308/14520/21
16.11.2021 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., з участю представника Закарпатської митниці - Зубенка І.І., представника власника товару ТОВ “ Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн” - Петров О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, які надійшли із Закарпатської митниці ДФС про порушення митних правил відносно посадової особи іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( Via Frattelli Rosselli,4 40069 Zola Predosa Bologna), iнші відомості відсутні,
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
28.01.2019 року о 11 год. 36 хв. в зону митного контролю митного посту "Ужгород" Закарпатської митниці ДФС в напрямку " в'їзд в Україну " прибув вантажний автомобіль марки «VOLVO» р.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом - рефрежиратором марки «KRONE» р.н.з НОМЕР_2 під керуванням громадянина Македонії ОСОБА_1 , що працює водієм у Італійському підприємстві «T.T.E TOP YTRANSPORT EUROPE s.r.l.».( Via Morolense, 10 -03100, Frosinone, Italy).
Згідно поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, а саме супровідного листа митних органів Словаччини 19TSV1803576 від 28.01.19, CMR 25012019 від 25.01.19, інвойсів № 1066191100003003 від 25.01.19, № 1066191100003002 від 25.01.19 та пакувальних листів від 25.01.19 через митний кордон України в митному режимі «імпорт» переміщується товар «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання» в загальній кількості 29 вантажних місць (палет), вагою брутто 19 201,58 кг, загальною вартістю 426978,60 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 28.01.19року становить 11 877 385,40 грн.
Продавцем товару є іноземне підприємство «PHILIP MORRIS Products SA» (Trading Division , Quai Jeanrenaud 3, CH 2000, Neuchatel , Switzerland) , відправником Італійське підприємство «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( Via Frattelli Rosselli,4 40069 Zola Predosa Bologna), а покупцем ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн» (02660,м.Київ, вул.Електротехнічна,45, Україна), одержувачем ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн» ( 62484, Харківська область , с. Докучаєвське , вул. Польовий в'їзд ,1 Україна).
Зазначений вантаж слідує по МД типу ЕЕ № 807070000/2019/753 від 28.01.19.
Під час здійснення митного контролю та перевірки поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів, встановлено, що в супровідному листі митних органів Словаччини № 19TSV1803399 від 26.01.19 номера інвойсів відрізняється від номерів інвойсів поданого до митного контролю Закарпатській митниці ДФС, а саме в супровідному листі зазначені інвойси № 11067191120000109 від 25.01.19 та № 1067191120000110 від 25.01.19, тоді як до митного контролю подані інвойси № 1066191100003003 та № 1066191100003002.
Окрім того в папці водія, серед документів виявлені два паперових конверти Італійської експедиторській компанії «SТЕLLA OPERAZIONI DOGANALI s.r.l» з написом «FOR CUSTOM VYSNE NEMECKE/SK» та «FOR CUSTOM UKRAINA».
Враховуючи вищезазначене, з метою підтвердження експортної операції та отримання копій підтверджуючих документів, митницею направлені запити:
- від 29.01.2019 року № 07-70-20-21/1131 на адресу швейцарського підприємства «PHILIP MORRIS INTERNATIONAL MANAGEMENT SA».;
- від 29.01.2019 року № 07-70-20-21/1132 на адресу італійського підприємства «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a».;
- від 29.01.2019 року № 13/27/07-70-20 на адресу митних органів Словаччини;
Станом на 01.02.2019 року митницею відповідей від вищевказаних іноземних підприємств не отримані.
01.02.2019 року від митних органів Словаччини отримана офіційна відповідь №70751/2019 та копії документів, згідно яких вищевказаний товар експортований з території Євросоюзу та які подавались до митного оформлення митним органам Словаччини в пункті пропуску «Вишнє-Нємецьке».
Відповідно до отриманих документів, а саме експортної декларації митних органів Італії № 19ITQW7010000977E1 від 25.01.19 та інвойсів № 1067191120000109 від 25.01.19 та № 1067191120000110 від 25.01.19 вартість товару становить 348 859,00 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 28.01.19 становить 11 010 510,53 грн., що на 866 874,47 грн. менше ніж зазначено в інвойсах № 1066191100003003 від 25.01.19, № 1066191100003002 від 25.01.19 поданих до митного контрою Закарпатській митниці ДФС, а продавцем зазначено швейцарське підприємство «PHILIP MORRIS INTERNATIONAL MANAGEMENT SA»(Avenue De Rhodanie N.50, 01007 Losanna-Svizzerlad).
Також у експортній декларації митних органів Італії № 19ITQW7010000977E1 від 25.01.19 зазначені інвойси № 1067191120000109 від 25.01.19 року та № 1067191120000110 від 25.01.19 року, які до митного контрою Закарпатській митниці ДФС не подавались.
В наданому пояснені водій ОСОБА_1 зазначив, що документи на товар йому надавав представник експедиторської компанії в м. Болонія в Італії у двох паперових конвертах з написами «FOR CUSTOM VYSNE NEMECKE/SK» та «FOR CUSTOM UKRAINA» і надав вказівку товаросупровідні документи на товар до митного контролю митним органам Словаччини надати ті, які знаходяться в конверті з написом «FOR CUSTOM VYSNE NEMECKE/SK», а митним органам України товаросупровідгнні документи, які знаходяться в конверті з написом «FOR CUSTOM UKRAINA».
Таким чином , посадовою особою іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a». вчинені дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості товару.
Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) ч. 1 статтею 483 Митного кодексу України.
Враховуючи вищенаведене, діяння посадової особи іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a» кваліфіковане посадовою особою органу доходів і зборів за ознаками складу порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України - як дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості товару.
Представник Закарпатської митниці в судовому засіданні підтримав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил, надав пояснення аналогічні викладеним у ньому та просив притягнути посадову особу іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING & TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a» до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати відносно останнього санкцію вищевказаної статті, а саме адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил з конфіскацією цього товару. Зокрема вказав на те, що відповідно до ст.467 МК України строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом. Вважає, що строки накладення адміністративного стягнення у даній справі не пропущено, оскільки такі були зупинені з моменту надходження справи до суду, тобто 08.04.2019 року. Звернув увагу суду на те, що вилучений товар не перебуває на складі митного органу і після закриття кримінального провадження правоохоронним органом не був повернутий на склад митного органу.
Представник іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a» на розгляд справи не з'явився та не повідомив суд про причини неявки, однак про час і місце розгляду справи своєчасно і належним чином повідомлявся. Заперечень відносно запровадженого протоколу не надходило. Примірник протоколу про порушення митних правил надіслано на адресу «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a».
Представник власника товару ТОВ “Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн” - Петров О.Г. в судовому засіданні просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення та відсутністю в діях посадової особі іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a» складу правопорушення передбаченого ч.1 ст. 483 МК України. Надав пояснення аналогічні викладеним у письмових поясненнях. Наголосив на тому, що до фактичного ввезення товарів на митну територію України, між компаніями групи “PHILIP MORRIS” відбулися два послідовні продажі товарів, спочатку від «PHILIP MORRIS INTERNATIONAL MANAGEMENT SA» до «PHILIP MORRIS Products SA» - перший продаж, а потім від «PHILIP MORRIS Products SA» до ТОВ “ ФМСД” дистриб'ютор. Вказує на те, що всі відомості , що наведені в інвойсах № 1066191100003003, № 1066191100003002 , які було подано органу доходів і зборів для проведення митного контролю щодо товарів, в тому числі відомості про вартість товару є правдивими. Окрім того , наголосив про можливість закриття справи у зв'язку із спливом строку накладення адміністративного стягнення. Наголосив на тому, що правопорушення було вчинено 28.01.2019 року, проте на час розгляду справи в суді сплив строк накладення стягнення, оскільки з моменту вчинення правопорушення минуло більше 2 років.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці , представника власника товару ТОВ “ Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн”, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Відповідно до ч. 1ст. 489МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положеньст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Диспозиція ч. 1 ст. 483 МК України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Склад правопорушення, що передбачений ч.1 ст.483 МК України характеризується наступними складовими.
Об'єктом правопорушення є встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Об'єктивною стороною правопорушення є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Переміщення товарів з приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон: з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до постанови пленуму ВСУ від 3 червня 2005 року N 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Суб'єктом правопорушення є осудна особа, яка досягла 16-річного віку, а також посадова особа підприємства.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується прямим умислом або необережністю.
Для кваліфікації дій за ст. 483 МКУ не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також чи настали від цього шкідливі наслідки.
Згідно п. 28. ст. 4 Митного кодексу України митні правила - встановлений Митним кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів Митним кодексом та іншими законами України.
Таким чином, особи, які переміщують товари на митну територію України, повинні дотримуватися митних правил, визначених у Кодексі; за порушення (недотримання) цих правил у Кодексі передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 Митного кодексу України митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 196 Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 Митного кодексу України митні органи вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою цим Кодексом покладено на митні органи , тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 вказаної статті особи, зазначені у частині першій цієї статті, зобов'язані надавати митним органам документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та/або електронній формі.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 335 Митного кодексу України під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості:
1) при перевезенні автомобільним транспортом:
а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність);
б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні);
в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);
г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів;
ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки;
д) найменування товарів;
е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об'єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів;
Згідно з п.24 статті 4 Митного кодексу України, митний контроль - сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цьогоКодексу, законівта інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст.318 Митного кодексу України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль передбачає виконання митними органами мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.
Відповідно до ст.336 Митного кодексу України, митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: 1) перевірки документів та відомостей, які відповідно достатті 335 цього Кодексунадаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; 2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); 3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; 4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; 5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цьогоКодексута інших законів України покладено на органи доходів і зборів; 6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем; 7) проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; 8) направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих митному органу.
У відповідності до ч.2 ст.459МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил при вчиненні порушень підприємствами є посадові особи цих підприємств. Відповідно до п.43 ст.4 МК Українипосадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Факт вчинення вказаного правопорушення посадової особи іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) та його вина у вчиненні правопорушення підтверджується диними протоколу про порушення митних правил №0536/30500/19 від 01.02.2019 року, даними супровідного листа митних органів Словаччини 19TSV1803576 від 28.01.19, даними експортної декларації митних органів Італії № 19ITQW7010000977E1 від 25.01.19, CMR 25012019 від 25.01.19, даними інвойсів № 1067191120000109 від 25.01.19 та № 1067191120000110 від 25.01.19 та пакувальних листів від 25.01.19 , даними інвойсів№ 1066191100003003 та № 1066191100003002, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 01.02.2019 року та іншими матеріалами справи.
Судом встановлено, що в супровідному листі митних органів Словаччини № 19TSV1803399 від 26.01.19 номера інвойсів відрізняються від номерів інвойсів поданого до митного контролю Закарпатській митниці ДФС, а саме в супровідному листі зазначені інвойси № 11067191120000109 від 25.01.19 та № 1067191120000110 від 25.01.19, тоді як до митного контролю подані інвойси № 1066191100003003 та № 1066191100003002.
Відповідно до експортної декларації митних органів Італії № 19ITQW7010000977E1 від 25.01.19 та інвойсів № 1067191120000109 від 25.01.19 та № 1067191120000110 від 25.01.19 вартість товару становить 348 859,00 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 28.01.19 становить 11 010 510,53 грн., що на 866 874,47 грн. менше ніж зазначено в інвойсах № 1066191100003003 від 25.01.19, № 1066191100003002 від 25.01.19 поданих до митного контрою Закарпатській митниці ДФС, а продавцем зазначено швейцарське підприємство «PHILIP MORRIS INTERNATIONAL MANAGEMENT SA»(Avenue De Rhodanie N.50, 01007 Losanna-Svizzerlad).
Також у експортній декларації митних органів Італії № 19ITQW7010000977E1 від 25.01.19 зазначені інвойси № 1067191120000109 від 25.01.19 року та № 1067191120000110 від 25.01.19 року, які до митного контролю Закарпатській митниці ДФС не подавались.
Зазначені обставини повністю підтверджують подання митному органу як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості необхідні для визначення митної вартості товару.
Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що посадова особа іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) своїми діями скоїла порушення митних правил, передбачене ч.1 ст. 483 МК України, а саме: вчинила дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані щодо вартості товару.
Відповідно до ч.1 ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.
Відповідно до ч.3 ст. 467 МК України у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак порушення митних правил, адміністративні стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження, але не пізніше ніж через два роки з дня вчинення правопорушення.
Cудом встановлено, що посадова особа іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 483 МК України, 28.01.2019 року.
Згідно з постановою від 28.09.2021 року старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області кримінальне провадження №12019070030000380 від 05.02.2019 року закрите у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч.ч. 3,4 ст.358, ч.2 ст.364 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Матеріали справи про порушення митних правил надійшли повторно на розгляд до суду 03.11.2021 року, тобто після спливу двох років з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до ч.3 ст. 467 МК України у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак порушення митних правил, адміністративні стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження, але не пізніше ніж через два роки з дня вчинення правопорушення.
Судом встановлено, що днем вчинення порушення митних правил є 28.01.2019 року.
Отже, на час надходження повторно матеріалів до суду та на час розгляду справи сплив дворічний строк накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил, встановлений ст. 467 МК України.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи, що правопорушення посадовою особою іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) було вчинене 28.01.2019 року, на момент розгляду справи в суді закінчився передбачений ч.3 ст. 467 МК України дворічний строк, а відтак провадження у справі підлягає закриттю з цих підстав.
Керуючись ст. 467 МК України, ст.247 КУпАП, суд, -
Посадову особу іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) визнати винною в порушенні митних правил за ч.1 ст.483 МК України .
Провадження по справі про порушення митних правил ( протокол № 0536/30500/19) відносно посадової особи іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( ОСОБА_2 ,4 40069 Zola Predosa Bologna) за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України - закрити, на підставі ч.3 ст.467 МК України, п.7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку для накладення адміністративного стягнення.
Вилучені предмети:
- тютюновмісний виріб для електричного нагрівання HEETS BRONZE LABEL загальною кількістю 375 000 пачок по 20 стіків в кожній вартістю 5 239 774,36 грн.
- тютюновмісний виріб для електричного нагрівання HEETS GREEN ZING загальною кількістю 393 000 пачок по 20 стіків в кожній вартістю 5 770 736,17 грн. - повернути посадовій особі іноземного підприємства відправника «PHILIP MORRIS MANUFACTURING& TECHNOLOGY BOLOGNA S.p.a»( Via Frattelli Rosselli,4 40069 Zola Predosa Bologna).
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца