Справа № 450/1012/21 Головуючий у 1 інстанції: Кіпчарський М.О.
Провадження № 33/811/1256/21 Доповідач: Белена А. В.
11 листопада 2021 року Львівський апеляційний суд у складі:
судді - Белени А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст 130 КУпАП за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Квятковського Д.В. на постанову судді Пустомитівського районного суду Львівської області від 26 травня 2021 року,
з участі особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
встановив:
Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 26 травня 2021 року,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, місце проживання якого: АДРЕСА_1 ,
визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнуто з ОСОБА_1 , на користь держави 454,00 грн. судового збору.
ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він 14 березня 2021 року о 01 год. 30 хв. на а/д М-06 Київ-Чоп 559 км+500м, керував автомобілем «ВАЗ» н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився в медичному закладі, а саме у КЗЛОР "Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень", чим порушив вимоги п. 2.9 «а» ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
На постанову судді представник ОСОБА_1 - адвокат Квятковський Д.В. подав апеляційну скаргу, в якій просить поновити строк оскарження постанови Пустомитівського районного суду Львівської області від 26.05.2021; скасувати оскаржувану постанову, провадження у справі щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Щодо пропуску строку на апеляційне оскарження постанови апелянт мотивує тим, що розгляд справи відбувся без його участі та участі ОСОБА_1 , а копія даної постанови була отримана лише 01 липня 2021 року.
В обґрунтування апеляційних вимог адвокат Квятковський Д.В. покликається на те, що постанова районного суду була прийнята з порушенням норм чинного законодавства. Зазначає, що огляд на стан сп'яніння був проведений з порушенням інструкції, зокрема, в матеріалах справи відсутнє направлення водія до медичного закладу для виявлення стану сп'яніння. Крім того до матеріалів справи долучений диск з матеріалами відеофіксації вчиненого адміністративного правопорушення, однак відсутні відомості про технічний засіб, за допомогою якого здійснено запис, а протоколі номер технічного запису не зазначено. Звертає увагу, що працівниками поліції були допущені виправлення у протоколі ААБ №197915 щодо місця скоєння адміністративного правопорушення, що порушує вимоги п.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, а тому такий протокол не може бути предметом розгляду в суді
Заслухавши пояснення та думку ОСОБА_1 , який просив задовольнити апеляційну скаргу, перевіривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Поважність причин пропуску строку на подачу апеляційної скарги знайшли своє підтвердження в судовому засідання, а тому цей строк необхідно поновити.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту ст. 252 КУпАП вбачається, що оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні усіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП на основі доказів встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків та ін.
Згідно з п. 27 Постанови Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу. Правопорушення вважається закінченим з того моменту, як він почав рухатись.
Відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобам у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість руху.
Вказані положення повністю узгоджуються з положеннями п. 2.9а Правил дорожнього руху України, яким водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Апеляційний суд не бере до уваги доводи апеляційної скарги щодо необгрунтованості постанови судді, оскільки викладений у судовому рішенні висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення підтверджується сукупністю доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №197915 від 14.03.2021, CD - диском з відеозаписом; висновком щодо результату медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, складеного на підставі даних, що містяться в акті медичного огляду №568 від 14.03.2021, а також іншими наявними в матеріалах справи доказами.
Оцінюючи докази, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що такі є належними, допустимими, а також достатніми, що підтверджують обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Що стосується доводів ОСОБА_1 щодо порушення проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, то такі суд апеляційної інстанції вважає безпідставними, виходячи з наступного.
Так, відповідно до п.2.5 «Правил дорожнього руху», водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з ч.ч.2, 3 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладі охорони здоров'я.
Аналогічні положення щодо огляду громадян на стан сп'яніння містить «Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджена наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1413/27858.
А тому, на переконання апеляційного суду, з наданих суду матеріалів справи вбачається, що працівниками поліції дотримано вимог «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».
Відсутність у справі направлення ОСОБА_1 на огляд до закладу охорони здоров'я з метою виявлення стану сп'яніння, та відсутність відомостей про технічний засіб за якого здійснено відеозапис події, про що зазначає в апеляційній скарзі правопорушник, не є таким порушенням порядку доказування фактичних обставин адміністративного правопорушення, за яке останній притягається до відповідальності, та не спростовує законність висновків суду першої інстанції.
Що стосується доводів апелянта в апеляційній скарзі щодо недотримання працівниками поліції вимоги п.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, то такі не заслуговують на увагу з наступних підстав.
Так, з наявного протоколу вбачається, що при його складенні працівниками поліції дотримано вимог щодо його змісту та форми, такий містить усю необхідну інформацію для розгляду справи в суді та складений уповноваженою на те особою. Разом з тим, виправлення, які зроблені у протоколі щодо місця скоєння адміністративного правопорушення, суд вважає опискою, яка є несуттєвою, не впливає на обставини справи, не спростовує факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та не є недоліками, які б унеможливили розгляд цього протоколу в суді.
На підставі наведеного, апеляційний суд вважає, що протокол про адміністративне серії ААБ №197915 від 14 березня 2021 складений відповідно до положень ст. 256 КУпАП.
Таким чином апеляційна скарга не містить правових підстав для скасування судового рішення по даній справі.
Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно до ст. 247 КУпАП, відсутні.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, накладене на ОСОБА_1 підставно та відповідно до санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП є безальтернативним.
З огляду на викладене апеляційний суд дійшов висновку про необґрунтованість апеляційної скарги і вважає, що підстав для скасування постанови судді та закриття провадження у справі немає.
Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд,-
постановив :
Поновити представнику ОСОБА_1 - адвокату Квятковському Д.В. строк на оскарження постанови Пустомитівського районного суду Львівської області від 26 травня 2021 року.
Апеляційну скаргу особи представника ОСОБА_1 - адвоката Квятковського Д.В. залишити без задоволення.
Постанову судді Пустомитівського районного суду Львівської області від 26 травня 2021 року в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП - залишити без змін.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Альберт БЕЛЕНА