Справа № 692/1156/21
Провадження № 3/692/698/21
24.11.2021
24 листопада 2021 року смт. Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Левченко Л.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ВПД №1 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, пенсіонерки, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Драбівського районного суду Черкаської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 741075 від 22.11.2021р., складений за ч.1 ст.156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що 22.11.2021р., о 13:25 год. в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 , 1953 р.н. здійснила продаж безакцизної горілки гр. ОСОБА_2 , чим порушила ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Нормами ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Об'єктивна сторона правопорушення за ч.1 ст.156 КУпАП передбачає дії суб'єкта підприємницької діяльності щодо роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Суб'єктами правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 КУпАП можуть бути працівники торгівлі, громадського харчування, громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю в цих галузях.
Однак до протоколу не додані відповідні докази, що доводять той факт, що ОСОБА_1 є суб'єктом правопорушення за ч.1 ст.156 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 741075, від 22.11.2021р., відсутні відомості про свідків чи потерпілих, в той же час долучено письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 22.011.2021р, таким чином їх процесуальний статус є незрозумілим.
До протоколу долучено фото невідомого чоловіка та будинку за невідомою адресою без роз'яснення щодо їх значення у вказаній справі.
Санкція за порушення ч.1 ст. 156 КУпАП є безальтернативною та передбачає накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. Однак у матеріалах справи відсутня інформація - акти вилучення, протоколи, тощо, про конфіскацію алкогольних виробів і отриманої виручки від неї, а також місце їх зберігання, результати лабораторних аналізів, висновки експерта про приналежність вилучених предметів торгівлі до алкогольних напої.
З урахуванням викладеного, а також невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ч. 1 ст. 256 КпАП України, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності для того законних підстав, направити до суду.
Крім того, суд роз'яснює, що належне виконання обов'язку щодо підготовки матеріалів адміністративної справи та необхідність їх доопрацювання необхідно провести в межах можливого строку притягнення особи до адміністративної відповідальності, тобто до 22.02.2022 року.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 156, 245, 251, 256, 280 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП повернути до ВПД№1 Золотоніського РВП ГУНП України в Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Левченко