Рішення від 22.11.2021 по справі 911/2627/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" листопада 2021 р. м. Київ Справа № 911/2627/21

Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін матеріали справи

за позовом Акціонерного товариства “Укртелеком”, м. Київ, в особі Київської міської філії акціонерного товариства “Укртелеком”, м. Київ

до Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації, Київська обл., м. Бровари

про стягнення 59781,60 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Київської міської філії акціонерного товариства «Укртелеком» (позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації (відповідач) про стягнення 59781,60 грн. заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Управлінням соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації, правонаступником якого є позивач - Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації, всупереч вимог чинного законодавства не виконано обов'язки щодо відшкодування витрат, які були понесені позивачем в результаті надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах особам, які проживають на території смт. Баришівка та Баришівського району Київської області, за період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р., у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у сумі 59781,60 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 20.09.2021 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі; розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи; запропоновано відповідачу протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду: заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін; відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків; запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив; запропоновано відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив.

18.10.2021 р. до господарського суду Київської області від позивача надійшло клопотання про приєднання доказів до матеріалів справи, в якому він просить приєднати до матеріалів справи копію акта звіряння заборгованості за період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р. (станом на 01.09.2020 р.) на суму 59781,60 грн. та листа № 11/198 від 01.09.2021 р. з доказом надсилання та вручення відповідачу.

26.10.2021 р. до господарського суду Київської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що Законом України від 20.12.2016 р. № 1789- VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» змінений порядок фінансування видатків на компенсаційні виплати за надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах окремим категоріям громадян, а саме виключена можливість надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію витрат, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах, тобто фінансування таких видатків здійснюється з місцевих бюджетів усіх рівнів відповідно до п. 20-4 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України. При цьому, 21.09.2018 р. рішенням 38 сесії 7 скликання Баришівської селищної ради № 713-38-07 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» Баришівська селищна рада реорганізована шляхом приєднання до неї 28 населених пунктів з адміністративним центром - смт. Баришівка. Також, у відзиві відповідач просить замінити неналежного позивача - Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації Київської області на належного - Відділ соціального захисту населення Баришівської селищної ради.

Як вже зазначалось, ухвалою господарського суду Київської області від 20.09.2021 р. встановлено строк для подання відповідачем відзиву на позов протягом 15 днів з дня отримання ним даної ухвали.

Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0103279693500, ухвала господарського суду Київської області від 20.09.2021 р. отримана відповідачем 28.09.2021 р. Отже, останнім днем строку, встановленого ухвалою господарського суду Київської області від 20.09.2021 р., є 13.10.2021 р.

Вказаний відзив подано відповідачем до відділення поштового зв'язку 25.10.2021 р., що підтверджується календарним штемпелем на конверті, в якому надійшов відзив.

Таким чином, відповідачем пропущено строк на подання відзиву.

Відповідно до ч. 2 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Заяви про продовження строку на подання відзиву відповідно до ч. 2 ст. 119 ГПК України від відповідача не надходило, не містить такої заяви і поданий відповідачем відзив. Оскільки відзив на позовну заяву подано до відділення поштового зв'язку з дванадцятиденним пропуском строку на його подання, то суд не вбачає підстав на продовження строку на його подання за власної ініціативи.

Згідно з ч. 2 ст. 118 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи викладене, відзив на позовну заяву судом залишено без розгляду.

02.11.2021 р. до господарського суду Київської області від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач вказує на те, що Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації Київської області є належним відповідачем у справі, як правонаступник майна, майнових прав та обов'язків Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації, який зобов'язаний здійснити розрахунки з позивачем щодо послуг, наданих особам, які згідно з чинним законодавством мають право на соціальні пільги, за період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р. в розмірі 59781,60 грн.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України сторонами до суду не подано.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Київської міської філії акціонерного товариства "Укртелеком", як оператор телекомунікації, на виконання вимог законодавчих актів надає телекомунікаційні послуги на пільгових умовах категоріям споживачів, які мають на це право.

Як визначено ст. 19 Закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” виключно законами України визначаються, зокрема, пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв'язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, та Закону України "Про охорону дитинства" та інших законодавчих актів для певних категорій споживачів встановлені пільги з оплати за послуги зв'язку (телекомунікаційних послуг).

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про телекомунікації" телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.

Пунктом 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 року № 295 передбачено, що установлені законами пільги з оплати послуг надаються споживачеві відповідно до законодавства за місцем його проживання з дня пред'явлення ним документа, що підтверджує право на пільги.

Київською міською філією Акціонерного товариства "Укртелеком" у період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р. включно надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах населенню, що проживає на території смт. Баришівка та Баришівського району Київської області, у зв'язку з чим в цей період позивачем було понесено витрати на надання пільг на послуги зв'язку жителям смт. Баришівка та Баришівського району Київської області на загальну суму 59781,60 грн., що підтверджується щомісячними розрахунками видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг. Вказані щомісячні розрахунки видатків за формою № "2-пільга" містять переліки споживачів-пільговиків за окремими видами пільг та суми вартості послуг, що надані.

Відповідно до п. 1 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117 (далі - Положення), Реєстр - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.

Пунктом 3 Положення визначено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи): організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей; ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою “ 1 - пільга”, в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма “1 - пільга” затверджується Мінсоцполітики; ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою "1 - допомога", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги; надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.

Згідно п. 4 Положення уповноважені органи з дотриманням вимог Законів України “Про інформацію” і “Про захист персональних даних” мають право: отримувати від пільговиків документи, що підтверджують їх право на пільги; проводити перевірку достовірності поданих документів; отримувати відомості від пільговиків, а також від державних органів, де перебувають на обліку пільговики, підприємств та організацій, що надають послуги, житлово-експлуатаційних організацій; використовувати під час наповнення Реєстру інформацію з інших баз даних щодо персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги; надавати інформацію, яка міститься в Реєстрі, підприємствам та організаціям, що надають послуги, на запити та в межах їх компетенції, а також органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з метою надання пільг, передбачених законодавчими актами, пільговикам, Пенсійному фонду України (посадовим особам) та його органам для здійснення ними своїх повноважень.

При цьому, з 01.10.2019 р. з вказаної постанови Кабінету Міністрів України виключено пп. 10 та 11 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 373 про “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”.

Поряд з цим, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2007 р. № 535 “Про затвердження форми для розрахунку видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг “2-пільга”, та Інструкції про порядок її заповнення” (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.10.2007 за № 1172/14439) затверджено форму для розрахунку видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг “2-пільга”, за якою підприємства та організації, що надають послуги, формують та надають до управлінь праці та соціального захисту населення розрахунки на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, у вигляді файлів DBF або ТХТ-формату.

Зазначений наказ від 04.10.2007 р. № 535 був чинний протягом частини періоду правовідносин сторін у даній справі, та втратив чинність з 02.07.2020 р. на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 02.07.2020 р. № 452.

Як визначено п. 20-4 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України, до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать, зокрема, видатки на пільги з послуг зв'язку, інші передбачені законодавством пільги, що надаються ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалим учасникам Революції Гідності; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам Національної поліції; ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби; особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого); реабілітованим громадянам, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; багатодітним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Отже, вищевказаною нормою визначено, що до видатків місцевих бюджетів належать видатки на пільги з послуг зв'язку, зокрема, громадянам, на яких поширюються такі пільги відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, “Про охорону дитинства”.

Згідно ч. 6 ст. 48 Бюджетного кодексу України бюджетні зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.

Судом встановлено, що між сторонами виникли правовідносини з надання послуг зв'язку окремим категоріям населення на пільговій основі, у яких Відповідач, як розпорядник відповідних коштів, зобов'язаний здійснювати розрахунки з організаціями, що надають послуги особам, які згідно з чинним законодавством мають право на соціальні пільги.

При цьому чинне законодавство України не передбачає обов'язковості укладення договору про розрахунки з постачальниками послуг, наданих особам, які згідно з чинним законодавством мають право на пільги, оскільки зобов'язання сторін у таких відносинах виникають безпосередньо із законів України.

З метою компенсації понесених витрат позивачем було надіслано Управлінню соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації (у тому числі у вигляді файлів DBF-формату) листи з проханням надати інформацію, що міститься в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, та направити розбіжності, виявлені за результатами звіряння розрахунку видатків з інформацією, яка міститься в Реєстрі. До листів було додано розрахунки видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг за період з червня 2020 року по грудень 2020 року (включно), а також акти звіряння розрахунків за послуги зв'язку пільговим категоріям населення, на які надаються пільги (форми "3-пільга") станом на 01.07.2020 р. (за звітний місяць - червень 2020 р.) на суму 16189,56 грн., станом на 01.08.2020 р. (за звітний місяць - липень 2020 р.) на суму 14934,32 грн., станом на 01.09.2020 р. (за звітний місяць - серпень 2020 р.) на суму 14139,21 грн., станом на 01.10.2020 р. (за звітний місяць - вересень 2020 р.) на суму 14050,05 грн., станом на 01.11.2020 р. (за звітний місяць - жовтень 2020 р.) на суму 173,22 грн., станом на 01.12.2020 (за звітний місяць - листопад 2020 р.) на суму 147,62 грн., станом на 01.01.2021 (за звітний місяць - грудень 2020 р.) на суму 147,62 грн.

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації отримало листи із документами, що підтверджується доданими до позовної заяви копіями описів вкладення у цінні листи та копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень, в яких направлялись вказані документи.

Управління соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації інформації у формі зауважень чи претензій у період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р. щодо не зняття з обліку абонентів, які померли, або відмовилися від послуг зв'язку, позивачу не надіслало.

Вартість понесених позивачем витрат на надання пільг на послуги зв'язку жителям смт. Баришівка та Баришівського району Київської області на загальну суму 59781,60 грн., наданих у період 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р., Управлінням соціального захисту населення Баришівської райдержадміністрації не відшкодовано.

Відповідно до інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації 17.03.2021 р. за № 1003271120018000236 здійснено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації (код 03193749).

Як вбачається з доданого до позовної заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації (код 03193790) є правонаступником Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації.

Таким чином, правонаступником майна, всіх прав та обов'язків Управління соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації є - Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації (код 03193790).

28.05.2021 р. позивачем направлено на адресу відповідача - Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації претензію № 11/115 від 28.05.2021 р., якою повідомлено відповідача, що витрати ПАТ “Укртелеком” за період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р. в сумі 59781,60 грн. Управлінням соціального захисту населення Баришівської районної державної адміністрації не відшкодовано та запропоновано Управлінню соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації перерахувати вказану суму у добровільному порядку до 09.06.2021 р.

Претензія була отримана представником відповідача 31.05.2021 р., що підтверджується фіскальним чеком відділення поштового зв'язку про направлення рекомендованого листа № 1750003761986 та роздруківкою з офіційного сайту Укрпошти відстеження поштового відправлення № 1750003761986.

Однак, вказана претензія залишена відповідачем без відповіді та задоволення.

Доказів відшкодування витрат, понесених позивачем внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за вказаний період в сумі 59781,60 грн. матеріали справи не містять.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Заявлена позивачем до стягнення з відповідача грошова сума фактично є втратами підприємства, які воно понесло надаючи послуги окремим категоріям громадян за пільговими тарифами, встановленими державою у відповідних Законах України.

Зважаючи на те, що норми Законів України, якими встановлено пільги з оплати послуг зв'язку не втратили чинність, визначені в цих Законах особи мають право користуватися послугами зв'язку на пільгових умовах, а позивач, виконуючи встановлений законом обов'язок, продовжує їх надавати, то зміни до підзаконних нормативно-правових актів не скасовують обов'язок держави в особі відповідача компенсувати витрати позивача, понесені ним внаслідок надання послуг зв'язку на пільгових умовах.

Проте, всупереч згаданих приписів закону відповідач не виконав своїх зобов'язань з відшкодування понесених позивачем втрат внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах у спірному періоді на суму 59781,60 грн.

Оскільки телекомунікаційні послуги на пільгових умовах АТ "Укртелеком" надано не з власної ініціативи, а на виконання імперативних законодавчих вказівок щодо цього, то у результаті уповноважений на те державою орган - Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації, в силу закону має відшкодувати позивачу за рахунок бюджетних коштів понесені ним витрати.

Аналогічного висновку дійшов Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду в постанові від 26.06.2018 р. у справі № 924/781/17.

Отже, вимоги Акціонерного товариства “Укртелеком” про стягнення з відповідача 59781,60 грн. заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання споживачам телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період з 01.06.2020 р. по 31.12.2020 р., є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судовий збір відповідно до ст.ст. 123, 129 ГПК України покладається судом на відповідача.

Керуючись ст. ст. 123, 129, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Броварської районної державної адміністрації (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, буд. 8-А, код 03193790) на користь Акціонерного товариства “Укртелеком” (01601, м. Київ, б-р Тараса Шевченка, 18, код 21560766) в особі Київської міської філії АТ “Укртелеком” (01033, м. Київ, вул. Антоновича, 40, код 01189910) 59781,60 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч сімсот вісімдесят одну грн. 60 коп.) заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання споживачам телекомунікаційних послуг на пільгових умовах, та 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят грн. 00 коп.) судового збору.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 22.11.2021 р.

Суддя О.О. Рябцева