Ухвала від 26.10.2021 по справі 314/4122/21

Справа № 314/4122/21

Провадження № 1-в/314/1096/2021

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.10.2021 м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у дистанційному судовому засіданні матеріали за клопотанням заступника керівника Запорізької окружної прокуратури ОСОБА_3 про внесення інформації до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи стосовно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

за участю: прокурора ОСОБА_5 ,

захисника засудженого адвоката ОСОБА_6 ,

засудженого ОСОБА_4 ,

встановив:

заступника керівника Запорізької окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про включення інформації до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що під час здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян встановлено, що в ДУ «Вільнянська УВП (№ 11) відбуває покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який засуджений вироком Апеляційного суду Миколаївської області від 06.04.2010 за п. 9 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 153, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Вказані кримінальні правопорушення було ним вчинено відносно малолітньої особи.

16.01.2020 року набрав чинності Закон України від 19.12.2019 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи». Цим законом було доповнено Кримінально виконавчий кодекс України статтею 6-1, яка передбачає внесення відповідної інформації про засудженого до вищевказаного реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання засудженого чи місцем відбування ним покарання, якщо вирок суду, яким цю особу було засуджено, був ухвалений до набрання чинності вищезазначеним Законом.

Суд, вислухавши учасників провадження, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений вироком Апеляційного суду Миколаївської області від 06.04.2010 за п. 9 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 153, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Вказані кримінальні правопорушення було ним вчинено відносно малолітньої особи. Відбуває покарання в ДУ «Вільнянська УВП (№ 11).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи» № 409-ІХ від 19.12.2019 року, Кримінальний виконавчий кодекс України доповнено ст. 6-1 та запроваджено в дію Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 6-1 КВК України Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи (далі - реєстр), - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, у тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена в установленому законом порядку.

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, кримінального правопорушення, за який його було засуджено, виду кримінального покарання, який до нього був застосований, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі якщо особа вчинила кримінальне правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора.

Відповідно до Порядку формування та ведення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, підставою для внесення до ЄРЗСН відомостей про засуджених за кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи (в тому числі судимість яких за такі кримінальні правопорушення знята або погашена в установленому законом порядку) до дня набрання чинності Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи є ухвала суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання, винесена за клопотанням прокурора.

Згідно з вказаним Порядком, реєстраторами Реєстру є: уповноважені посадові особи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів в частині внесення або редагування відомостей про засуджених та осіб, узятих під варту, а також про порушення правил адміністративного нагляду особами, засудженими за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи; уповноважені посадові особи відокремлених структурних підрозділів Державної установи Центр охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України в частині внесення або редагування відомостей про засуджених та осіб, узятих під варту, які перебувають на обліку у відокремлених структурних підрозділах Державної установи Центр охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України ; уповноважені посадові особи уповноважених органів з питань пробації в частині внесення або редагування відомостей про суб'єктів пробації, в тому числі про порушення правил адміністративного нагляду особами, засудженими за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням.

Враховуючи, що ОСОБА_4 засуджений за кримінальне правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, суд вважає, що інформація про останнього підлягає включенню до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітніх осіб.

Керуючись вимогами ст. 6-1 КВК України, ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -

постановив:

клопотання задовольнити.

Внести до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, відомості стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого вироком Апеляційного суду Миколаївської області від 06.04.2010 за п. 9 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 153, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області протягом 7 діб з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

26.10.2021

Попередній документ
101131464
Наступний документ
101131466
Інформація про рішення:
№ рішення: 101131465
№ справи: 314/4122/21
Дата рішення: 26.10.2021
Дата публікації: 01.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; інші
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (15.09.2021)
Дата надходження: 15.09.2021
Розклад засідань:
26.10.2021 09:40 Вільнянський районний суд Запорізької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КІЯШКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
КІЯШКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Данчук Сергій Володимирович