СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/9189/21
ун. № 759/26226/21
19 листопада 2021 року м.Київ
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12020110000001009 від 21.10.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364; ч.1 ст.325; ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до документів,-
До слідчого судді Святошинського районного суду м.Києва надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів щодо господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закладами охорони здоров'я.
Клопотання обґрунтовано тим, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110000001009 від 21.10.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 325, ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), маючи ліцензію ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.11.2012 з надання послуг зі збирання, зберігання та знешкодження небезпечних відходів, упродовж 2020- 2021 років уклало договори про надання послуг у сфері поводження з відходами з понад як 100 державними та комунальними закладами охорони здоров'я у всіх регіонах держави, за умовами яких зобов'язане було забезпечити знешкодження одержаних небезпечних медичних відходів шляхом їх спалювання у печі-інсинераторі «ATIIncinerateurs» MULLER.
Проте службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », усвідомлюючи максимальну технологічну потужність печі на спалювання відходів до 1,2 тон за добу (432 тони за календарний рік), ввели в оману представників закладів охорони здоров'я щодо можливості знешкодження відходів, не маючи наміру його здійснювати, одержали у 2020 році понад 6230 тон небезпечних медичних відходів категорії «В» (пробірки з кров'ю та іншими біологічними рідинами, медичні рукавички, шприци, голки, бинти тощо), які замість знешкодження незаконно зберігали на земельних ділянках у Київській, Миколаївській та Львівській областях.
Також у березня 2021 році Міндовкіллям проведено останню перевірку з підстав звернення фізичних/юридичних осіб з дозволу Державної регуляторної служби (далі - ДРС). Цією останньою перевіркою встановлено факт повторного порушенням ліцензіатом - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ліцензійних умов, ці порушення виявленні під час попередньої перевірки у кінці 2020 року на початку 2021 року та стосовно їх усунення видано відповідне розпорядження, що зафіксовано у другому акті перевірки.
За результатами перевірки та складеного другого акту перевірки, передбаченого п. 6 ч. 12 ст. 16 Закону, Міндовкіллям видано наказ від 01.04.2021 № 226 «Про анулювання ліцензії» стосовно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Цей наказ оскаржено до Експертно-апеляційної ради ДРС, скарга ліцензіата розглянута 20.05.2021 на засіданні експертно-апеляційної ради, за результатами цього розгляду ухвалено рішення про залишення скарги ліцензіата без задоволення. Таким чином, з урахуванням вимог передбачених ч. 19 ст. 16 Закону, щодо набрання чинності рішення про анулюванні ліцензії, то наказ Міндовкілля від 01.04.2021 № 226 про анулювання ліцензії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » набрав чинності на наступний день з моменту опублікування результатів розгляду скарги, тобто з 21.05.2021.
Водночас службові особи товариства таку діяльність не припинили, та всупереч визначеному законодавством порядку, шляхом зловживання своїм службовим становищем, продовжили укладати договори з надання медичним закладам послуг з поводження з небезпечними відходами, в дійсності не здійснюючи їх знешкодження, та заволоділи коштами замовників.
З метою зібрання та перевірки вже отриманих доказів, у слідства виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до документів, володільцем яких є вище зазначені медичні заклади, оскільки вони мають значення для всебічного, повного та об'єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а іншими способами, крім отримання до них тимчасового доступу, довести обставини які мають значення для розслідування кримінального правопорушення неможливо.
В судове засідання слідчий не з'явився, надав заяву в якій просить розглядати клопотання у його відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику представників осіб у володінні яких знаходяться відповідні документи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність надати слідчому дозвіл тимчасовий доступ до речей і документів щодо господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закладами охорони здоров'я, оскільки вони мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, враховуючи, що слідчим доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, -
Клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12020110000001009 від 21.10.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364; ч.1 ст.325; ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , іншим слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12020110000001009 від 21.10.2020, на тимчасовий доступ до речей і документів щодо господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та закладами охорони здоров'я, а саме: договорів про надання послуг у сфері поводження з небезпечними відходами, додатків, додаткових угод; актів приймання-передачі відходів та актів виконаних робіт; претензій та зауважень щодо виконання умов договорів; актів знезараження (дезінфекції) медичних відходів медичними закладами; рахунків, видаткових і податкових накладних; платіжних доручень, оборотно-сальдових відомостей та інших документів, укладених з датою створення з 01.04.2021 по теперішній час, з правом одержання належним чином засвідчених копій документів, замовниками послуг у яких виступали наступні установи (підприємства):
- Дитячий спеціалізований санаторій « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у м. Києві (ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- Комунальний заклад Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 );
- ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ;
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 );
- Комунальне некомерційне підприємство ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_9 » виконавчого органу Київської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_7 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_12 » Шосткинської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_10 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_13 » Ходорівської міської ради Львівської області (ЄДРПОУ НОМЕР_11 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_14 » Петрівської сільської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_12 );
- КНП ІНФОРМАЦІЯ_15 (ЄДРПОУ НОМЕР_13 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_16 » Рахівської міської ради Закарпатської області ( НОМЕР_14 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_17 (ЄДРПОУ НОМЕР_15 );
- Комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_18 » ( НОМЕР_16 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_19 (ЄДРПОУ НОМЕР_17 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_11 » Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_18 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_20 » Скалатської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_19 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_21 » Підволочиської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області (ЄДРПОУ НОМЕР_20 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_22 » Макарівської селищної ради (ЄДРПОУ НОМЕР_21 );
- Комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (ЄДРПОУ НОМЕР_22 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_24 » Макарівської селищної ради (ЄДРПОУ НОМЕР_23 );
- ДП « ІНФОРМАЦІЯ_25 (ЄДРПОУ НОМЕР_24 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_26 » Дрогобицької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_25 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_27 » Вишгородської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_26 );
- Комунальне некомерційне підприємство ІНФОРМАЦІЯ_28 » (ЄДРПОУ НОМЕР_27 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_29 » Васильківської міської ради ( НОМЕР_28 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (ЄДРПОУ НОМЕР_29 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_31 » виконавчого органу Київської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_30 );
- Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_14 » Гадяцької міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_31 ),
- Державний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_32 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) - у сумі 3439,8 грн.;
- Комунальний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (ЄДРПОУ НОМЕР_32 ) - у сумі 12184,8 грн.;
- Комунальний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (ЄРПОУ НОМЕР_33 ) - у сумі 31536,31 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_35 ) (ЄДРПОУ НОМЕР_34 ) - у сумі 714 грн.;
- Державна установа « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (ЄДРПОУ НОМЕР_35 ) - у сумі 2 721,6 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_37 (ЄДРПОУ НОМЕР_36 ) - у сумі 348 грн.;
- Державна установа « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (ЄДРПОУ НОМЕР_37 ) - у сумі 6060,6 грн.;
- Волинський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ІНФОРМАЦІЯ_39 (ЄДРПОУ НОМЕР_38 ) - у сумі 1000 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_40 життєдіяльності (ЄДРПОУ НОМЕР_39 ) - у сумі 1000 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_41 (ЄДРПОУ НОМЕР_40 ) - у сумі 1536,6 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_37 (ЄДРПОУ НОМЕР_36 ) - у сумі 2652 грн., надавши право одержання у закладах охорони здоров'я належним чином засвідчених копій вище зазначених документів..
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання га вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст. 166 КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1