Справа №521/16435/21
Номер провадження 3/521/9747/21
16 листопада 2021 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Поліщук І.О., за участю секретаря - Шудри Г.С., особи яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 прокурора - Атаманенка О.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ур. м. Одеси, паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_1 орган видачі-5115, дата оформлення -21.06.2016, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол про адміністративне правопорушення за № 1064/2021 від 12.10.2021 відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до вищезазначеного протоколу ОСОБА_1 припиняючи діяльність на посаді молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Одеська виправна колонія (№14) з 08.03.2021 року, маючи спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби , являючись суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно - 07.06.2021, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями типу перед звільненням, чим порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що не була обізнана з обов'язком подання декларації перед звільнення, оскільки завжди подавала щорічну декларацію, як і всі його колеги, в подальшому дізналася про обов'язки подання таких декларацій, що і було ним зроблено. Жодного умислу на приховання статків не мала, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.
Прокурор вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням, що є підставою для визнання останнього винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та просить накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідно до наказу державної установи «Одеська виправна колонія (№14) від 08.09.2020 року №107/ОС-20 рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони.
Таким чином, посада молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Одеська виправна колонія (№14), прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто є суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія Закону, тобто він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією -діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/aбо цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» i «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
3rідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 03.02.2021 «Роз'яснення, щодо заповнення декларацій», декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першої частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»
Наказом Державної установи «Одеська виправна колонія (№14) № 24/ОС -21 від 02.03.2021 року ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Одеська виправна колонія (№14) за пунктом 7 частини 1 статті 77 ( за власним бажанням) відповідно до Закону України « Про національну поліцію».
Таким чином, ОСОБА_1 08.03.2021, припинивши діяльність на посаді, молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Одеська виправна колонія (№14) , зобов'язана протягом двадцяти робочих днів, подати в установленому абзацом першим частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням, шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням, лише 07.06.2021, тобто несвоєчасно.
Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави перед звільнення, у судовому засіданні здобуто не було.
Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному без поважних причин поданні в установленому порядку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями - типу перед звільненням, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховуються конкретні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, зокрема те, що дії ОСОБА_1 не потягли за собою істотних наслідків, оскільки відомості про доходи та майновий стан з пропуском строку були в подальшому відображені у реєстрі, дані про особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, майновий стан останнього, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.
Вимогами п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-36, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І.О. Поліщук