Справа №263/14962/21
Провадження №3/263/4360/2021
24 листопада 2021 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Хараджа Наталя Вікторівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Виконавчого комітету Маріупольської міської ради про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 22.03.2021, ІПН - НОМЕР_2 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
У провадження Жовтневого районного суду м. Маріуполя надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
В порушення ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено адреса мешкання особи, що притягається до адміністративної відповідальності, зазначено лише населений пункт; відсутні копія паспорту або іншого документа, який засвідчує особу, що притягається до адміністративної відповідальності; долучені до матеріалів справи документи не завірені належним чином, не місять підпису особи, яка їх посвідчила, та не скріплені печаткою; відсутні письмові пояснення свідків, які б підтверджували факт вчинення адміністративного правопорушення; у протоколі відсутня відмітка щодо ознайомлення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, з даним протоколом, а також її письмові пояснення чи відмова від них.
З урахуванням наведеного, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення від 02.11.2021 року складений без додержання вимог ст.256 КУпАП, тому вказаний матеріал підлягає поверненню до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, для належного оформлення та з'ясування усіх обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст.251, 256, 278 КУпАП, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення № 13 від 02.11.2021 року, складений відносно ОСОБА_1 , зач.1 ст.44-3 КУпАП, повернути до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В.Хараджа