Справа № 3-408/2010 р.
Іменем України
04 червня 2010 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді: Савіна О.І.
при секретарі: Прокопенко Л.Ю.
розглянувши матеріали, які надійшли від контрольно-ревізійного відділу в Арбузинському районі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої АДРЕСА_1, працюючої в якості начальника-головного лікаря державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» м. Южноукраїнська, Миколаївської області
за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,
Старшим контролером-ревізором Контрольно-ревізійного відділу в Арбузинському районі Миколаївської області Угляр А.Ю. 14 квітня 2010 року, складено протокол про адміністративне правопорушення - порушення законодавства про бюджетну систему України відносно громадянки ОСОБА_1, яка є посадовою особою за ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Мотивацією притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вищевказаною нормою Закону, як слідує з протоколу є те, що остання в порушення діючого законодавства України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.2000р. № 1490-3-1 відповідно до украдених договорів протягом січня - березень 2007 року, без проведення тендерних процедур за участю підрядчика ТОВ «Біака» здійснювала виконання робіт з поточного ремонту приміщень інфекційного відділення закладу на загальну суму - 118 153 грн. Згідно з вигляду з акту КРВ в Арбузинському районі, Миколаївської області від 08 квітня 2010 року, 02-24/3 планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» в тому числі щодо використання коштів державного бюджету, виділення на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я за період з 01.01.2007р. по 01.02.2010р. слідує, що відповідно до п.1.1.1. плану контрольно-ревізійної роботи, контрольно-ревізійного відділу в Арбузинському районі ( далі КРВ в Арбузинському районі ) на 1 квартал 2010 року, на підставі направлення на проведення ревізії від 16.02.2010 року № 9, виданого начальником КРВ в Арбузинському районі Невертій З.В., контролером-ревізором Угляр А.Ю. проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» в тому числі щодо використання коштів державного бюджету, виділених на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я за період з 01.01.2007р. по 02.03.2007р. Відповідні порушення з боку начальника-головного лікаря державного закладу « Спеціалізована медико-санітарна частина № 2 » фінансової-господарської діяльності у не проведенні згідно чинного законодавства тендерних процедур при закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти як зазначено у витягу з акту від 08.04.2010р. 02-24/3 є наслідком складення відповідного протоколу про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні сама правопорушник була відсутньою, та попередньо надала до суду пояснення з якого слідує, що остання, як керівник медичного закладу, тобто державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров'я України порушила Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг», за державні кошти в період з 01.01.2007 року по 02.03.2007 року. Мотивацією вчинення адміністративного правопорушення, як вказує ОСОБА_1 є те, що в період січня 2007 року за приписами «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2», треба було негайно виконати ремонтні роботи інфекційного відділення «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2». Без проведення ремонту інфекційне відділення підлягало закриттю, так як грубо порушувався санітарно-епідеміологічний режим, що могло сприяти допущенню та розповсюдженню -лікарської інфекції. Тому, кошти які надходили, як благодійні внески на суму 118 153 тис. грн. були задіяні на ремонтні роботи без проведення тендерних процедур згідно діючого законодавства України.
В судовому засіданні також допитані в якості свідків: начальник контрольно-ревізійного відділу в Арбузинського району Невертій З.В. та старший контролер-ревізор КРВ у Арбузинському районі Миколаївської області Угляр А.Ю., які пояснили, що начальником державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров'я України в період з 02.01.2007р. по 02.03.2007р. було допущено порушення Закону України «Про закупівлю товарів і послуг за державні кошти», а тому останньою вчинено адміністративне правопорушення яке кваліфікується ч.1 ст.164-14 КУпАП. Також додали і те, що дане адміністративне правопорушення є тривалим, оскільки ревізія проводилася відповідно до п.1.1.1. плану контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійного відділу в Арбузинському районі, на 1 кварталі 2010 року, тобто як акцентували увагу вищезазначені свідки планова ревізія проводиться один раз в три роки, а тому дії ОСОБА_1 за період з 02.01.2007р. по 02.03.2007р. згідно акту планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності державного закладу « Спеціалізована медико-санітарна частина № 2 » і є тривалим правопорушенням.
У відповідності до ч.2 ст.38 КУпАП, яка регламентує строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень які підвідомчі суду можуть бути накладені не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці, з дня його виявлення, крім справ зазначених у ч.3 ст.38 КУпАП.
Таким чином аналізуючи та оцінюючи докази в їх повній сукупності суд приходить до висновку про те, що посадовою особою ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення яке передбачено ст..164-14 ч.1 КУпАП як порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а також і те, що адміністративне правопорушення є тривалим, а тому вина останньої повністю знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Згідно діючого законодавства України (Бюджетного кодексу України) кошти які є благодійними та надходили від фізичних осіб на відповідні рахунки (організації, підприємства або установи) які у встановленому Законом порядку зараховані та проходили певну процедуру органами Казначейства вважаються державними, що являється основною кваліфікуючою ознакою даного складу адміністративного правопорушення.
При призначені ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, суд враховує особу правопорушника як виключно позитивну, наміри останньої зробити в стислі строки все можливе для прискорення та проведення вкрай необхідного ремонту в інфекційному відділені державного закладу « Спеціалізована медико-санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров'я України з урахуванням припису СЕС як пом'якшуючі обставини та вважає за можливе застосувати до останньої ст. 22 КУпАП, тобто звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення і обмеженням усного зауваження.
На погляд суду прийняття такого заходу яке базується виключно з урахуванням пом'якшуючих обставин з відсутністю негативних наслідків які би завдали шкоду інтересам громадян або державі є виховною дією яка забезпечує усвідомлення правопорушника не вчиняти аналогічні або такі адміністративні правопорушення в майбутньому.
Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 22, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП та оголосити усне зауваження.
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О.І. Савін