Справа №523/14407/20
Провадження №1-кс/523/4524/21
16.11.2021 м.Одеса
Слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши, скаргу ОСОБА_4 на рішення прокурора Суворовської окружної прокуратури «Про відмову у визнанні потерпілим» від 18.08.2021 року,-
07.09.2021 року до Суворовського районного суду м. Одеси надійшла скарга ОСОБА_4 на рішення прокурора Суворовської окружної прокуратури «Про відмову у визнанні потерпілим» від 18.08.2021 року, яке було прийняте у рамках кримінального провадження 12020166490000038.
У судове засідання 16.11.2021 року будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду скарги ОСОБА_4 до суду не з'явився, причин неявки суду не повідомив.
Відповідно до положень ч.3 ст.306 КПК України, розгляд скарги на бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов'язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника, у зв'язку із чим неявка скаржника перешкоджає її розгляду, тому скарга останнього підлягає залишенню без розгляду.
В узагальненні Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» висвітлена аналогічна правова позиція.
Таким чином, ознайомившись із поданою скаргою, враховуючи положення ст.306 ч.3 КПК України, відповідно до якої розгляд скарги на бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов'язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника, приймаючи до уваги неявку скаржниці, явка якої є обов'язковою, слідчий суддя позбавлений можливості розгляду поданої скарги, тому встановлено підстави для залишення останньої без розгляду. В той же час слідчий суддя вважає необхідним роз'яснити, що залишення вищевказаної скарги без розгляду, не позбавляє права повторного звернення у відповідності до кримінального процесуального законодавства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.303-307 КПК України, слідчий суддя, -
Скаргу ОСОБА_4 на рішення прокурора Суворовської окружної прокуратури «Про відмову у визнанні потерпілим» від 18.08.2021 року - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити особі, якою подано вищевказану скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя : ОСОБА_1