6/754/912/21
Справа № 754/21915/13-ц
Іменем України
16 листопада 2021 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про поновлення (продовження) строків виконання виконавчого листа, -
10 листопада 2021 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про про поновлення (продовження) строків виконання виконавчого листа.
Вивчивши матеріали заяви, вважаю, що заяву слід залишити без руху, надавши заявнику термін для усунення недоліків, виходячи із наступного.
Так, відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
За нормою статті 5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно з ч. 1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Крім того, за правилами цивільного процесуального законодавства, заява (заява) за формою та змістом повинна відповідати таким вимогам :
- зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
- підстави заяви (клопотання, заперечення);
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення).
Відповідно до ст. 433 ЦПК України,заявник зобов'язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують поважність причин пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Зазначені норми ЦПК заявником не виконані.
В порушення вимог, заявником не зазначено ім'я (прізвище, ім'я та по батькові інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Приймаючи до уваги, що зазначені недоліки не дають можливості розглядати заяву про поновлення (продовження) строків виконання виконавчого листа, у відповідності до вимог ст.185 ЦПК України справу залишити без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши заявнику строк для усунення цих недоліків.
Враховуючи, що заява не відповідає вимогам ЦПК України, її необхідно залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів. Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись статтями 183, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
Заяву ОСОБА_1 про поновлення (продовження) строків виконання виконавчого листа - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Попередити заявника, що у випадку невиконання ухвали заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Панченко О.М.