Ухвала від 17.11.2021 по справі 640/24898/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

17 листопада 2021 року м. Київ № 640/24898/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого Бояринцевої М.А., суддів Аверкової В.В., Шевченко Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом Павлівської сільської ради Калинівського району Вінницької області

до треті особи, Кабінету Міністрів України які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: на стороні відповідача - Міністерства розвитку громад та територій України, Вінницька обласна районна державна адміністрація на стороні позивача - Калинівська міська рада

про визнання протиправним та нечинним розпорядження від 12.06.2020 №707-р в частині,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Павлівська сільська рада Вінницької області з позовом до Кабінету Міністрів України за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерства розвитку громад та територій України (далі - третя особа-1), Вінницької обласної районної державної адміністрації (далі - третя особа-2 та/або Вінницька обласна РДА) та за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Калинівської міської ради (далі - третя особа-3) та просить суд:

- визнати протиправним та нечинним Розпорядження від 12.06.2020 року №707-р в частині включення Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області (сіл Мізяків, Павленки, Мізяківська Слобідка Калинівського району Вінницької області) та Павлівської сільської ради Калинівського району Вінницької області (села Павлівка Калинівського району Вінницької області) до складу Калинівської міської обласної територіальної громади;

- зобов'язати Кабінет Міністрів України включити до Переліку територіальних громад Вінницької області Павлівську об'єднану територіальну громаду Калинівського району Вінницької області у складі Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області (сіл Мізяків, Павленки, Мізяківська Слобідка Калинівського району Вінницької області) та Павлівської сільської ради Калинівського району Вінницької області (села Павлівка Калинівського району Вінницької області) з адміністративним центром в селі Павлівка Калинівського району Вінницької області чи застосувати більш ефективний спосіб захисту прав позивача.

Досліджуючи матеріали справи судом встановлено, що відповідно до частини третьої статті 11 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 року №512-р затверджено Перспективний план формування територій громад Вінницької області.

Надалі, відповідно до абзацу першого пункту 7-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року №707-р визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Вінницької області, яким, серед іншого включено Мізяківську сільську раду Калинівського району Вінницької області (села Мізяків, Павленки, Мізяківська Слобідка Калинівського району Вінницької області) та Павлівську сільську раду Калинівського району Вінницької області (села Павлівка Калинівського району Вінницької області) до складу Калинівської міської обласної територіальної громади (тут і надалі спірне та/або оскаржуване рішення в частині).

Як зазначає позивач, Кабінет Міністрів України затверджуючи Перспективний план формування територій громад Вінницької області, а в подальшому оскаржуваним Розпорядженням відповідні адміністративно-територіальні одиниці та їх адміністративні центри фактично в неконституційний спосіб, протизаконно змінює адміністративно-територіальний устрій України, адже станом на час їх прийняття відсутній прийнятий закон про адміністративно-територіальний стрій України. Також Павлівська сільська рада Вінницької області у позовній заяві наводить мотиви протиправності прийнятого відповідачем Розпорядження від 06.05.2020 року №512-р.

Між тим, як встановлено судом Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 року №512-р є предметом розгляду в адміністративній справі №640/12758/20, рішення у якій на даний час не прийнято.

Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Аналізуючи матеріали справи суд приходить до висновку про відсутність об'єктивної можливості розгляду даної справи до вирішення та набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №640/12758/20. Суд наголошує, що більшість доводів позивача, які викладені у позовній заяві, стосуються безпосередньо обставин прийняття Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 року №512-р, яким затверджено Перспективний план формування територій громад Вінницької області. В свою чергу, спірне рішення в частині прийняте відповідачем з урахуванням Переліку спроможних територіальних громад Вінницької області.

Отже, з урахуванням наведеного суд вважає, що провадження в адміністративній справі №640/24898/20 підлягає зупиненню на підставі пункту 3 частини 1 статті 236 КАС України до вирішення та набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №640/12758/20.

Керуючись пунктом 3 частини 1 стаття 236, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Зупинити провадження в адміністративній справі №640/24898/20 за позовом Павлівської сільської ради Вінницької області до Кабінету Міністрів України за участю третіх осіб які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерства розвитку громад та територій України, Вінницької обласної районної державної адміністрації, за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Калинівської міської ради про визнання протиправним та нечинним розпорядження від 12.06.2020 №707-р в частині, зобов'язання вчинити певні дії до вирішення та набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №640/12758/20.

2. Зобов'язати сторін повідомити суд про усунення обставин, що викликали зупинення провадження в адміністративній справі.

3. Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України.

Головуючий М.А. Бояринцева

Судді В.В. Аверкова

Н.М. Шевченко