Справа №601/2668/21
Провадження № 3/601/1154/2021
17 листопада 2021 року м. Кременець
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Мочальська В.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
15 жовтня 2021 року о 13 годині 18 хвилин в с. Горинка по вул. Широка, ОСОБА_1 порушив правила карантину, а саме постанову КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236, пункт 14, обслуговував клієнтів без одягнутих засобів індивідуального захисту, а саме маски або респіратора, що закривають рот та ніс, в тому числі виготовлених самостійно,чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він продавав рибу на вулиці, перебуваючи на свіжому повітрі, клієнтів було не багато, відстань між ним і покупцем була достатня, і він подумав, що маску можна зняти. Просить суворо не карати, запевняє, що в подальшому таких порушень вчиняти не буде.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, пояснення останнього, оцінивши наявні в адміністративній справі докази, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності поставленого працівниками поліції у вину ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП приходжу до висновку, що справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП є порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Норма ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, а тому, серед ознак такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюється відповідні правила поведінки та приписів якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.14 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме, забороняється: відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.
В протоколі про адміністративне правопорушення міститься посилання на порушення ОСОБА_1 вимог п.14 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, проте, порушення, яке описане даним протоколом не забороняється вимогами вищевказаного пункту натомість відповідає вимогам підпункту 9 пункту 2-2 Постанови КМУ №1236 від Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме, забороняється: здійснюється обслуговування покупців без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, за винятком обслуговування за межами будівлі суб'єкта господарювання (через вікна видачі, тераси тощо). Тобто працівником поліції невірно зазначено посилання на норму законодавства, яку поліцейський ставить в вину ОСОБА_1 .
З досліджених в судовому засіданні доказів встановлено, що особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ставиться в вину посилання на порушення норми законодавства, що не відповідає дійсності,
Поліцією крім протоколу про адміністративне правопорушення та фото світлини, жодним чином не зафіксовано вказану в ньому подію та не описано адміністративне правопорушення, відсутній його відеозапис та свідки, які б підтверджували винуватість ОСОБА_1 у порушенні правил щодо карантину людей суб'єктом господарювання.
Таким чином, матеріалами справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не підтверджують наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно до положення ст. 62 Конституції України, у відповідності до якої обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, приходжу до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3КУпАП, а тому вважаю, що провадження в адміністративній справі стосовно останнього слід закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Керуючись та на підставі ст.ст.44-3, 247, 251, 252, 255, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Кременецький районний суд Тернопільської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: