Справа № 263/13276/21
Провадження № 3/263/3920/2021
23 листопада 2021 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Хараджа Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не відомо, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , передбаченого ст.ч.7 ст. 121 КпАП України,
22.09.2021 року об 21:27 год. ОСОБА_1 в Донецькій області м. Маріуполя, Центральному районі, по вул. Грецька, 12, керував транспортним засобом ЗАЗ-DAEWOO T13110, державний номерний знак НОМЕР_1 , з неосвітленим номерним знаком у темну пору доби, чим порушив вимоги п.п. 2.9В ПДР України, скоєно повторно протягом року, та здійснив адміністративне правопорушення, передбачене ч.7 ст. 121 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав письмові пояснення, відповідно до яких під час зупинки транспортного засобу працівниками поліції було звернуто увагу водія про відсутність освітлення номерного знаку. Він повідомив працівників поліції про те, що він перевіряв освітлювальні прилади автомобіля перед виїздом та все працювало. Виявлена технічна несправність освітлення номерного знаку сталася вже під час руху автомобіля, однак технічними засобами транспортного засобу не передбачено будь-яких сигнальних засобів для водія з приводу технічної несправності освітлення номерного знаку, одне не вбачає в своїх діях вини та просить закрити провадження у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні докази, дійшов наступного висновку.
У відповідності до вимог статті 7 Кодексу, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'зку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог статей 245,280 Кодексу завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Диспозиція частини сьомої статті121Кодексу передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті, а саме за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Відповідно до п.2.9.в ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: не належить цьому засобу; не відповідає вимогам стандартів; закріплений не в установленому для цього місці; закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м; неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
Згідно з п. 1 статті 247 Кодексу обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Положеннями статті 251 Кодексу визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписуючих засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження правомірності притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності до матеріалів справи надано відеозапис адміністративного правопорушення збоді-камериполіцейських.
У судовому засіданні досліджено вказаний доказ (відеозапис з боді-камери поліцейських, долучений до протоколу про адміністративне правопорушення). Установлено, що транспортний засіб ЗАЗ-DAEWOO T13110, державний номерний знак НОМЕР_1 , в темну пору доби, рухався з не освітлюваним державним номерним знаком.
В судовому засіданні встановлено, що водій ОСОБА_1 перевіряв освітлювальні прилади автомобіля перед виїздом та все працювало. Виявлена технічна несправність освітлення номерного знаку сталася вже під час руху автомобіля, однак технічними засобами транспортного засобу не передбачено будь-яких сигнальних засобів для водія з приводу технічної несправності освітлення номерного знаку, вказане не спростовано доказами, наявними у матеріалах справи.
Відповідно до частини першої статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі статтею 245 Кодексу завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 280 Кодексу, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у діях ОСОБА_2 відсутня вина, суддя дійшла висновку, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною сьомою статті 121 Кодексу , а тому провадження у справі підлягає закриттю.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 247, 251-252, 256, 280,283,284Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 7 ст. 121 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін, чи зміні постанови.
Суддя Н.В.Хараджа