Постанова від 22.11.2021 по справі 220/1629/21

Номер справи 220/1629/21

Номер провадження 3/220/743/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2021 року смт.Велика Новосілка Донецької області

Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Дурач О.А., за участю секретаря Демішева А.О., за участю прокурора Матросова С.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українка, громадянка України, працюючої головним спеціалістом бюджетного відділу Фінансового управління Великоновосілківської районної державної адміністрації, інвалідність не встановлена, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягалася, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , займаючи посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Великоновосілківської районної державної адміністрації та будучи згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленою з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 01.04.2021 року о 11-23 години подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Великоновосілківської районної державної адміністрації та будучи згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленою з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 01.06.2020 року о 22-24 години подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання порушник не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. 29.09.2021 року надала суду заяву в якій пояснила, що несвоєчасно направила декларацію за 2019 рік оскільки знаходилася у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, та не мала допуску до сайту НАЗК. У 2020 році своєчасно не направила декларацію, оскільки був відсутній зв'язок з сайтом НАЗК (а.с.78). Надала суду заяву від 22.11.2021 року про розгляд адміністративної справи без її участі. Вину визнає в повному обсязі (а.с.108).

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зазначив, що складено протокол про адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення. Просив призначити мінімальне покарання.

Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали провадження, судом встановлено наступне.

Згідно з ч. 2ст. 7 КпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.Статтею 245 КпАП Українипередбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Як зазначено в статті 252 КпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до вимогст.280 КпАП Україниорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 255 КпАП Українипередбачено право уповноважених на те посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції) складати протоколи про адміністративне правопорушення за ст.ст. 172-4 - 172-9 КпАП.

За змістом ч. 2ст. 251 КпАП Україниобов'язок щодо збирання доказів покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Правопорушення, передбачене ч. 1 ст.176-2 КпАП Україниє правопорушенням, пов'язаним з корупцією.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 566 від 10.09.2021 року ОСОБА_1 (несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік), займаючи посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Великоновосілківської районної державної адміністрації та будучи згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленою з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 01.04.2021 року о 11-23 години подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.5-10).

ОСОБА_1 була призначена на посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника, що вбачається з копії Наказу від 10.06.2009 р. № 6 начальника фінансового управління ОСОБА_2 (а.с.21). Згідно наказу № 2 від 26.03.2010 року начальника фінансового управління ОСОБА_2 , ОСОБА_1 було переведено на вакантну посаду провідного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації (а.с.22). Згідно наказу № 4 від 01.10.2010 року начальника фінансового управління ОСОБА_2 , ОСОБА_1 було переведено на вакантну посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації (а.с.23). Відповідно до наказу № 4 від 25.04.2018 року ОСОБА_1 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 07.05.2018 року до 14.02.2021 року (а.с. 24). Наказом № 50 від 27.12.2019 року начальника фінансового управління ОСОБА_3 відпустка ОСОБА_1 перервана з 10 січня 2020 року у зв'язку з виходом на роботу (а.с. 25). Відповідно до наказу № 4 від 24.01.2020 року ОСОБА_1 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 24.01.2020 року до 14.02.2021 року (а.с. 26). Наказом № 6 від 19.01.2021 року начальника фінансового управління Хараман І.В. ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації 19 січня 2021 року, як таку, що успішно пройшла пройшла конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу соціального забезпечення населення та охорони здоров'я Великоновосілківської селищної ради (а.с.27).

Отже, ОСОБА_1 є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування у контексті ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

НАЗК встановлено послідовність дій, які вчинила ОСОБА_1 як користувач Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2020 р. по 01.04.2021 р. (а.с. 13-16). Згідно таких даних, ОСОБА_1 з 31.03.2021 р. по 31.03.2021 р. (20:23:59), з 01.04.2021 року по 01.04.2021 року (11:23:37) вчиняла дії по заповненню вказаної декларації, при цьому кожний розділ переглядався та заповнювався користувачем неодноразово. Документ було подано та підтверджено кваліфікованим електронним підписом 01.04.2021 року (11:23:28).

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 565 від 10.09.2021 року ОСОБА_1 (несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік), займаючи посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Великоновосілківської районної державної адміністрації та будучи згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленою з вимогами Закону про необхідність щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 01.06.2020 року о 22-24 години подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.42-47).

ОСОБА_1 була призначена на посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника, що вбачається з копії Наказу від 10.06.2009 р. № 6 начальника фінансового управління ОСОБА_2 (а.с.58). Згідно наказу № 2 від 26.03.2010 року начальника фінансового управління ОСОБА_2 , ОСОБА_1 було переведено на вакантну посаду провідного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації (а.с.59). Згідно наказу № 4 від 01.10.2010 року начальника фінансового управління ОСОБА_2 , ОСОБА_1 було переведено на вакантну посаду головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації (а.с.60). Відповідно до наказу № 4 від 25.04.2018 року ОСОБА_1 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 07.05.2018 року до 14.02.2021 року (а.с. 61). Наказом № 50 від 27.12.2019 року начальника фінансового управління ОСОБА_3 відпустка ОСОБА_1 перервана з 10 січня 2020 року у зв'язку з виходом на роботу (а.с. 62). Відповідно до наказу № 4 від 24.01.2020 року ОСОБА_1 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 24.01.2020 року до 14.02.2021 року (а.с. 63). Наказом № 6 від 19.01.2021 року начальника фінансового управління Хараман І.В. ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації 19 січня 2021 року, як таку, що успішно пройшла пройшла конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу соціального забезпечення населення та охорони здоров'я Великоновосілківської селищної ради (а.с.64).

Отже, ОСОБА_4 є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування у контексті ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Згідно даних результатів пошуку ОСОБА_1 подала декларацію за 2019 рік 01.06.2020 року о 22:24 (а.с.70).

28.10.2021 року на запит суду надійшла відповідь від Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агенства з питань запобігання корупції, в якій зазначено, що за період з з 01.01.2020 року по 31.05.2020 року та у період з 01.01.2021 року по 31.03.2021 року включно технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр ОСОБА_1 не зафіксовано.

Частиною першою і другою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено порядок подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування а саме: особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції 03.02.2021 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)» щорічна декларація (декларація «щорічна») - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку для подачі декларації «щорічна» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним періодом.Строк подачі декларації за 2019 рік - до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2020 року, за 2020 рік - до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2021 року. Доказів поважності причин несвоєчасної подачі декларації суду не надано. Всі вищевказані докази у своїй сукупності є належними, допустимими та достатніми на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, а саме, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вирішуючи питання щодо міри покарання порушника, суд зазначає наступне. Оскільки ОСОБА_1 вчинено декілька однорідних правопорушень, суд призначає покарання з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, беручи до уваги відсутність альтернативи у санкції вказаної правової норми та однорідність адміністративних правопорушень, що виключає можливість накладення стягнення в межах санкції за більш серйозне правопорушення. Отже, враховуючи характер скоєного ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, особу порушника, а саме те, що дані, які б з негативного боку характеризували її суду не надані, остання працює, беручи до уваги обставину, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, якою є скоєння порушником адміністративного правопорушення вперше, визнання своєї вини та розкаяння у скоєному адміністративному правопорушенні, а також враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд прийшов до висновку, що міра покарання у виді штрафу буде достатньою для виправлення порушника та запобіганню вчинення ним нових адміністративних правопорушень, підстав для призначення іншої, більш суворої міри покарання порушнику, судом не встановлено.Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 36, ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України (несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік) та піддати ОСОБА_1 , адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України в виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України (несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік) та піддати ОСОБА_1 , адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України в виді штрафу в розмірі п'ятдесяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) грн.

Остаточно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з урахуванням положень ст. 36 КУпАП піддати стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) грн.., який стягнути на користь держави за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок - UA158999980313090106000005662, код класифікації доходів бюджету-21081100, МФО-899998, код отримувача (ЄДРПОУ) - 3967785, отримувач коштів Донецьке ГУК/Великоновос. СТГ/21081100, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код суду (ЄДРПОУ) - 02895834.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. за наступними реквізитами: "Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106".

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Донецького апеляційного суду через Великоновосілківський районний суд Донецької області, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Суддя: О.А. Дурач