Рішення від 11.11.2021 по справі 440/9192/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/9192/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Супруна Є.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лисака С.В.,

представника позивача (самопредставництво) - Сухомлин Ю.В.,

представника відповідача (самопредставництво) - Сагайдачного С.Т.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу №440/9192/21 за позовом Головного управління ДПС у Полтавській області до Полтавської обласної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Обласне госпрозрахункове комунальне підприємство "Облбудкомплект" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

11.08.2021 Головне управління ДПС у Полтавській області (надалі - ГУ ДПС у Полтавській області, позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Полтавської обласної ради, в якому просить суд звернути стягнення податкового боргу Обласного госпрозрахункового комунального підприємства "Облбудкомплект" у розмірі 2 081 714,42 грн на кошти його засновника в особі Полтавської обласної ради, у тому числі боргу:

- з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у розмірі 20514,82 грн;

- з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань у розмірі 11 862,01 грн;

- з адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 2 049 337,59 грн.

Мотивуючи свої вимоги позивач стверджує, що відповідно до п. 5 ст. 24 ГК України органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за наслідки діяльності суб'єктів господарювання, що належать до комунального сектора економіки, на підставах, у межах і порядку, визначених законом. Факт заборгованості комунального підприємства підтверджується цілою низкою судових рішень, які набрали законної сили. Оскільки усі вжиті податковим органом заходи на погашення податкового боргу позитивного результату не принесли, то контролюючим органом вчинено дії передбачені статтею 96 Податкового кодексу України для залучення коштів (майна) органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке підприємство, для погашення податкового боргу останнього.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 16.08.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження на 02.09.2021.

Цією ж ухвалою суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Обласне госпрозрахункове комунальне підприємство "Облбудкомплект" (надалі - третя особа, ОГКП "Облбудкомплект").

02.09.2021 до суду надійшов відзив на позов, за змістом якого Полтавська обласна рада визнає позов частково, у зв'язку з чим просив суд зменшити податковий тягар на 98%. Представник зазначав, що заявлена до стягнення сума податкового боргу є значним тягарем для органу місцевого самоврядування, що негативно позначиться на реалізації функцій представницького органу. Наголошував, що в порядку п. 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України кошти, що сплачує платник податків в першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання, незважаючи на що переважну частину суми податкового боргу, що звертається до стягнення на кошти Полтавської обласної ради складає пеня, в тому числі й нарахована на пеню, що лишилася непогашеною після реалізації майна платника податку. З посиланням на практику Верховного Суду вказував, що сума пені, яка звертається до стягнення позивачем на бюджетні кошти Полтавської обласної ради має бути в рази зменшена. У зв'язку з цим просив суд зменшити суми неустойки на 2 080 548,42 грн (98%), що цілком узгоджується з поняттям дотримання розумного балансу між інтересами боржника та кредитора (а.с. 190-194).

У судовому засіданні 02.09.2021 з метою повторного інформування учасників про дату, час та місце розгляду справи суд відклав підготовче засідання на 15.09.2021.

У судовому засіданні 15.09.2021 за клопотанням Полтавської обласної ради суд відклав розгляд справи на 12.10.2021.

12.10.2021 суд протокольною ухвалою закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 03.11.2021.

У відповіді на відзив, що надійшла до суду 25.10.2021, ГУ ДПС у Полтавській області посилання на позиції Верховного Суду у справах №902/538/18 від 30.03.2021, №922/266/20 від 16.03.2021, №902/417/18 від 18.03.2021 вважає недоречними, оскільки предметом спору в таких є спір в порядку господарського судочинства між суб'єктами господарювання (кредитором та боржником) з приводу стягнення заборгованості, що виникла за господарськими договорами, укладеними між ними. У межах даної справи адміністративний позов подано відповідно до п. 96.3 ст. 96 Податкового кодексу України, відповідно до якого, за наслідками відмови у задоволенні його вимог контролюючий орган звернувся до суду із позовом про звернення стягнення податкового боргу на кошти Полтавської обласної ради, в управлінні якої перебуває ОГКП "Облбудкомплект". Посилання відповідача на недотримання податковим органом вимог п. 131.2 ст. 131 ПК України спростовуються тим, що судовими рішеннями у справах №816/3786/15 та №440/1486/19 стягнуто податковий борг як за самостійно нарахованими грошовими зобов'язаннями платником, так і податковий борг за податковими повідомленнями-рішеннями та пенею, нарахованої у відповідності до ст. 129 ПК України. Зауважує, що в силу імперативу п. 87.9 ст. 87 ПК України контролюючим органом здійснено зарахування коштів, що надійшли від продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, а тому ці суми не заявлені до стягнення податкового боргу боржника за рахунок коштів органу місцевого самоврядування (а.с. 237-238).

03.11.2021 у зв'язку з участю судді Супруна Є.Б. у підготовці суддів окружних адміністративних судів для підтримання кваліфікації справа №440/9192/21 не слухалася, а її розгляд перенесено на 11.11.2021.

У судовому засіданні 11.11.2021 представник позивача вимоги позовної заяви підтримала, просила позов задовольнити, тоді як представник відповідача підтримав відзив на позов, частково визнавши заявлені вимоги.

Третя особа у судове засідання явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, будь-яких клопотань з цього приводу не надала.

На підставі частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності заперечень з боку присутніх учасників суд визнав за можливе здійснити розгляд по суті за даної явки на підставі наявних у справі матеріалів.

Суд, здійснивши розгляд справи в порядку загального позовного провадження, заслухав пояснення присутніх учасників справи, дослідив письмові докази, з'ясував фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи суд з'ясував, що на податковому обліку в ГУ ДПС у Полтавській області перебуває Комунальне підприємство ОГКП "Облбудкомплект" (код ЄДРПОУ 31391664), місцезнаходження: 36009, Полтавська область, м. Полтава, вул. Дружби, буд. 12 (а.с. 229).

Згідно з відомостями відображеними в ІКП ОГКП "Облбудкомплект" за комунальним підприємством обліковується податковий борг в загальному розмірі 2 081 714,42 грн, з яких податкові зобов'язання становлять 583,00 грн, штрафні санкції - 754 421,19 грн, пеня - 1 326 710,23 грн (а.с. 82-108).

Мотивуючи підстави звернення з позовом про стягнення податкового боргу ОГКП "Облбудкомплект" за рахунок коштів органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває це комунальне підприємство або його майно, у порядку статті 96 Податкового кодексу України, позивач зазначає, що засновником ОГКП "Облбудкомплект" є Полтавська обласна рада (код ЄДРПОУ 22530614) (а.с. 21-22).

Статутом ОГКП "Облбудкомплект" визначено, що підприємство створено на підставі рішення 16 сесії 23 скликання Полтавської обласної ради від 15.02.2001 і функціонально підпорядковується управлінню капітального будівництва облдержадміністрації.

Пунктом 4 Статуту "Майно "Підприємства" передбачено, що таке становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі "Підприємства". Майно підприємства є спільною (комунальною) власністю територіальних громад області. Власник майна - Полтавська обласна рада. Орган управління майном - управління майном обласної ради та облдержадміністрація в особі управління капітального будівництва, майно закріплюється за підприємством на праві повного господарського відання.

Отже, органом управління ОГКП "Облбудкомплект" згідно зі Статутом та нормами чинного законодавства, як і стверджує позивач, є Полтавська обласна рада.

Позивач зазначає, що податковим законодавством встановлено особливий порядок погашення заборгованості платників податків (у тому числі державних підприємств) перед бюджетами та визначено перелік заходів, які повинен здійснити контролюючий орган у певній послідовності для примусового стягнення податкового боргу, зокрема: звернутися до суду з вимогою про стягнення коштів з рахунків у банку; отримати судовий дозвіл на погашення усієї суми боргу за рахунок майна; провести торги з продажу майна, внесеного в податкову заставу.

У зв'язку з наявністю за ОГКП "Облбудкомплект" заборгованості з податків та зборів, на підставі пункту 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України контролюючим органом сформовано податкову вимогу від 24.02.2011 №343, яку вручено 09.03.2011 (а.с. 36). Незважаючи на це, сума податкового боргу не сплачена.

З метою примусового стягнення податкового боргу з ОГКП "Облбудкомплект" контролюючим органом подано адміністративні позови до Полтавського окружного адміністративного суду про стягнення коштів з рахунків платника податків за податковим боргом.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 24.09.2015 по справі №816/3736/15 (а.с. 42-43) адміністративний позов Полтавської ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області до ОГКП "Облбудкомплект" про стягнення податкового боргу задоволено. Стягнуто з розрахункових рахунків боржника заборгованість з:

- податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у розмірі 34482,90 грн;

- частини чистого прибутку (доходу) у розмірі 22 079,93 грн, що виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих зобов'язань згідно розрахунків частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями;

- адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 2 161 182,16 грн.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 у справі №440/1486/19 (а.с. 48-52) адміністративний позов ГУ ДФС у Полтавській області до ОГКП "Облбудкомплект" задоволено у повному обсязі, стягнуто з розрахункових рахунків підприємства заборгованість:

- по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у розмірі 20514,82 грн, що виникла внаслідок несплати податкового боргу;

- по частині чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств у розмірі 11 862,01 грн;

- по адміністративним штрафам та іншим штрафним санкціям у розмірі 1 296 478,09 грн.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З метою стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу, контролюючим органом до банківських установ направлялися інкасові доручення, які повернуті банківською установою без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника та накладення арешту за іншими виконавчими документами про арешт коштів (а.с. 46-47, 53-56).

Відповідно до пп. 89.1.1 п. 89.1 ст. 89 ПК України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Згідно з пунктом 91.1 ст. 91 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків, що має податковий борг, призначає такому платнику податкового керуючого.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг (п. 89.3 ст. 89 ПК України).

Так, на підставі рішення начальника ДПІ у м. Полтаві про опис майна у податкову заставу від 19.04.2011 №9404/10/24-235/19.04.11 (керівник контролюючого органу відносно Боржника на дату прийняття рішення) проведено опис майна ОГКП "Облбудкомплект", що підтверджується актом №9571/10/24-235 від 20.04.2011 та актом №49/16-01-17-07 від 15.04.2016 (а.с. 37-40).

Податкова застава зареєстрована у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується витягами про реєстрацію від 27.04.2011, 29.04.2016 (а.с. 39, 41).

Зважаючи на неможливість погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів з рахунків ОГКП "Облбудкомплект", контролюючий орган звернувся до суду з адміністративним позовом про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, згідно з вимогами п. 95.3 ст. 95 ПК України, яким передбачено, що такий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.09.2016 у справі №816/991/16, що набрало законної сили 07.10.2016, позов ДПІ у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника ОГКП "Облбудкомплект" задоволено. Надано дозвіл ГУ ДФС у Полтавській області на погашення усієї суми податкового боргу Боржника за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі (а.с. 57-58).

Відповідно до норм ПК України та на підставі вищезазначеного судового рішення контролюючим органом прийнято рішення від 08.02.2017 №2 про погашення усієї суми податкового боргу ОГКП "Облбудкомплект" (а.с. 59).

Як визначено пунктом 95.7 ст. 95 ПК України, продаж майна платника податків здійснюється на публічних торгах та/або через торгівельні організації.

Згідно з пп. 14.1.8 п. 14.1 ст. 14 ПК України, аукціон (публічні торги) - публічний спосіб продажу активів з метою отримання максимальної виручки від продажу активів у визначений час і в установленому місці.,

Відповідно до п. 95.13 ст. 95 ПК України, під час продажу майна на товарних біржах контролюючий орган укладає відповідний договір з брокером (брокерською конторою), яка вчиняє дії з продажу такого майна за дорученням контролюючого органу на умовах найкращої цінової пропозиції.

Так, ГУ ДФС у Полтавській області в особі повіреного ТОВ "Торговий дім "Брокцентр" на підставі договорів доручення на продаж майна на аукціоні здійснено реалізацію заставного майна ОГКП "Облбудкомплект", оформленого актами опису майна № 9571/10/24-235 від 20.04.2011 та № 49/16-01-17-07 від 15.04.2016, про що укладено договір № 5-18 від 05.02.2018 (колісний транспортний засіб С, Mercedes-Benz 508 на суму 23900,00 грн); договір №5-19 від 05.02.2018 (залізобетонна огорожа площею 420 м2 на суму 34148,00 грн); договір №5-20 від 05.02.2018 (склад з рампою: одноповерховий цегляний площею 1180 м2 на суму 544 688,00 грн); договір №5-21 від 05.02.2018 (будівля контори: одноповерхове цегляне приміщення площею 180 м2 на суму 83 088,00 грн); договір №5-22 від 05.02.2018 (естакада з навісом цегляно-бетонна площею 90 м2 на суму 38 808,00 грн); договір №5-23 від 05.02.2018 (автозаправочний блок бетонно-металевий площею 14 м2 на суму 7907,00 грн); договір №5-24 від 05.02.2018 (бокси цегляні одноповерхові з металевими дверима площею 414 м2 на суму 119 102,00 грн); договір №5-25 від 05.02.2018 (колісний транспортний засіб В, ИЖ 271506 на суму 8900,00 грн); договір №5-26 від 05.02.2018 (склад коровник одноповерховий цегляно-бетонний площею 1673 м2 на суму 772257,00 грн) (а.с. 60-77).

Заставне майно реалізовано на загальну суму 1 632 798,00 грн.

Вищевказані обставини учасниками справи не заперечуються і не оспорюються, а тому приймаються судом до уваги як такі.

Відповідно до п. 95.22 ст. 95 ПК України контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з дебіторів платника податку, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючі органи, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків. Сума коштів, що надходить у результаті стягнення дебіторської заборгованості, в повному обсязі (але в межах суми податкового боргу) зараховується до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. Сума дебіторської заборгованості, що стягнута понад суму податкового боргу, передається у розпорядження платника податку.

З метою встановлення суми дебіторської заборгованості та переліку дебіторів ГУ ДПС у Полтавській області направлено лист на адресу ОГКП "Облбудкомплект" від 14.12.2020 №45977/10/16-31-13-04-15 "Про визначення джерелом погашення податкового боргу дебіторської заборгованості платника податків" та повідомлення про визначення джерелом погашення податкового боргу дебіторської заборгованості платника податків від 14.12.2020, що вручені боржнику 22.12.2020 (а.с. 80-81).

Проте, відповідь на дату подання адміністративного позову від ОГКП "Облбудкомплект" на адресу контролюючого органу не надходила.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, далі - Реєстр, щодо Обласного госпрозрахункового комунального підприємства "Облбудкомплект", на підставі витягів сформованих 26.11.2020 та 02.08.2021 встановлено, що за боржником право власності на нерухоме майно не зареєстровано (а.с. 78-79).

Оскільки всі перелічені вище заходи не мали результатом погашення податкового боргу комунального підприємства, то контролюючим органом вчинено дії, передбачені статтею 96 ПК України, для залучення коштів (майна) органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке підприємство для погашення податкового боргу останнього.

Відповідно до п. 96.1 ст. 96 ПК України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про:

- виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради;

- затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу;

- ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;

- прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

На виконання зазначених вимог закону ГУ ДПС у Полтавській області направлено подання від 15.09.2020 №34547/10/16-31-13-04 до Полтавської обласної ради - органу місцевого самоврядування, в управління якого перебуває підприємство та його майно, щодо прийняття відносно ОГКП "Облбудкомплект" одного з рішень, передбачених п. 96.1 ст. 96 ПК України (а.с. 27).

Листом від 13.10.2020 №4089/9/16-31 Полтавська обласна рада повідомила про перенаправлення листа контролюючого органу для розгляду та надання відповіді до Полтавської обласної державної адміністрації з огляду на передачу ОГКП "Облбудкомплект" даному органу виконавчої влади в оперативне управління (а.с. 28).

Зважаючи на вищезазначену відповідь ГУ ДПС у Полтавській області на адресу Полтавської обласної державної адміністрації направлено запит від 23.12.2020 № 47380/10/16-31-13-04 щодо надання відповіді на лист від 15.09.2020 № 34547/10/16-31-13-04, який попередньо направлений на адресу Полтавської обласної ради з приводу прийняття відносно ОГКП "Облбудкомплект" одного з рішень, передбачених п. 96.1 ст. 96 ПК України (а.с. 29).

Проте від Полтавської обласної державної адміністрації відповіді на листи контролюючого органу від 15.09.2020 № 34547/10/16-31-13-04 та від 23.12.2020 № 47380/10/16-31-13-04 не надійшло.

У зв'язку з цим ГУ ДПС у Полтавській області повторно направлено листа до Полтавської обласної ради від 18.01.2021 № 287/5/16-31 щодо вжиття заходів погашення податкового боргу за ОГКП "Облбудкомплект" (а.с. 30).

Листом від 17.05.2021 № 694/01-14 Управління майном Полтавської обласної ради повідомило ГУ ДПС у Полтавській області про винесення у найближчий час на розгляд сесії питання про порушення справи про банкрутство ОГКП "Облбудкомплект". Інформації про намір ОГКП "Облбудкомплект" чи Полтавської обласної ради сплатити податковий борг лист не містив.

За результатами моніторингу офіційного сайту Полтавської обласної ради ГУ ДПС у Полтавській області встановлено оприлюднену інформацію про прийняття розпорядження від 23.06.2021 №157 «Про скликання п'ятої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання», зміст якого передбачав перелік питань, що виносились на розгляд сесії. В оприлюдненому переліку питань, що виносились на розгляд сесії Полтавської обласної ради, яка відбулася 06.07.2021, питання відносно вжиття заходів погашення податкового боргу за ОГКП "Облбудкомплект" відсутнє (а.с. 32-34).

Про вищевикладене ГУ ДПС у Полтавській області повідомлено Управління майном Полтавської обласної ради листом від 09.07.2021 № 10824/5/16-31-13-02-23 та зазначено про намір звернутися до суду з позовом про звернення стягнення податкового боргу підприємства на кошти органу місцевого самоврядування (а.с. 35).

Однак станом на дату звернення до суду з цим позовом відповідні дії з боку органу місцевого самоврядування вчинені не були, податковий борг не погашено.

Відповідно до п. 96.3 ст. 96 ПК України у разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

На цій підставі ГУ ДПС у Полтавській області звернулося до суду з цим позовом щодо звернення стягнення податкового боргу ОГКП "Облбудкомплект" у загальному розмірі 2 081 714,42 грн на кошти Полтавської обласної ради, як органу управління об'єкту комунальної власності територіальної громади області.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з такого.

Заперечення відповідача фактично ґрунтуються на тому, що переважну частину суми податкового боргу, що звертається до стягнення на кошти Полтавської обласної ради складає пеня, в тому числі й нарахована на пеню, що лишилася непогашеною після реалізації майна платника податку.

У зв'язку з цим суд зазначає, що суть спору у цій справі зводиться до перевірки обставин дотримання податковим органом алгоритму дій, визначеного податковим законодавством, що передує зверненню з подібним позовом до суду, а не правильності нарахування суми податкового боргу, спори про що вже вирішені у судовому порядку.

Враховуючи наявність непогашеного податкового боргу, правомірність якого встановлено рішеннями Полтавського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 у справі №440/1486/19 та від 24.09.2015 у справі №816/3786/15, що набрали законної сили, дотримання ГУ ДПС у Полтавській області процедури щодо звернення стягнення податкового боргу, суд вважає за можливе задовольнити позов ГУ ДПС у Полтавській області про звернення стягнення податкового боргу ОГКП "Облбудкомплект" на кошти Полтавської обласної ради.

За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, у зв'язку з чим позов належить задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки позивач, який є суб'єктом владних повноважень, витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, не поніс, то підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Полтавській області до Полтавської обласної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Обласне госпрозрахункове комунальне підприємство "Облбудкомплект" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Звернути стягнення податкового боргу Обласного госпрозрахункового комунального підприємства "Облбудкомплект" (вул. Дружби, буд. 12, м. Полтава, 36009, код ЄДРПОУ 31391664) на кошти Полтавської обласної ради (вул. Соборності, буд. 45, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 22530614), у розмірі 2 081 714,42 грн, у тому числі:

- 20 514 (двадцять тисяч п'ятсот чотирнадцять) грн 82 коп - борг з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, стягнення якого здійснювати на р/р UA528999980334199860000016712, отримувач: ГУК у Полтавській області/тг м. Полтава/11020200, код отримувача: 37959255, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації: 11020200;

- 11 862 (одинадцять тисяч вісімсот шістдесят дві) грн 01 коп - борг з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, стягнення якого здійснювати на р/р UA938999980314070501000016712, отримувач: ГУК у Полтавській області/тг м. Полтава/22010300, код отримувача: 37959255, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

- 2 049 337 (два мільйони сорок дев'ять тисяч триста тридцять сім) грн 59 коп - борг з адміністративних штрафів та інших санкцій, стягнення якого здійснювати на р/р UA768999980313010106000016712, отримувач: ГУК у Полтавській області/тг м. Полтава/21081100, код отримувача: 37959255, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 22.11.2021.

Суддя Є.Б. Супрун