Справа №: 398/3520/21
провадження №: 3/398/1226/21
Іменем України
"18" листопада 2021 р.
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді - Нероди Л.М.,
за участі секретаря - Шаповал І.Ф.,
розглянувши матеріали справи стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла адміністративна справа №398/3520/21 провадження №3/398/1226/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла адміністративна справа №398/3521/21 провадження №3/398/1227/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою від 18 листопада 2021 року об'єднано в одне провадження справу №398/3520/21 провадження №3/398/1226/21 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та справу №398/3521/21 провадження №3/398/1227/21 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №9/2021 від 20 липня 2021 року ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2020 рік, чим порушив вимоги ч. 3 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Протокол містить інформацію, що датою вчинення адміністративного правопорушення є 11 квітня 2021 року (оскільки це є датою несвоєчасного подання декларації).
Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу 20 липня 2021 року.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2020 рік о 23:23 11 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №8/2021 від 20 липня 2021 року ОСОБА_1 маючи на момент звільнення - 25 січня 2021 року, спеціальне звання старшого сержанта поліції та будучи суб'єктом декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, несвоєчасно подав декларацію перед звільненням, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Протокол містить інформацію, що датою вчинення адміністративного правопорушення є 23 лютого 2021 року (тобто після 20 робочих днів з дня припинення діяльності).
Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу 20 липня 2021 року.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) лише 14 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив.
Прокурор Олександрійської окружної прокуратури Криворучко О.Є. в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність. Крім того, зазначив, що вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 починаючи з 01 червня 2018 року до 25 січня 2021 року проходив службу в Національній поліції України.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Закону України «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
Відповідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за правопорушення, пов'язане з корупцією, - умисне діяння у формі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
За приписами ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Подання декларацій здійснюється згідно із Законом України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави (далі - Реєстр).
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, подав щорічну декларацію за 2020 рік о 23:23 11 квітня 2021 року, а декларацію перед звільненням - 25 січня 2021 року, лише 14 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тому суд приходить до висновку, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, у повній мірі підтверджується дослідженими доказами.
Ч. 2 ст. 33 КУпАП передбачено, що при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, обставини та характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, відсутність обтяжуючих обставин, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки, за правопорушення, які вчинив ОСОБА_1 відповідальність передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, то на ОСОБА_1 необхідно накласти остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, підлягає до стягнення судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (454 гривни).
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень). Отримувач коштів: ГУК у Кіров. обл./тг м. Олексан/21081100; Код за ЄДРПОУ: 37918230; Банк отримувача : Казначейство України (ел. адм. подат.); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Рахунок: UA388999980313020106000011561; Призначення платежу: *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривни 00 копійок. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22 03 01 06; код за ЄДРПОУ: 37 99 37 83; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22 03 01 06, рах. №UA908999980313111256000026001).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду.
СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА