписано наказ № 25, яким затверджено зміни до статуту даного підприємства, в тому числі змінено його місцезнаходження з м. Донецька на м. Київ.

Про таку перереєстрацію ОСОБА_10 одразу доповів представникам вищого політичного керівництва Російської Федерації і вже 30.01.2015 між ПАТ «Центренерго» в особі ОСОБА_17 та ДП «Шахта імені К.І. Кисельова» в особі ОСОБА_16 підписано договір № 111/7 на орієнтовну суму 1 584 000 000 гривень та в період з 30.01.2015 по 30.09.2015 на рахунки останнього перераховано 155 171 154, 67 гривень.

Отримані на банківські рахунки ДП «Луганськвугілля» та ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» грошові кошти від ПАТ «Центренерго» були переведені на інші підприємства з ознаками фіктивності та зняті готівкою.

Одержаними переведеними в готівку грошовими коштами керівники «Л/ДНР» розпорядились на власний розсуд.

Безпосередній контроль за організацією завантаження та подальшим перевезенням вугілля територіями непідконтрольними Україні, на адресу Зміївської та Трипільської ТЕЦ протягом 2015 року здійснювався безпосередньо ОСОБА_8 , який координував свої дії з представниками терористичних організацій «Л/ДНР» та ОСОБА_10 .

Усього протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та на виконання загального злочинного плану щодо сприяння діяльності терористичним організаціям «Л/ДНР» перераховано, переведено в готівку та розподілено на користь терористичних організацій «Л/ДНР» не менше 205 391 145,87 гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3 168 000 000 гривень.

Своїми умисними діями ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , інші невстановлені службові особи з числа державних органів та підприємств України і представники вищого керівного складу державних органів Російської Федерації, за попередньою змовою групою осіб, здійснили сприяння діяльності терористичних організацій «Л/ДНР» шляхом організації та придбання вугілля у підконтрольних їм підприємств за державні кошти України, поставивши енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій «Л/ДНР», чим підірвали економічну безпеку держави в 2014-2015 роках, позбавивши її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надали Російській Федерації більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності проти неї.

За вказаними фактами незаконної діяльності 19.09.2021 громадянину України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 2583 КК України.

Вина ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 2583 КК України повністю підтверджується зібраними доказами доданими до матеріалів клопотання про продовження строку тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_8 .

Відповідно до ст. 12 КК України, інкриміновані громадянину України ОСОБА_8 кримінальні правопорушення віднесено до категорії особливо тяжких, оскільки санкції ч. 1 ст. 111 КК України та ч. 1 ст. 258-3 КК України передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Прокурор зазанчає, що у ході досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_8 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення.

У судовому засіданні прокурори ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтримали вказане клопотання, просили його задовольнити з викладених у ньому підстав.

Підозрюваний ОСОБА_8 та його захисники ОСОБА_5 , ОСОБА_18 , ОСОБА_7 в судовому засіданні заперечували щодо задоволення клопотання.

Вивчивши клопотання, заслухавши позицію учасників провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

З матеріалів клопотання вбачається, що 19.09.2021 громадянину України ОСОБА_8 , який ІНФОРМАЦІЯ_2 народився у Макіївка, Донецької області, зареєстрованому, за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1. Ст. 258-3 КК України, а саме в діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, економічній безпеці України у виді надання іноземній державі або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, а також у іншому сприянні діяльності терористичної організації.

Під час досудового розслідування встановленні обставини, які дають підстави підозрювати ОСОБА_8 у вчиненні інкримінованих йому вищевказаних кримінальних правопорушень, які підтверджуються матеріалами кримінального провадження.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_19 від 22.09.2021 № 757/50431/21-к до підозрюваного ОСОБА_8 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 18.11.2021, з альтернативою внесення застави у розмірі що перевищує 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме у розмірі 500 000 000 грн.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_19 від 22.09.2021 № 757/50431/21-к у разі звільнення з-під варти внаслідок внесення застави на підозрюваного ОСОБА_8 покладено обов'язки: прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості з'явитись через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик; не відлучатися із м.Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з Україниі в'їзд в України; носити електронний засіб контролю.

Ухваю слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_19 від 11.11.2021 року продовжено строк досудового розслідування, у кримінальному провадження № 22016130000000212 від 19.09.2016, за підозрою громадянина України ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2, ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 11 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України, до дванадцяти місяців, тобто до 19.09.2022 року.

Обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання є необхідність: провести та отримати висновки призначених судових експертиз (комплексна судово-лінгвістична семантико-текстуальна експертиза розмов і текстових відтворень та експертиза у галузі основ національної безпеки та інші); після отримання в повному обсязі документів первинного бухгалтерського обліку, аналітичних досліджень, актів перевірок, банківських документів тощо, призначити судово-економічну експертизу та отримати відповідний висновок експерта; призначити судово-почеркознавчі експертизи, об'єктами яких будуть наявні у матеріалах досудового розслідування фінансово-господарські документи, банківські документи, матеріали реєстраційних справ тощо; допитати як свідків понад 50 працівників / службових осіб Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства енергетики України, антитерористичного центру при СБ України, Державної прикордонної служби, державної фіскальної служби, АТ «Укрзалізниця»; допитати як свідків понад 20 працівників колишніх Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України; допитати як свідків понад 20 працівників Національного банку України, АТ «УКРГАЗБАНК», АТ «УКРЕКСІМБАНК», ПАТ «БАНК «СОФІЙСЬКИЙ», АТ «СБЕРБАНК», АТ «ОЩАДБАНК» та ін.; допитати як свідків понад 40 учасників / членів окремих дорадчих органів (груп, комісій), які були сформовані при Кабінеті Міністрів України, Міністерстві енергетики України з вирішення питань енергозабезпечення країни у 2014-2015 рр.; допитати як свідків більше 15 осіб, що у 2014-2015 рр. входили до складу Ради національної безпеки і оборони України, а також осіб, що у 2014-2015 рр. приймали участь у засідання РНБО; допитати як свідків понад 25 службових осіб ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»; допитати як свідків понад 10 службовихосібДПЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО»; допитати як свідків понад 10 службовихосіб Зміївської ТЕС ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»; допитати як свідків понад 10 службових осіб Трипільської ТЕСПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»; провести слідчі / процесуальні дії зі співробітниками Державної аудиторської служби України, якими проведені перевірки ПАТ «Центренерго» в частині закупівлі вугілля протягом 2014-2015 років; допитати службових осіб Міністерства оборони України,відповідальних за процеси переміщення товарів/послуг через лінію розмежування в 2014-2015 роках, зокрема переміщення вугілля залізничним транспортом; провести одночасні допити двох чи більше вже допитаних осіб для з'ясування причин розбіжностей у їхніх показаннях, у тому числі на виконання клопотань захисників підозрюваних у кримінальному провадженні ОСОБА_8 та ОСОБА_10 ; провести тимчасові доступу до матеріалів Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України; встановити керівників/засновників/представників юридичних осіб, що були задіяні в ланцюзі перерахунків грошових коштів від ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» до етапу їх обготівкування, а також провести слідчі/процесуальні дії за участю вказаних осіб; виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які необхідні для закінчення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

У відповідності до положень ст. ст. 197, 199 КПК України за відсутності підстав для зміни запобіжного заходу з тримання під вартою на непов'язаний з ізоляцією від суспільства, строк тримання підозрюваного під вартою може бути продовжено у разі неможливості закінчення досудового розслідування в частині доведеного обвинувачення у строки, встановлені ст. 219 КПК України.

Так, у відповідності до стандарту доказування «поза розумним сумнівом» (рішення у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства»), який застосовується при оцінці доказів, докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту» (рішення у справі «Коробов проти України»).

Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя вважає, що дані які вказують на обґрунтовану підозру, які навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів, містяться у долучених до матеріалів клопотання доказах.

Наряду з вказаним, слідчий суддя враховує, що вказане було встановлено судами при ухваленні рішення про застосування запобіжного заходу.

Крім того, Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

У статті 5 Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи R(80) 11 від 27.06.1980 «Про взяття під варту до суду» зауважується, що при розгляді питання про необхідність тримання під вартою, судовий орган повинен брати до уваги обставини конкретної справи, у тому числі характер та тяжкість інкримінованого злочину.

Наряду з вказаним, у п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

Відповідно до ч. 3 ст. 199 КПК України при продовженні строку тримання під вартою слідчий суддя враховує наявність обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою, а також наявність обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Вирішуючи питання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя у відповідності до положень ст. ст. 177, 178 КПК України та практики Європейського суду з прав людини, враховував тяжкість покарання, яке загрожує підозрюваному ОСОБА_8 за інкриміновані злочини у разі доведення його вини, конкретні обставини вчинення кримінальних правопорушень, а також наявність суспільного інтересу в забезпеченні об'єктивності досудового розслідування, та прийшов до висновку, що докази та обставини, на які посилається прокурор, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що продовжують існувати ризики передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, що ОСОБА_8 може переховуватись від органів досудового розслідування, знищити, сховати або спотворити речі та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, перешкоджання кримінальному провадженню іншим шляхом та вчинити інше кримінальне правопорушення, відтак саме запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є необхідним та таким, що забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного в подальшому при здійсненні досудового розслідування та зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Водночас, відповідно до практики Європейського Суду з прав людини вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув'язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя. При цьому зазначено, що небезпека перешкоджання встановленню істини у справі та переховування особи від правосуддя може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв'язками з державою, у якій його переслідують та міжнародними контактами.

В свою чергу, клопотання про продовження строку тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_8 обґрунтовано тим, що завершенню досудового розслідування до закінчення дії ухвали перешкоджає те, що органу досудового розслідування потрібен додатковий час виконання великого комплексу процесуальних дій визначених в клопотанні, необхідність вчинення яких обґрунтована матеріалами клопотання та доведена під час судового засідання.

Необхідність в продовженні дії запобіжного заходу, застосованого щодо підозрюваного ОСОБА_8 має на меті забезпечення виконання останнім покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання його спробам переховуватись від органів досудового розслідування, знищити, сховати або спотворити речі та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, перешкоджання кримінальному провадженню іншим шляхом та вчинити інше кримінальне правопорушення

Також, слідчий суддя враховує, що в судовому засіданні не встановлено обставин, які б свідчили про безпідставне затягування розслідування кримінального провадження, але існують обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про продовження строку тримання під вартою.

Будь-яких доказів, щодо неможливості перебування підозрюваного ОСОБА_8 під вартою, не надано.

Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_8 , а виходячи лише з фактичних даних, зазначених у доданих до клопотання документах, слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_20 кримінальних правопорушень, а також ризиків, які дають достатні пістави вважати, що підозрювана особа може здійснити дії, передбачені ч.1ст. 177 КПК України, для іх запобігання.

Що стосується усної заяви народного депутата України ОСОБА_21 про взяття підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на поруки, то слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення вказаної заяви, оскільки вважає, що запобіжний захід у вигляді особистої поруки не зможе запобігти встановленим ризикам, а встановлені обставини свідчать про наміри органу досудового розслідування не допустити ризики, які б підривали досудове розслідування, що має на меті забезпечити всебічність, повноту і неупередженість дослідження обставин у даному кримінальному провадженні, у зв'язку з чим у задоволенні вказаної заяви слід відмовити.

Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 196, 197, 199, 202, 205, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обраний ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 22.09.2021 року у справі № 757/50431/21-к, у межах строку досудового розслідування до 14.01.2022 року, залишивши заставу в тому ж розмірі.

У задоволенні заяви народного депутата України ОСОБА_21 про взяття підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на поруки - відмовити.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали буде проголошений 19.11.2021 року о 14-10 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1