08.11.2021 Справа №607/17902/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України,
жителя АДРЕСА_1 , приватного підприємця,
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №306426 від 29.09.2021 року, 06 вересня 2021 р. о 13 год. 15 хв., гр. ОСОБА_1 в м. Тернополі на перехресті вулиць 15 квітня - Ломоносова, керуючи транспортним засобом марки «Chevrolet Captiva» д.н.з. НОМЕР_1 , будучи причетним до ДТП, місце події залишив, чим порушив вимоги п. 2.10 (а) ПДР, за що ст. 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Бакалець І.Г. в судовому засіданні вважає що дану справу слід направити для належного оформлення, оскільки у матеріалах справи відсутня фіксація вчиненого правопорушення, а також дані з нагрудних камер працівників поліції.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Всупереч вказаним вимогам закону, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №201285 від 16.06.2021 року не зазначено відомостей щодо відеофіксації із камер відеоспостереження, що здійснювалося на території, де відбувалися події, що мала місце 06 вересня 2021 р. о 13 год. 15 хв., в м. Тернополі на перехресті вулиць 15 квітня - Ломоносова, за участю транспортних засобів марки «Chevrolet Captiva» д.н.з. НОМЕР_1 та «BMW 5201», д.н.з. НОМЕР_2 , не долучено даних з нагрудних камер працівників поліції.
Вказані недоліки унеможливлюють ухвалення в справі законного і обґрунтованого рішення.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП необхідно направити до Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП - повернути для належного оформлення до Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
СуддяВ. В. Ромазан