Іменем України
17 листопада 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4643/21
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Захарової О.В.,
за участю
секретаря судового засідання Олійник О.А.,
та представників сторін:
представника позивача - Жердєва С.М.,
від відповідача - не прибув,
розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом адвоката Жердєва Сергія Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
31 серпня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Жердєва Сергія Миколайовича (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі - відповідач), в якому позивач просить:
1) визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування позивачу 1,59 коефіцієнтного значення розміру призначеного йому посадового окладу, який співвідноситься до мінімального розміру посадового окладу;
2) зобов'язати відповідача здійснити з 06.05.2017 по 23.12.2019 перерахунок посадового окладу позивача з 1,59 коефіцієнтного значення розміру призначеного йому посадового окладу, який співвідноситься до мінімального розміру посадового окладу до 1,99 коефіцієнтного значення розміру посадового окладу, та здійснити виплату з урахуванням даного коефіцієнтного значення.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що позивач з 16.12.2016 по 23.12.2019 працював на посаді завідувача Сектору у Луганській області, територіального органу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
В період з 06.05.2017 по 23.12.2019 позивачу не перераховувалась заробітна плата відповідно до посадових окладів з урахуванням надбавок та інших доплат апарату Міністерства у зв'язку з набранням чинності Постанови КМУ № 212 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» та Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 376.
У відповідь на звернення позивача від 29.03.2021 відповідач у листі від 07.05.2021 № 22/К-341-11.1-558 повідомив, що посадовий оклад позивачу нарахований відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2017 року № 15 «Питання оплати працівників державних органів» відповідно до групи оплати праці 4 з урахуванням того, що юрисдикція сектору поширювалась на територію Луганської області.
Представник позивача зазначає, що позивач має право на перерахунок посадового окладу з 1,59 коефіцієнтного значення, який співвідношується до мінімального розміру посадового окладу до 1,99 коефіцієнтного значення розміру призначеного йому посадового окладу та здійснити виплату з урахуванням даного коефіцієнтного значення за період роботи з 06.05.2017 по 23.12.2019.
Ухвалою від 06.09.2021 адміністративний позов залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 09.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Від відповідача до суду 04.10.2021 за вхідним номером 33498/2021 надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти позову з таких підстав.
Посадові оклади державним службовцям встановлюються за групами оплати праці, з урахуванням юрисдикції державних органів на підставі постанови КМУ від 18.01.2017 № 15. До Постанови 15 протягом 2017-2019 років, в той час коли позивач працював в МТОТ, Кабінетом Міністрів України щорічно вносились зміни стосовно розміру та порядку розрахунку посадового окладу.
У 2017 році посадовий оклад ОСОБА_1 розраховувався відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затвердженої Постановою 15, та складав - 5600,00 гривень.
У 2018 році посадовий оклад ОСОБА_1 розраховувався відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2018 році, затвердженої Постановою № 15 (в редакції постанови КМУ від 25.01.2018 № 24), та складав - 6 500 гривень.
У 2019 році посадовий оклад ОСОБА_1 розраховувався відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Постановою №15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102), та складав - 8 415 гривень.
Відповідач зауважує, що у 2019 році порядок нарахування посадового окладу було змінено шляхом застосування коефіцієнтів до базової ставки окладу визначеного для всіх державних службовців.
Відповідач зазначив, що позовні вимоги позивача є не конкретними та безпідставними, в тому числі в частині визначення юрисдикції державного органу та перерахування посадового окладу з урахуванням коефіцієнту 1,99, оскільки посадовий оклад ОСОБА_1 на посаді завідувача Сектору у Луганській області МТОТ у 2019 році і так був розрахований з урахуванням коефіцієнту 1,99, а в 2017 та 2018 роках коефіцієнти взагалі не застосовувалися для визначення розмірів посадових окладів.
На підставі викладеного відповідач просить у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
На відзив відповідача представником позивача надана відповідь (арк. спр. 133-134).
Ухвалою суду від 03.11.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
В ході судового розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив такі фактичні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (арк. спр. 5-7).
Згідно з наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 15.12.2016 №104-к ОСОБА_1 з 16 грудня 2016 року призначено на посаду завідувача Сектору, територіального органу Міністерства, як такого, що переміг у конкурсі на цю посаду, з встановленням: посадового окладу у розмірі 5341,00 грн, надбавки за вислуги років у розмірі трьох відсотків посадового окладу, надбавки за шостий ранг державного службовця у розмірі 500 грн відповідно до найнижчого рангу в межах категорії посади «Б» (арк. спр. 8).
З особового рахунку позивача по заробітній платі №120 за 2017 рік та розрахункових листів 2017 року вбачається, що оклад позивача протягом 2017 році складав 5600 грн (арк. спр. 57-64).
Згідно з розрахунково-платіжною відомістю з січня 2018 року по грудень 2018 року (типова форма №П-6, затверджена наказом Держкомстату України від 05.12.2008 №489) позивачу за посадою завідувач Сектору у Луганській області нараховувалася до виплати заробітна з розрахунку посадового окладу 6500 грн та в залежності від кількості відпрацьованих днів у кожному місяці (арк. спр. 65-68).
Згідно з розрахунком посадового окладу відповідача, наведеним у відзиві на позов (арк.спр.80), у 2019 році посадовий оклад обчислювався відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Постановою №15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102), а саме: 1 762 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб, установлений Законом України «Про державний бюджет» на 1 січня 2018 року) х 1,99 (коефіцієнт відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Постановою № 15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102) х 1,2 (коефіцієнт згідно пункту 3 Додатку до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Постановою 15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102).
Таким чином, посадовий оклад ОСОБА_1 на 2019 рік складав 8415, 00 грн (1 762 грн (прожитковий мінімум на 1 січня 2018 року) х 2 х 1,99 (коефіцієнт) х 1,2 (коефіцієнт).
Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 20.12.2019 № 235-к ОСОБА_1 , завідувача Сектору у Луганській області, 23.12.2019 звільнено з займаної посади в порядку переведення для подальшої роботи в Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (арк. спр. 15).
Вирішуючи спір по суті, суд керується таким.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 376 (далі - Положення), Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мінреінтеграції є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя з (далі - тимчасово окуповані території України), а також прилеглих до них територій, інформаційного суверенітету України (крім здійснення повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»).
Відповідно до п. 7 Положення Мінреінтеграції здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.06.2016 № 495-р «Про утворення територіальних органів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб» погоджено пропозицію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі - МТОТ) щодо утворення територіальних органів як структурних підрозділів апарату Міністерства за переліком, що додається до розпорядження (в тому числі Сектор у Луганській області).
Положення про Сектор у Луганській області МТОТ, затверджено наказом МТОТ від 24.03.2017 № 40 (далі Положення) (арк. спр. 110-116).
Згідно з пунктом 1.1 Розділу І Положення Сектор у Луганській області є територіальним органом, як структурний підрозділ апарату Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
З аналізу розділу 2 Положення слідує, що основні завдання та функції Сектор здійснює на території Луганської області.
Відповідно до пунктів 4.1, 4.2 розділу IV Положення Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади державним секретарем Міністерства з дотриманням вимог законодавства про працю та законодавства про державну службу. Завідувач Сектору є посадовою особою, посада якого належить до посади державного службовця, на яку поширюється дія Закону України «Про державну службу» (арк.спр.114).
Аналіз наведених положень свідчить про те, що Сектор у Луганській області є територіальним органом та структурним підрозділом апарату Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, діяльність якого розповсюджується на територію однієї області, а саме Луганської області.
Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон №889-VIII) регулює відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця.
Відповідно до частини другої статті 3 Закону № 889-VIII дія цього Закону поширюється на державних службовців: 1) Секретаріату Кабінету Міністрів України; 2) міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; 3) місцевих державних адміністрацій; 4) органів прокуратури; 5) органів військового управління; 6) органів дипломатичної служби; 7) державних органів, особливості проходження державної служби в яких визначені статтею 91 цього Закону; 8) інших державних органів.
Посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців (стаття 6 Закону № 889-VIII).
Прийняття на державну службу, просування по службі державних службовців, вирішення інших питань, пов'язаних із службою, здійснюються з урахуванням категорій посад державної служби та рангів державних службовців як виду спеціальних звань, що їм присвоюються (стаття 38 Закону № 889-VIII).
Відповідно до частини першої, другої статті 50 Закону № 889-VIII держава забезпечує достатній рівень оплати праці державних службовців для професійного виконання посадових обов'язків, заохочує їх до результативної, ефективної, доброчесної та ініціативної роботи.
Заробітна плата державного службовця складається з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця; 6) премії (у разі встановлення).
Статтею 51 Закону № 889-VIII визначено, що з метою встановлення розмірів посадових окладів державні органи поділяються за такими рівнями:
1) Апарат Верховної Ради України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, постійно діючий допоміжний, допоміжні, консультативно-дорадчі органи, утворені Президентом України, апарати (секретаріати) Ради національної безпеки і оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного Суду України, Верховного Суду, Офісу Генерального прокурора;
2) міністерства, центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом, який встановлений законом, апарати (секретаріати) вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
3) інші державні органи, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
4) державні органи, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя;
5) державні органи, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення.
Схема посадових окладів на посадах державної служби та умови оплати праці державних службовців, з якими укладаються контракти про проходження державної служби, визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.
Мінімальний розмір посадового окладу у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.
Кабінет Міністрів України може встановлювати додаткові коригуючі коефіцієнти оплати праці для різних державних органів з урахуванням соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюється юрисдикція таких органів.
З метою упорядкування умов оплати праці працівників державних органів, постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати працівників державних органів» (далі - постанова КМУ № 15) затверджено, зокрема, схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році; перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці.
Згідно з схемою посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 визначені розміри окладів на посадах державної служби за групами оплати праці та в залежності від розповсюдження діяльності органу та території України.
За посадою завідувач самостійного сектору, 4 група оплати праці, територія однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, встановлений оклад в розмірі 5600 грн.
В примітках до вказаної схеми зазначено, що посадові оклади працівників структурних підрозділів, які є юридичними особами, територіальних (регіональних) органів центральних органів виконавчої влади, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, визначаються за 4-9 групами оплати праці;
працівників структурних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади в області, м. Києві або м. Севастополі, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, визначаються відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби, передбаченої для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 2018 р. № 24) затверджена схема посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2018 році.
Згідно з затвердженою схемою, посадовий оклад у 2018 році завідувача самостійного сектору, 4 група оплати праці, територія однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, встановлений в розмірі 6500 грн.
Судом встановлено, що розмір окладу позивача за посадою завідувача Сектору у Луганській області у 2017 році відповідачем встановлений та виплачувався в розмірі 5600 грн, у 2018 році в розмірі 6500 грн, що цілком відповідає розміру окладу, встановленому у 2017 та у 2018 році постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 (у відповідних редакціях) за посадою позивача.
Суд звертає увагу, що у 2019 році порядок нарахування посадового окладу було змінено шляхом застосування коефіцієнтів до базової ставки окладу визначеного для всіх державних службовців.
Відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102) за посадою завідувач самостійного сектору, 4 група праці, територія однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, встановлений коефіціент співвідношень до мінімального розміру посадового окладу - 1,99.
Порядок обчислення визначений у Примітках до схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затвердженої Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 № 102).
Відповідно до пункту 1 Примітки до схеми, посадові оклади на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів визначаються шляхом множення мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, який становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до 10 гривень (крім мінімального розміру посадового окладу групи 9).
Пунктом 2 Примітки до схеми визначено, що посадові оклади державних службовців 4-9 груп оплати праці, в тому числі фахівців з питань реформ, міністерств, НАДС, Державного агентства з питань електронного урядування, фахівців з питань реформ Секретаріату Кабінету Міністрів України визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,2, а посадові оклади керівних працівників структурних підрозділів, головних та провідних спеціалістів Мін'юсту (крім фахівців з питань реформ), які здійснюють правову експертизу проектів нормативно-правових актів, державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також інших органів, визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,45.
Отже посадовий оклад ОСОБА_1 у 2019 році становив 8415, 00 грн (1 762 грн (прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня 2018 року) х 2 х 1,99 (коефіцієнт) х 1,2 (коефіцієнт згідно з пунктом 3 Примітки до схеми).
Отже, відповідачем у 2019 році оклад позивача був обрахований із застосуванням коефіцієнту співвідношень до мінімального розміру посадового окладу 1,99, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 (в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 №102).
Доводи представника позивача щодо застосування відповідачем іншого коефіцієнту співвідношень до мінімального розміру посадового окладу позивача- 1,59 не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, та на увагу не заслуговують, зважаючи на те, що жодного обгрунтування таких доводів у позові не наведено, відповідних доказів не надано. Також такі доводи не були обґрунтовані представником позивача у судовому засіданні.
Натомість, відповідачем належними та допустимими доказами доведено, що оклад позивача у 2019 році був обрахований із застосуванням коефіцієнту 1,99 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15(в редакції постанови КМУ від 06.02.2019 №102).
Суд звертає увагу, що застосування коефіцієнтів до базової ставки окладу державних службовців був встановлений у 2019 році відповідно до змін внесених постановою КМУ від 06.02.2019 №102 до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15.
З огляду на вказане, доводи представника позивача щодо застосування коефіцієнту до базової ставки окладу державних службовців при обрахуванні посадового окладу позивача у 2017, 2018 році є необґрунтованими.
Щодо доводів представника позивача щодо невиплати у період з 06.05.2017 по 23.12.2019 заробітної плати відповідно до посадових окладів з урахуванням надбавок та інших доплат у зв'язку із набранням чинності постанови КМУ від 11.03.2020 № 212 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади».
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» Урядом було прийнято рішення про перейменування Міністерства у справах ветеранів України на Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також вирішено реорганізувати Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 212 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» відмінено рішення про реорганізацію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
Також зазначеною постановою Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України перейменовано на Міністерство у справах ветеранів України, а Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Отже, постановою КМУ від 11.03.2020 № 212 відбулася відміна реорганізації МТОТ та його перейменування на Мінреінтеграції.
Проте, як вже було зазначено наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 20.12.2019 № 235-к ОСОБА_1 , завідувача Сектору у Луганській області, 23.12.2019 звільнено з займаної посади в порядку переведення для подальшої роботи в Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
В межах позовних вимог предметом спору є правомірність обрахування позивачу окладів в період з 06.05.2017 по 23.12.2019 за посадою на якій він працював в заначений період- завідувач Сектору у Луганській області, територіального органу МТОТ.
Тому суд погоджується з доводами відповідача, що ОСОБА_1 був звільнений з МТОТ за переведенням до іншої юридичної особи - Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (яке наразі перейменовано на Міністерство у справах ветеранів України) з 23.12.2019, відтак неправомірно розповсюджує дію постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 212 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» на спірний період в територіальному органі МТОТ.
Відповідно до частини 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є необґрунтованими, а відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 77 КАС України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, довів суду правомірність дій щодо нарахування позивачу коефіцієнтного значення розміру посадового окладу, у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а стягнення його з відповідача чинним законодавством не передбачено.
Керуючись статтями 2, 9, 241-246, 250, 255, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позовних вимог адвоката Жердєва Сергія Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення суду складено 18 листопада 2021 року.
Суддя О.В. Захарова