Справа № 579/1850/20
1-в/579/48/21
"19" листопада 2021 р. Кролевецький районний суд Сумської області
в складі - судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кролевець клопотання начальника Конотопського РС №2 філії Державної установи “Центр пробації” в Сумській області про звільнення від покарання,-
Начальник Конотопського РС №2 філії Державної установи “Центр пробації” в Сумській області звернувся до суду з клопотанням про звільнення ОСОБА_3 від покарання у виді громадських робіт .
Мотивує свої вимоги тим, що вироком Кролевецького районного суду від 23 березня 2021 року ОСОБА_3 засуджений за ст. 126-1 КК України до покарання у виді 200 годин громадських робіт. Покарання не відбуте. Засуджений досяг пенсійного віку.
Представник Кролевецького РС ПП в судове засідання не з'явився , надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
В судове засідання засуджений не з'явився, будучи належним чином повідомлений.
Інші учасники судового розгляду в судове засідання не з'явилися , проте їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Вироком Кролевецького районного суду Сумської області від 23 березня 2021 року ОСОБА_3 засуджено за ст. 126-1 КК України до покарання у виді 200 годин громадських робіт. Вирок вступив в законну силу 23 квітня 2021 року. Покарання ОСОБА_3 не відбуте.
Згідно ч. 1 ст. 74 КК України звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м'яким, а також пом'якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом'якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 3 ст. 39 КВК України стосовно особи, яка після ухвалення судового рішення визнана особою з інвалідністю першої або другої групи або досягла пенсійного віку, а також жінки, яка стала вагітною, уповноважений орган з питань пробації направляє до суду подання про звільнення її від подальшого відбування покарання.
ОСОБА_3 видано пенсійне посвідчення 16 червня 2021 року. Вид пенсії за віком.
Оскільки на час виконання вироку засуджений досяг пенсійного віку, то він підлягає звільненню від призначеного судом покарання у виді громадських робіт.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню .
Керуючись ст. 74 КК України, ст. 37 Кримінально-виконавчого кодексу України, ст. 537, 539 КПК України,-
клопотання начальника Конотопського РС №2 філії Державної установи “Центр пробації” в Сумській області задовольнити .
ОСОБА_3 звільнити від покарання у виді 200 (двохсот) годин громадських робіт, призначеного вироком Кролевецького районного суду Сумської області від 23 березня 2021 року за ст. 126-1 КК України.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1