Справа № 488/4300/21
Провадження № 3/488/1736/21
18.11.2021 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Торжинська Т.В., розглянувши матеріали, що надійшли з полку Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого,
- до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
17.11.2021 р. до Корабельного районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.
Як викладено у протоколі серії ААБ №021018, 23 жовтня 2021 року о 13:30 год. в м. Миколаєві, вул. Балківська, 35, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Hyundai, номерний знак НОМЕР_1 , в порушення п. 13. ПДР України, під час руху не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем Lexus, номерний знак НОМЕР_2 , який рухався попереду. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП.
Відповідно вимогам п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо зони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Диспозицією ст. 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до чинного законодавства України протокол про адміністративне правопорушення (ст. 256) є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчинення правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є. Саме протокол про адміністративне правопорушення є документом, в якому формулюється суть правопорушення та дані про потерпілих.
Втім, протокол про адміністративне правопорушенняне має даних про потерпілого, наявність якого, за змістом ст. 124 КУпАП, є обов'язковою.
Крім того, письмові пояснення (а.с. 4), додані до протоколу про адміністративне правопорушення, відібрані від невідомої особи та не мають дати їх складання, в той час як під час розгляду справи, одним із завдань суду є перевірка доказів на предмет їх належності та допустимості.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За наведеного вище, вважаю за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.251,256, 278 КУпАП,
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути до полку Управління патрульної поліції в Одеській області для доопрацювання з приводу недоліків, про які зазначено у мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Торжинська Т.В.