Справа № 699/1005/21
Номер провадження № 3/699/623/21
19.11.2021 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Літвінова Г.М., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки, інші дані суду не відомі,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від ВП № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 08.10.2021 серії ВАБ № 842762 (далі - протокол).
З протоколу вбачається, що 08.10.2021 близько 14.24 год. ОСОБА_1 перебувала в центрі міста Корсунь-Шевченківський без паспорта гр.. України чи іншого документа, що посвідчує особу, чим порушено постанову КМУ № 1236 від 09.12.2020, пп 2 п.2.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
З письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вона дійсно перебувала у центрі міста без документів, вину свою у вчиненні правопорушення визнала. У подальшому обіцяла виправитися.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою, не з'явилася, причини неявки не повідомила.
Оскільки сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суд уважає за можливе провести розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 (див. у т.ч. постанову ВС від 15.05.2019 по справі № 0870/8014/12).
Вказане узгоджується з рішеннями Європейського суду з прав людини від 14.10.2003 у справі «Трух проти України», від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», від 26.04.2007 у справі «Шевченко проти України», відповідно до яких в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
Суд, дослідивши матеріали справи, та відповідно до положень ст. 252 КУпАП оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного.
Частина 1 статті 44-3 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Підпунктом 2 пункту 2-2 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARA-Cov-2», в редакції на дату вчинення правопорушення, передбачено, що з 17.06.2021 на території України встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, підтверджена належними доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення та письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 .
З огляду на викладене ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Санкція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000,00 грн. до 34000,00 грн.
Відповідно до статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суд має врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступень її вини, рівень її матеріального достатку, обставини, які пом'якшують її відповідальність. За таких обставин суд дійшов висновку, що застосування стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 44 КУпАП не відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП та не буде домірним вчиненому правопорушенню, оскільки буде порушено принцип співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу.
Ураховуючи обставини вчиненого правопорушення, узявши до уваги відсутність заподіяної шкоди внаслідок вчинення правопорушення, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та оголошення їй усного зауваження на підставі ст. 22 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 22, 34, 35, 44-3, 283 КУпАП України, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки, інші дані суду не відомі - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП.
На підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Літвінова Г.М.