Ухвала від 18.11.2021 по справі 234/13556/21

Справа № 234/13556/21

Провадження № 2/234/4319/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відкриття провадження у справі

18 листопада 2021 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Фоміна Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , про розірвання шлюбу.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до положень п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, cуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Крім того, позивачка разом з позовною заявою надала клопотання про звільнення її від сплати судового збору у зв'язку з його скрутним матеріальним становищем, та зазначає, що вона не працює, на обліку в Краматорському міському центрі зайнятості не перебуває, жодної допомоги від держави не отримує і постійного заробітку не має. Крім того, має на утриманні неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . А отже, не має можливості сплатити судовий збір в сумі 908,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи підстави, зазначені ОСОБА_1 , обставини справи, дослідивши відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, відповідно до яких ОСОБА_1 за період з 1 кварталу 2018 року по 2 квартал 2021 року отримувала доходи з таких джерел: УПСЗН Краматорської міської ради - державна та соціальна матеріальна допомога за 1 та 2 квартали 2018 року, БО «БФ «Карітас Краматорськ» - дохід за цивільно-правовим договором за 2 та 3 квартали 2020 року, за інший час інформація відсутня; довідку № 483 від 24.09.2021, надану Краматорським міським центром зайнятості, відповідно до якої ОСОБА_1 не перебуває на обліку в Краматорському міському центрі зайнятості та інших центрах зайнятості України і допомогу по безробіттю не отримує; довідку № 36 від 21.09.2021, надану Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, відповідно до якої ОСОБА_1 дійсно не перебуває на обліку і не отримує ніяких соціальних виплат в УПСЗН Краматорської міської ради; відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 136, 187, 206, 261, 274, 279, 353 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.

Судове засідання для розгляду справи по суті, призначене на 17 грудня 2021 року о 14-00 годину, провести у залі судових засідань в приміщенні Краматорського міського суду Донецької області, розташованому за адресою: Донецька область м. Краматорськ вул. Маяковського, 21, поверх 3, зал судового засідання № 8/3, з викликом сторін.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві.

Копію ухвали про відкриття провадження разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0528/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Краматорського міського суду Ю. В. Фоміна

Попередній документ
101301905
Наступний документ
101301907
Інформація про рішення:
№ рішення: 101301906
№ справи: 234/13556/21
Дата рішення: 18.11.2021
Дата публікації: 25.11.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Краматорський міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (05.10.2021)
Дата надходження: 05.10.2021
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
17.12.2021 14:00 Краматорський міський суд Донецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
МІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
відповідач:
Кутузов Андрій Миколайович
позивач:
Кутузова Олена Петрівна