Справа №127/30629/21
Провадження №1-кс/127/13245/21
12 листопада 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,,
прокурора ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021021420000017 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021021420000017 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Клопотання мотивовано тим, що Слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №42021021420000017 від 17.06.2021 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва здійснюється Вінницькою спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері.
В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.07.2021 № 308-вв ОСОБА_5 , призначений на посаду дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 , де він проходить військову службу за контрактом у військовому званні «майстер-сержант».
Згідно вимог ст. 19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Вимогами ст. ст. 2, 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» визначено, що основними функціями Державної прикордонної служби України є охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму.
Положеннями ст. ст. 1, 2 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» та п. п. 1 та 9 п. 5 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України» (далі - Інструкція), затвердженої наказом Міністра внутрішніх справ України від 19.10.2015 № 1261, визначено, що під час несення служби у прикордонному наряді «прикордонний патруль» військовослужбовець Державної прикордонної служби України зобов'язаний нести службу відповідно до отриманого наказу, послідовно переміщуючись від одного місця несення служби до іншого; вести спостереження за місцевістю, районами провадження робіт, здійснювати перевірку державного кордону, стану прикордонних знаків, покажчиків та інших інженерних споруд; здійснювати огляд транспортних засобів, будівель та інших місць можливого укриття правопорушників; перевіряти документи на право перебування у прикордонній смузі й контрольованому прикордонному районі у громадян України, іноземців та осіб без громадянства; здійснювати пошук та вживати заходів щодо затримання правопорушників законодавства з прикордонних питань, документування та збереження ознак правопорушення; забезпечити охорону та супроводження (конвоювання) затриманих до підрозділу охорони кордону; дотримуватись заходів маскування.
У відповідності до посадової інструкції дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 майстер-сержант ОСОБА_5 зобов'язаний: особисто брати участь у несенні служби з охорони державного кордону; виявляти і самостійно або у складі спеціального прикордонного наряду, у взаємодії з представниками правоохоронних органів, членами громадського формування з охорони державного кордону, затримувати порушників законодавства про державний кордон як за отриманими даними, так і під час здійснення їх повсякденного пошуку; самостійно або разом із співробітниками поліції, членами громадських формувань з охорони державного кордону контролювати додержання прикордонного режиму.
Згідно п. п. 2 п. 1 Постанови Кабінету міністрів України №1147 від 27.07.1998, контрольований прикордонний район - це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частини вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів.
Відповідно до п. 17 Постанови Кабінету міністрів України №1147 від 27.07.1998, вирубка лісу проводиться після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність.
З огляду на викладене, майстер-сержант ОСОБА_5 при виконанні службових обов'язків за своєю посадою відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», примітки 1 до ст. 364 КК України є військовою службовою особою, яка за спеціальним повноваженням здійснює функції представника влади та наділена адміністративно-господарськими функціями.
Згідно вимог ст. ст. 3, 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції» військовим посадовим особам військових формувань забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
Однак, дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_4 майстер-сержант ОСОБА_5 , будучи службовою особою, у порушення ст. ст. ст. ст. 1, 2 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» та п. п. 1 та 9 п. 5 розділу II «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України», ст. ст. 2, 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», п. 17 Постанови Кабінету міністрів України №1147 від 27.07.1998 та посадової інструкції за попередньою змовою з військовослужбовцем ВІПС «Грабарівка» ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 вчинив умисний корисливий корупційний злочин за наступних обставин.
Так, 11.06.2021 ОСОБА_7 , перебуваючи в лісосмузі поблизу с.Грабарівка Піщанського району Вінницької області зустрівся із майстер-сержантом ОСОБА_5 та військовослужбовцем ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Під час розмови, ОСОБА_5 дізнався, що ОСОБА_7 має намір займатися діяльністю, пов'язаною із заготівлею деревини.
Тоді ж, у майстра-сержанта ОСОБА_5 та військовослужбовця ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 виник спільний злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_7 за сприяння останньому у безперешкодному здійсненні діяльності, пов'язаної із незаконною вирубкою деревини за відсутності дозвільних документів в контрольованому прикордонному районі та невжиття відповідних заходів реагування на виявлені правопорушення.
Під час вищевказаної розмови, майстер-сержант ОСОБА_5 та військовослужбовець ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 діючи за попередньою змовою, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, повідомили ОСОБА_7 , що вони можуть посприяти у вирубці деревини останньому, у зв'язку із чим, майстер-сержант ОСОБА_5 та військовослужбовець ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 , висловили ОСОБА_7 пропозицію щодо надання їм грошових коштів в якості неправомірної вигоди, з розрахунку 200 (двісті) доларів США за вирубку одного мікроавтобусу деревини, тобто за сприяння майстер-сержантом ОСОБА_5 та іншим військовослужбовцем ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 у безперешкодному здійсненні діяльності, пов'язаної із незаконною вирубкою деревини за відсутності дозвільних документів в контрольованому прикордонному районі та невжиття відповідних заходів реагування на виявлені правопорушення.
Так, розуміючи протиправність дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_7 звернувся до правоохоронних органів та в подальшому розпочав діяти під їх контролем.
В подальшому, майстер-сержант ОСОБА_5 , продовжуючи свої протиправні дії, 17.08.2021 близько 05 год. 00 хв. під час зустрічі із ОСОБА_7 поблизу с.Вільшанка Тульчинського району Вінницької області вказав останньому слідувати до визначеного майстер-сержантом ОСОБА_5 місця.
Так, 17.08.2021 близько 06 год. 10 хв. майстер-сержант ОСОБА_5 у лісосмузі між населеними пунктами с.Грабарівка та с.Балаган Тульчинського району Вінницької області, продовжуючи реалізовувати спільний із військовослужбовцем ВПС «Болган» ІНФОРМАЦІЯ_4 злочинний умисел на одержання від ОСОБА_7 неправомірної вигоди, одержав неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 10 600 (десять тисяч шістсот) гривень за сприяння ОСОБА_7 у здійсненні діяльності, пов'язаної із незаконною вирубкою деревини, при цьому вказуючи на можливість вирубки будь-яких сортів та порід дерев, за відсутності дозвільних документів в контрольованому прикордонному районі та невжиття відповідних заходів реагування на виявлені правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, - проханні надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди, за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища за попередньою змовою групою осіб.
З огляду на вищеописані обставини, а також беручи до уваги наявність здобутих доказів, які в сукупності є достатніми для прийняття відповідного рішення, 17.08.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, - проханні надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди, за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища за попередньою змовою групою осіб.
постановою керівника Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері 08.10.2021 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до трьох місяців, тобто до 17.11.2021.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України - прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди, за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища за попередньою змовою групою осіб..
Вина підозрюваного ОСОБА_5 підтверджується зібраними у ході досудового слідства доказами, зокрема:
-заявою ОСОБА_7 про вчинення кримінального правопорушення від 16.06.2021;
-протоколом допиту свідка та протоколами додаткового допиту свідка ОСОБА_7 ;
-протоколом огляду грошових коштів від 17.08.2021;
-протоколом затримання підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненні злочину від 17.08.2021;
-протоколами допиту свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ;
-висновком експерта від 24.09.2021 №СЕ - 19/123-21/6576-КТ за результатами проведення комп'ютерно-технічної експертизи;
-висновком експерта від 28.08.2021 №СЕ - 19/102-21/12300-ДД за результатами проведення судової технічної експертизи;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів у ПрАТ «Київстар»;
-протоколом огляду речей і документів, вилучених у ПрАТ «Київстар» від 13.10.2021;
-протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
-іншими матеріалами кримінального провадження, які отримані у встановленому КПК України порядку у їх сукупності.
Водночас закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні в строк, який спливає 17.11.2021 неможливо внаслідок особливої складності провадження цього кримінального провадження, що зумовлено обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, завершення проведення раніше призначених експертиз, які наразі тривають.
На даний час у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:
-отримати висновок експерта за результатами проведення експертизи звуко-, відеозапису;
-провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
-з урахуванням отриманих даних матеріалів додатково допитати підозрюваного ОСОБА_5 та визначитися з остаточною кваліфікацією його дій.
Крім того, у кримінальному провадженні також залишається незавершеним визначений законодавством процес (порядок) розсекречування документів, що стали підставою для проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
При вивченні зазначених матеріалів в подальшому може виникнути необхідність додаткових допитів підозрюваного ОСОБА_5 , свідків, у тому числі з пред'явленням матеріалів, отриманих за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, після чого виконати вимоги ст.ст. 290-291 КПК України.
Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них будуть отримані відомості, які будуть використані
як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження, зокрема лише після встановлення всіх обставин злочину можливо визначити правову кваліфікацію вчинених кримінальних правопорушень, встановити коло осіб, причетних до вчинення злочину, а також надати оцінку доказам.
Результати проведених негласних слідчих (розшукових) дій, а також висновки судових експертиз у сукупності з іншими доказами мають важливе значення для закінчення досудового розслідування, подальшого судового розгляду та в цілому встановлення всіх обставин кримінального провадження.
Найкоротшим строком, необхідним для виконання вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій у цьому кримінальному провадженні
є строк, не менше одного місяця.
Провести зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії у трьохмісячний строк з дня повідомлення ОСОБА_5 про підозру не представилося за можливе у зв'язку з тривалим проведенням експертними установами судових експертиз та необхідністю проведення значної кількості слідчих (розшукових) та процесуальних дій, тому слідчий просить задовольнити клопотання.
Підозрюваний в судовому засіданні не заперечував щодо продовження строку досудового розслідування.
Прокурор клопотання слідчого підтримав та просив продовжити строк досудового розслідування до шести місяців.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.
Захисник підозрюваного не заперечував проти клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення учасників судового процесу, вивчивши матеріали клопотання слідчого, матеріали кримінального провадження, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КПК України, якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.
Ч. 3 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Згідно ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Згідно ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) прізвище, ім'я, по батькові підозрюваного;
2) найменування (номер) кримінального провадження;
3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа;
4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра;
5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу;
6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду;
7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов'язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
Слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
Про відмову у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим суддею постановляється вмотивована ухвала.
Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
В ході розгляду клопотання встановлено, що Слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №42021021420000017 від 17.06.2021 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України - прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди, за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища за попередньою змовою групою осіб..
Вина підозрюваного ОСОБА_5 підтверджується зібраними у ході досудового слідства доказами, зокрема:
-заявою ОСОБА_7 про вчинення кримінального правопорушення від 16.06.2021;
-протоколом допиту свідка та протоколами додаткового допиту свідка ОСОБА_7 ;
-протоколом огляду грошових коштів від 17.08.2021;
-протоколом затримання підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненні злочину від 17.08.2021;
-протоколами допиту свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ;
-висновком експерта від 24.09.2021 №СЕ - 19/123-21/6576-КТ за результатами проведення комп'ютерно-технічної експертизи;
-висновком експерта від 28.08.2021 №СЕ - 19/102-21/12300-ДД за результатами проведення судової технічної експертизи;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів у ПрАТ «Київстар»;
-протоколом огляду речей і документів, вилучених у ПрАТ «Київстар» від 13.10.2021;
-протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
-іншими матеріалами кримінального провадження, які отримані у встановленому КПК України порядку у їх сукупності.
Водночас закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні в строк, який спливає 17.11.2021 неможливо внаслідок особливої складності провадження цього кримінального провадження, що зумовлено обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, завершення проведення раніше призначених експертиз, які наразі тривають.
На даний час у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне:
-отримати висновок експерта за результатами проведення експертизи звуко-, відеозапису;
-провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
-з урахуванням отриманих даних матеріалів додатково допитати підозрюваного ОСОБА_5 та визначитися з остаточною кваліфікацією його дій.
Крім того, у кримінальному провадженні також залишається незавершеним визначений законодавством процес (порядок) розсекречування документів, що стали підставою для проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
При вивченні зазначених матеріалів в подальшому може виникнути необхідність додаткових допитів підозрюваного ОСОБА_5 , свідків, у тому числі з пред'явленням матеріалів, отриманих за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, після чого виконати вимоги ст.ст. 290-291 КПК України.
Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них будуть отримані відомості, які будуть використані
як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження, зокрема лише після встановлення всіх обставин злочину можливо визначити правову кваліфікацію вчинених кримінальних правопорушень, встановити коло осіб, причетних до вчинення злочину, а також надати оцінку доказам.
Результати проведених негласних слідчих (розшукових) дій, а також висновки судових експертиз у сукупності з іншими доказами мають важливе значення для закінчення досудового розслідування, подальшого судового розгляду та в цілому встановлення всіх обставин кримінального провадження.
Найкоротшим строком, необхідним для виконання вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій у цьому кримінальному провадженні
є строк, не менше одного місяця.
Провести зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії у трьохмісячний строк з дня повідомлення ОСОБА_5 про підозру не представилося за можливе у зв'язку з тривалим проведенням експертними установами судових експертиз та необхідністю проведення значної кількості слідчих (розшукових) та процесуальних ді
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню та вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021021420000017 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 17.12.2021.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 294, 295-1, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021021420000017 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК Українии- задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021021420000017 від 17.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 17.12.2021.
Повний текст ухвали буде складено та оголошено 16.11.2021 року о 12.00 год.
Ухвала слідчого судді остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя