18.11.2021 Справа №607/20245/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Гуменний П.П. розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення cерії ВАБ №815602 від 01 листопада 2021 року, 01 листопада 2021 року о 10:00 год. гр. ОСОБА_1 , перебував в м. Тернополі по бул. Просвіти, 8, у громадському місці, неподалік дитячого майданчику, де розпивав алкогольні напої - пиво «Перша приватна броварня», пляшка ємкістю 0,5 л. і міцністю 4,2%, таким чином, своїми діями ображав людську гідність та суспільну мораль.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, водночас повідомив про те, що 01 листопада 2021 року о 10:00 год., перебував в м. Тернополі по бул. Просвіти, 8, неподалік дитячого майданчику та вживав безалкогольний напій.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУПАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол, у якому, відповідно до ст. 256 цього кодексу, зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника (дата і місце народження; місце проживання; телефон; посада); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Працівниками поліції до протоколу про адміністративне правопорушення cерії ВАБ №815602 від 01 листопада 2021 року на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.3 ст.178 КУпАП, долучено як докази: рапортом ст. дільничного офіцера поліції Тернопільського РУ поліції Микитіна Н. від 01 листопада 2021 року; фотокартку, на якій зафіксовано факт вживання ОСОБА_1 невизначеного напою.
Ч.3 ст.178 КУпАП передбачено відповідальність за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Поряд з наведеним на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 повторності у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, до матеріалів справи долучено копію постанови від 31 серпня 2021 року у справі №607/15278/21, анкетні дані в якій знеособлено, та згідно якої особу визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП, та звільнено від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП за малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням, справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ознаками ч.3 ст.178 КУпАП провадженням закрито.
У відповідності до ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, вважаю що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАПу зв'язку із чим його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7, 178, 276-280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.178 КУпАП - закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя П.П. Гуменний