Ухвала від 19.11.2021 по справі 360/7190/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 листопада 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/7190/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

16.11.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - відповідач), в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо не нарахування та невиплати грошової компенсації за невикористану ОСОБА_1 щорічної основної оплачуваної відпустку за 2019 рік у кількості 5 діб та за 2020 рік у кількості 30 діб у сумі 16527 гривень;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати грошову компенсацію за невикористану ОСОБА_1 щорічної основної оплачуваної відпустки за 2019 рік у кількості 5 діб та за 2020 рік у кількості 30 діб у сумі 16527 гривень;

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області (на користь ОСОБА_1 заборгованість по грошовій компенсації за невикористану щорічну основну оплачувану відпустку за 2019 рік у кількості 5 діб та за 2020 рік у кількості 30 діб у сумі 16527 гривень;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області, яка полягає в неналежному нарахуванні та не доплаті ОСОБА_1 грошового забезпечення - доплати за службу в нічний час за період з 08.10.2019 по 16.02.2021 у сумі 369,74 гривень;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснити донарахування ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час за період з 08.10.2019 по 16.02.2021 у сумі 369,74 гривень;

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованість у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 08.10.2019 по 16.02.2021 у сумі 369,74 гривень;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової доплати за службу в особливих умовах (період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №375 від 29.04.2020 за 20 днів грудня 2020 року та січень, лютий 2021 року;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , додаткову доплату за службу в особливих умовах (період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 29.04.2020 за 20 днів грудня 2020 року та січень, лютий 2021 року, пропорційно відпрацьованому часу в особливих умовах;

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованість у вигляді додаткової доплати за службу в особливих умовах (період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 29.04.2020 за 20 днів грудня 2020 року та січень, лютий 2021 року;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо не нарахування та не виплату ОСОБА_1 відповідно до вимог статті 44 Кодексу законів про працю України, вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, у розмірі 35246,94 гривень;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 відповідно до вимог статті 44 Кодексу законів про працю України, вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, у розмірі 35246,94 гривень;

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 вихідну допомогу у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, у розмірі 35246,94 гривень

- стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки виплат за службу у нічний час, компенсації за невикористані 35 днів відпустки, додаткової доплати до грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 та одноразової грошової допомоги при звільненні за період з 16.02.2021 по день ухвалення рішення судом із розрахунку середньоденного грошового забезпечення у розмірі 1109,93 грн за кожен день.

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, в яких встановлюється спосіб ліквідації правопорушення, вчиненого суб'єктом владних повноважень та іншими особами, в передбачених законом випадках, а підстава позову - це ті обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутись до суду з вимогами до іншої особи.

Згідно з пунктами 3, 4, 5 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Позивачем в обґрунтування суми компенсації за невикористані дні відпустки в розмірі 16527,00 грн не наведено розрахунку, що не відповідає приписам пункту 3 частини п'ятої статті 160 КАС України.

В пункті 10 прохальної частини позовної заяви позивачем заявлено вимогу щодо стягнення заборгованості у вигляді додаткової доплати за службу в особливих умовах (період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) без зазначення суми, яка підлягає стягненню, а також не наведено обґрунтованого розрахунку, що не відповідає приписам пункту 3 частини п'ятої статті 160 КАС України.

Для усунення вказаного недоліку позивачу необхідно навести розрахунок та зазначити в прохальній частині позовної заяви розміри сум, які підлягають стягненню.

Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з частиною другою статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

В рамках адміністративного судочинства:

дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;

бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України;

рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).

Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позивачем в прохальній частині заявлено вимоги про визнання бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати, зобов'язання нарахувати, а також стягнення з відповідача заборгованості за кожним видом компенсації (за невикористані дні відпусток, доплата за службу в нічний час, додаткова доплата за службу в особливих умовах в період карантину та вихідної допомоги при звільненні).

Тобто, позивачем фактично продубльовано вимоги за кожним видом компенсації.

Отже, зміст позовних вимог, зазначений у позовній заяві, не повністю відповідає способам судового захисту, передбаченим частиною першою статті 5 КАС України.

Позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою (частина перша статті 21 КАС України).

В одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги (частина перша статті 172 КАС України).

З матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позивачем за предметом позову заявлено 14 (чотирнадцять) позовних вимог.

В позовній заяві відсутнє обґрунтування заявлення кількох вимог в одній позовній заяві та в чому полягає їх пов'язаність між собою.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 7 (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:

- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161, 172 КАС України, та її копії для вручення відповідачу у разі подання в паперовому виді, конкретизувати позовні вимоги з підстав зазначених в ухвалі суду.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачу та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати представнику позивача.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.В. Смішлива