Справа № 234/15289/21
Провадження № 3/234/4567/21
23 листопада 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізична-особа підприємець, РНОКПП НОМЕР_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, якій у відповідності зі ст. 268 КУпАП роз'яснені її права,-
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 порушив порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, а саме: несвоєчасно надала податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за 1 квартал 2021 року, терміном надання не пізніше 11 травня 2021 року, фактично наданий податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за 1 квартал 2021 року 31 серпня 2021 року, чим порушив пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49 п.51.1 ст. 51 пп «б» 176.2, ст. 176 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 у судовому засіданні провину визнала частково, та пояснила, що звіт нею був поданий 13.04.2021 року, однак, через збій в програмі він не був прийнятий в ГУ ДПС. Тому, 31 серпня 2021 року вона повторно надала звіт за 1 квартал 2021 року.
Проаналізувавши обставини справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , оцінивши докази у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи
заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні встановлено, що 26.10.2021 року було складено протокол у відношенні ОСОБА_1 по ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Процесуальна форма та зміст протоколу відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ст. 163-4 КУпАП визнається неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенню підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 327 від 26 жовтня 2021 року, актом від 12.10.2021 року № 11895/99-24-10/221120880.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає доведеним факт правопорушення ОСОБА_1 та її вина у вказаному правопорушенні знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні та з урахуванням тяжкості скоєного адміністративного правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, що їй варто застосувати адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Відповідно до ст. 401 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 454 грн.
На підставі викладеного й керуючись ст. 401, ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення по ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 попередити.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в сумі 454 грн.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: