Постанова від 11.11.2021 по справі 596/1567/21

ПОСТАНОВА

"11" листопада 2021 р. Справа № 596/1567/21

Провадження № 3/596/846/2021

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Цвинтарної Т.М.,

при секретарі судового засідання Перцовій В.В.

за участю: особи, відносно якого складено

протокол про адмінправопорушення ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в селищі Гусятин матеріали справи, які надійшли від відділення поліції №3 (м.Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, з неповною середньою освітою, пенсіонера, за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно матеріалів, які надійшли від відділення поліції №3 (м.Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а саме, протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 517020 від 20.10.2021 року, 20.10.2021 року приблизно о 15 год. 10 хв. по вул. С.Стрільців в смт. Гримайлів, Чортківського району ОСОБА_1 знаходився без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство, чим порушив вимоги п.п.2 п.2.2 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Особа, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що 20.10.2021 року він перебував біля магазину в смт. Гримайлів, де хотів купити хліб та інші продукти, але паспорта з собою не мав, оскільки не знав, що треба мати із собою паспорт. Працівники поліції його зупинили біля будинку культури і запитали чи має він біля себе паспорт, на що він відповів, що паспорт з собою не носить бо може загубити.

Крім того зазначив, що йому ніяких прав працівники поліції не роз'яснювали, протокол склали у його присутності, протокол не оголошували і не давали читати, а сказали тільки підписатися, копії протоколу не вручили.

Також вказав, що він вже платив один штраф, за те, що знаходився без маски.

Суд, заслухавши особу, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що матеріали справи слід повернути для належного дооформлення до відділення поліції №3 (м.Гусятин), виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Статтею 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 517020 від 20.10.2021 року, зокрема, у графі «чи притягувався до адміністративної відповідальності» зазначено: притягувався за ч.2 ст.44-3 КУпАП. Однак, жодних доказів на підтвердження притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.44-3 КУпАП до матеріалів справи не долучено.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення, а саме, у графі «дата та місце народження» зазначено дату народження особи, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 - 30.10.1954 р.. Проте, як вбачається із копії паспорта серії НОМЕР_1 , наданого в судовому засіданні особою, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , дата його народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ..

За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Таким чином, з метою повного, всебічного та неупередженого судового розгляду, об'єктивного та справедливого вирішення справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного матеріалу до відділення поліції №3 (м.Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області для належного оформлення відповідно до вимог КУпАП для забезпечення подальшого судового розгляду даного адмінматеріалу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 7, 33, 245, 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до відділення поліції №3 (м.Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області для належного дооформлення.

Повна постанова складена 18 листопада 2021 року.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Т.М. Цвинтарна