Справа № 740/5266/21
Провадження 3/740/1898/21
23 листопада 2021 року м.Ніжин
Суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Гагаріна Т.О., за участю секретаря судового засідання Філоненко О.В., з участю прокурора Хоменка В.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін несвоєчасно, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 06.08.2021, хоча граничний термін подачі щорічних декларацій був до 01.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення від 16.09.2021 №247/2021.
У судовому засіданні ОСОБА_1 погодився з викладеним у протоколі обставинами та повідомив, що дійсно подав декларацію із запізненням.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки скоєне ним правопорушення, пов'язане з корупцією, знайшло своє підтвердження у ході судового розгляду та просив застосувати до нього стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 доведена повністю, визнана ним і його слід притягнути до адміністративної відповідальності зач.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
В ході розгляду матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до рішення першої сесії восьмого скликання Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області від 03.12.2020 є депутатом 8 скликання Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області, отримав посвідчення депутата та наділений відповідно до вимог ст..2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваженнями представника інтересів територіальної громади.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 , був зобов'язаний подати щорічну декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в період до 01.04.2021.
Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті:https://public.nazk.gov.ua, було встановлено, що ОСОБА_1 подав свою декларацію лише 06.08.2021.
Докази щодо поважності причин подачі декларації з порушенням встановленого строку ОСОБА_1 у судовому засіданні не надані.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігвської області, тобто у відповідності до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін несвоєчасно, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 06.08.2021, хоча граничний термін подачі щорічних декларацій був до 01.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, є несвоєчасне подання декларації без поважних причин.
Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 визначається ставленням останнього до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Згідно з ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.
Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата зібрання матеріалів та закінчення проведення повної перевірки обставин несвоєчасного подання декларації, в тому числі і поважності причин пропуску встановленого законом строку.
З досліджених матеріалів справи встановлено, що строки накладення адміністративного стягнення згідно ч.3ст.38 КУпАП станом на 23.11.2021 не закінчилися.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставина, що пом'якшує відповідальність - щире каяття, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і дійшов висновку про необхідність накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, яка вчинила адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» 454 грн. судового збору підлягають стягненню із ОСОБА_1 в дохід держави.
Керуючись ст.33, 34,ч.2 ст.36, 40-1,ч.1 ст.172-6, 221,280,283,284,307,308 КУпАП, ст.1,3,45,50Закону України «Про запобігання корупції», суддя
постановила:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
У разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу у порядку примусового виконання постанови відділом державної виконавчої служби стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.О.Гагаріна