Постанова від 16.11.2021 по справі 0940/1584/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2021 рокуЛьвівСправа № 0940/1584/18 пров. № А/857/14135/21

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Шавеля Р.М.,

суддів Довгої О.І. та Кузьмича С.М.,

з участю секретаря судового засідання - Мельничук Б.Б.,

а також сторін (їх представників):

від позивача - Тепак Л.П.;

від відповідача - Липчук В.І.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Івано-Франківській обл. на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018р. в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Івано-Франківській обл. про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення щодо визначення грошового зобов'язання з транспортного податку (суддя суду І інстанції: Шумей М.В., час та місце ухвалення рішення суду І інстанції: 16.11.2018р., м.Івано-Франківськ; дата складання повного тексту рішення суду І інстанції: не зазначена),-

ВСТАНОВИВ:

01.09.2018р. (згідно з відтиском поштового штемпеля на конверті) позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача Головного управління /ГУ/ ДФС в Івано-Франківській обл. № 0064309-5302-0918 від 16.05.2018р. про сплату транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік в сумі 25000 грн. (а.с.5-9, 27).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018р. заявлений позов задоволено; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення відповідача ГУ ДФС в Івано-Франківській обл. № 0064309-5302-0918 від 16.05.2018р. про сплату транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік в сумі 25000 грн.; вирішено питання про розподіл судових витрат (а.с.51-55).

Не погодившись з винесеним судовим рішенням, його оскаржив відповідач ГУ ДФС в Івано-Франківській обл., який покликаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що призвело до помилкового вирішення спору, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції та винести нову постанову, якою відмовити у задоволенні заявленого позову (а.с.60-61).

В обґрунтування вимог апеляційної скарги покликається на те, що суд дійшов помилкового висновку про те, що при визначенні об'єкта оподаткування має враховуватися не тільки Перелік, який міститься на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, але й прийматися до уваги наданий позивачем розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком.

При цьому, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спеціально задля уникнення зайвих суперечок при користуванні розрахунком середньоринкової вартості легкових автомобілів, розробило відповідно до пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу /ПК/ України Перелік, який містить в собі легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто, перелік тих автомобілів, які визнані об'єктами оподаткування транспортним податком у 2018 році, чим позбавило контролюючі органи обов'язку щодо самостійного розрахунку середньоринкової вартості того чи іншого транспортного засобу.

Звідси, суд помилково взяв до уваги розрахунок середньоринкової вартості автомобіля, що належить позивачу, натомість повинен був керуватися приписами ст.267 ПК України, в якій йдеться про Перелік, розміщений на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, і який включає транспортні засоби, середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.

З огляду на те, що відповідно до Переліку транспортний засіб ОСОБА_1 є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році, тому ГУ ДФС в Івано-Франківській обл. правомірно винесено спірне податкове повідомлення-рішення.

Згідно постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.04.2019р. апеляційну скаргу ГУ ДФС в Івано-Франківській обл. задоволено; рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018р. у справі № 0940/1584/19 скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні заявленого позову відмовлено (а.с.93-97).

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08.07.2021р. касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково; постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.04.2019р. скасовано, а справу передано на новий розгляд до суду апеляційної інстанції (а.с.140-144).

Представником позивача адвокатом Тепак Л.П. скеровані додаткові письмові пояснення, відповідно до яких технічні параметри належного позивачу автомобіля не співпадають з технічними характеристиками автомобіля, визначеним переліком відповідача (не співпадає об'єм двигуна). Така прогалина у законодавстві повинна тлумачитися на користь позивача (а.с.186-189).

Протокольною ухвалою апеляційного суду від 12.10.2021р. в порядку ст.52 КАС України допущено заміну відповідача ГУ ДФС в Івано-Франківській обл. його правонаступником - ГУ ДПС в Івано-Франківській обл. як відокремленим підрозділом ДПС на підставі постанови КМ України № 893 від 30.09.2020р. «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» та наказу ДПС України № 529 від 30.09.2020р. «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».

Заслухавши суддю-доповідача, представника відповідача на підтримання поданої скарги, заперечення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у них доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Як слідує з матеріалів справи, позивач є власником легкового автомобіля марки «LAND ROVER», модель «DISCOVERY SPORT», об'єм двигуна 1999 см.куб, дизель, 2017 року виготовлення, який зареєстрований за ним 05.12.2017р. (а.с.12).

Оскільки позивач є власником зареєстрованого в Україні легкового автомобіля, який використовувався до 5-ти років і середньоринкова вартість якого становить більше 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, тому останній віднесений відповідачем до кола платників транспортного податку.

На підставі п.267.6 ст.267 ПК України відповідачем скеровано на адресу позивача податкове повідомлення-рішення № 0064309-5302-0918 від 16.05.2018р., яким визначено позивачу суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік в розмірі 25000 грн. (а.с.10, 11).

Звертаючись до суду із розглядуваним позовом, позивач ОСОБА_1 обґрунтовував свої вимоги тим, що вказаний автомобіль він придбав за 1239579 грн., що підтверджується договором купівлі-продажу автомобіля № ЛКФ-2017-1818 від 23.10.2017р.

Також за даними офіційного сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі середньоринкова вартість його автомобіля згідно установленої Методики не перевищувала 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Оскільки розрахована вартість менше встановленої вартості 1396125 грн., тому спірний автомобіль не відноситься до об'єктів оподаткування транспортним податком.

Із змісту заявленого позову слідує, що спірним питанням в межах даної справи є правомірність визначення позивачу ОСОБА_1 податкових зобов'язань з транспортного податку за 2018 рік.

При цьому, за твердженнями позивача середньоринкова вартість належного йому транспортного засобу - легкового автомобіля марки «LAND ROVER», модель «DISCOVERY SPORT», об'єм двигуна 1999 см.куб, дизель, 2017 року виготовлення, є меншою за розмір 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018р. (1396125 грн.).

Водночас, в обґрунтування своєї позиції податковий орган наголошує на тому, що автомобіль марки «LAND ROVER», модель «DISCOVERY SPORT», об'єм двигуна 1999 см.куб, дизель, 2017 року виготовлення, включений у перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню в 2018 році; вказаний перелік розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Для усунення вказаних суперечностей апеляційним судом ухвалою від 12.10.2021р. витребовувано від Міністерства економіки України інформацію про середньоринкову вартість станом на 16.05.2018р. належного позивачу легкового автомобіля, визначену за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затв. постановою КМ України № 66 від 18.02.2016р., та розрахованої виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.

Згідно листа Міністерства економіки України № 3821-07/51091-05 від 22.10.2021р. автомобіль Land Rover Discovery Sport з об'ємом циліндрів двигуна 2,0 літра, дизель до 1 року експлуатації (включно), було включено до Переліку (1000 куб.см є еквівалентом 1 літру, а тому об'єм циліндрів двигуна автомобіля 1999 куб.см з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 2,0 літра).

Розрахована у 2018 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля Land Rover Discovery Sport з об'ємом циліндрів двигуна 2,0 літра, дизель, 2017 року випуску становила 1236738 грн. 45 коп. (з ПДВ) (а.с.211-213).

Приймаючи рішення по справі та задовольняючи заявлений позов, суд першої інстанції виходив з того, що розрахована у 2018 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля Land Rover Discovery Sport 2.0, внутрішнього згорання, дизель 2017 року випуску, становить 1236738 грн. 45 коп.

Також позивачем придбаний вказаний автомобіль за 1239579 грн., в тому числі ПДВ.

В матеріалах справи є відсутніми докази того, що вартість транспортного засобу Land Rover Discovery Sport, 2017 року випуску, перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року відповідно до вимог пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПК України.

Таким чином, оскільки автомобіль позивача не є об'єктом оподаткування, податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Івано-Франківській обл. № 0064309-5302-0918 від 16.05.2018р. прийнято протиправно та підлягає скасуванню.

Колегія суддів вважає, що зазначені висновки суду першої інстанції відповідають нормам чинного законодавства, з наступних причин.

Приписами Податкового кодексу /ПК/ України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено:

пп.14.1.220 п.14.1 ст.14 - рік виготовлення транспортного засобу - календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 - платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 - об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

пп.267.3.1 п.267.3 ст.267 - базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

пп.267.5.1 п.267.5 ст.267 - базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

пп.267.6.1, 267.6.2 п.267.6 ст.267 - обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18.02.2016р.

Згідно з п.2 цієї Методики середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою:

Сср = Цн х (Г / 100),

де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального;

Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403.

Відповідно до п.3 вказаної Методики джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).

За змістом п.4 зазначеної Методики інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті (п.13 вказаної Методики).

Станом на 01.01.2018р. мінімальна заробітна плата установлена в розмірі 3723 грн. (ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»). Отже, 375 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2018р. складали 1396125 грн.

Таким чином, об'єктом оподаткування у 2018 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1396125 грн. та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).

Аналіз наведених положень ПК України, Методики та Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів свідчить, що для визнання автомобіля об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, зокрема середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється, виключно, Мінекономрозвитку.

Як визначено п.14 зазначеної Методики Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.

За змістом попереднього пункту вказаної Методики у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.

Відтак, перелік легкових автомобілів, які є об'єктом оподаткування у 2018 році (з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), із зазначенням марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, розміщується на офіційному веб-сайті центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі.

Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році.

Об'єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які відповідають таким критеріям, а саме:

1) з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно);

2) середньоринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

3) повинен бути зазначений у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.

Для визнання автомобіля об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, зокрема середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється, виключно Мінекономрозвитку та не підлягає перегляду чи коригуванню іншими суб'єктами владних повноважень чи власниками транспортних засобів.

Під час судового розгляду справи достовірно встановлено, що датою реєстрації спірного автомобіля за позивачем є 05.12.2017р., що стверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (а.с.12).

Також автомобілі за аналогічними маркою, моделлю, роком випуску, об'ємом циліндрів двигуна і типом пального (марка - LAND ROVER, модель - DISCOVERY SPORT, об'єм двигуна - 2,0 см.куб., тип пального - дизель, до 1 року експлуатації) включені до Переліку легкових автомобілів, з року випуску яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2018р. (звітного року), який розміщений на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (а.с.39).

Відповідно до інформації баз даних органів ДПС, позивач є власником легкового автомобіля марки «LAND ROVER», модель «DISCOVERY SPORT», об'єм двигуна 1999 см.куб, 2017 року виготовлення, тип пального - дизель, дата реєстрації - 05.12.2017р.

Судом апеляційної інстанції досліджено «Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році», розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (витяг у справі - а.с.39), в якому зазначено, що оподаткуванню підлягає автомобіль марка - LAND ROVER, модель - DISCOVERY SPORT, об'єм двигуна - 2,0 см.куб., тип пального - дизель, рік випуску (включно) - до 1 року.

Оскільки згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, який належить позивачу, вказаний автомобіль 2017 року випуску, тому в силу приписів пп.14.1.220 п.14.1 ст.14 ПК України датою його виготовлення для цілей оподаткування вважається - 01.01.2017р. Тобто, під критерій «рік випуску (включно) - до 1 року» цей автомобіль підпадав до 31.12.2017р. включно, а з 01.01.2018р. такий автомобіль підпадає під критерій «рік випуску (включно) - до 2 років», тоді як вказаному «Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році» значиться автомобіль марки LAND ROVER, модель DISCOVERY SPORT, об'єм двигуна 2,0 см.куб., тип пального - дизель, рік випуску (включно) - до 1 року.

Окрім цього, шляхом здійснення калькуляції (розрахунку) на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкової вартості автомобіля позивача судом першої інстанції встановлено, що його вартість становить 1236738 грн. 45 коп., яка є меншою ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1396125 грн.).

Вказана вартість також стверджується листом Міністерства економіки України № 3821-07/51091-05 від 22.10.2021р., відповідно до якого розрахована у 2018 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля LAND ROVER, DISCOVERY SPORT з об'ємом циліндрів двигуна 2,0 літра, дизель, 2017 року випуску, становила 1236738 грн. 45 коп. (з ПДВ) (а.с.211-213).

Оцінюючи в сукупності вищевикладене, колегія суддів приходить до переконливого висновку про те, що згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, який належить позивачу, даний автомобіль 2017 року випуску з датою його виготовлення для цілей оподаткування - 01.01.2017р., який підпадає під критерій «рік випуску - до 2 років включно», тоді як у «Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році» (розміщеному на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України) зазначено, що оподаткуванню підлягає автомобіль марки марки LAND ROVER, модель DISCOVERY SPORT, об'єм двигуна 2,0 см.куб., тип пального - дизель, рік випуску (включно) - до 1 року.

Окрім цього, середньоринкової вартості автомобіля позивача становить 1236738 грн. 45 коп., яка є меншою ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1396125 грн.).

Таким чином, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що належний позивачу транспортний засіб не є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році, тому в податкового органу були відсутніми правові підстави для винесення податкового повідомлення-рішення № 0064309-5302-0918 від 16.05.2018р. та визначення ОСОБА_1 грошового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік в розмірі 25000 грн.

При вирішенні наведеного спору колегія суддів враховує правову позицію, висловлену Верховним Судом по аналогічній категорії справ, зокрема, в постанові Касаційного адміністративного суду від 23.07.2020р. у справі № 0340/1781/18, яка в силу приписів ч.5 ст.242 КАС України та ч.6 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є обов'язковою під час вирішення наведеного спору.

Таким чином, враховуючи непідтвердження в судовому засіданні обставин, якими контролюючий орган обґрунтував правильність визначення податкових зобов'язань з транспортного податку за 2018 рік, а відтак покладених в основу оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, колегія суддів приходить до обґрунтованого висновку про те, що заявлені позовні вимоги є підставними та обґрунтованими.

Із урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до переконливого висновку про те, що заявлений позов підлягає до задоволення, з вищевикладених мотивів.

При цьому висновок суду про неправомірність рішення податкового органу зроблено з дотриманням вимог КАС України, оскільки він, вживши заходів, необхідних для з'ясування всіх обставин у справі, всебічно, повно та об'єктивно оцінив наявні у справі докази і постановив законне й обґрунтоване рішення.

В порядку ст.139 КАС України понесені судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги належить покласти на апелянта ГУ ДПС в Івано-Франківській обл.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування рішення колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на нього слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.139, ч.3 ст.243, ст.310, п.1 ч.1 ст.315, ст.316, ч.1 ст.321, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Івано-Франківській обл. на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.11.2018р. в адміністративній справі № 0940/1584/18 залишити без задоволення, а вказане рішення суду - без змін.

Понесені судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покласти на апелянта Головне управління ДПС в Івано-Франківській обл.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення; у випадку оголошення судом апеляційної інстанції лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Р. М. Шавель

судді О. І. Довга

С. М. Кузьмич

Дата складання повного тексту судового рішення: 17.11.2021р.