Справа № 740/6245/21
Провадження № 3/740/2214/21
Іменем України
15 листопада 2021 року м. Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Карпусь І.М.,
за участю секретаря судового засідання Кубрак Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживає по АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 126, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 31 жовтня 2021 року о 15 год. 20 хв. по вулиці Незалежності, 67, у селі Крути Ніжинського району Чернігівської області керував мопедом "Пілот" з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився.
ОСОБА_1 , стосовно якого постановою головного державного виконавця Ніжинського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 19 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 55250246 встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, 31 жовтня 2021 року о 15 год. 20 хв. по вулиці Незалежності, 67, у селі Крути Ніжинського району Чернігівської області керував мопедом "Пілот".
Оскільки протоколи про адміністративні правопорушення за даними фактами розглядаються одночасно одним і тим же органом (посадовою особою), то постановою суду від 15.11.2021 справи про адміністративні правопорушення об'єднані в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, клопотань про відкладення розгляду не подав. Відомості про розгляд справи Ніжинським міськрайонним судом зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлений та копію якого він отримав, що слідує зі змісту протоколу та підписів ОСОБА_1 у відповідних графах протоколу. Інформація про судове засідання у справі розміщувалася на веб-сайті судової влади України.
Згідно ст.268 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 126, ч.1 ст.130 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою. При цьому справа згідно ст.277 КУпАП повинна бути розглянута у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення, практика ж Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження», у зв'язку з чим суд вважає можливим розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступного висновку.
Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху, а також бути взаємно ввічливими. Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила. Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. (пункти 1.3 - 1.5 Правил дорожнього руху).
Згідно із ст. 266 КУпАП, пункту 2.5 Правил дорожнього руху особи, які керують транспортними засобами, і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння, підлягають оглядові на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку, водій повинен на вимогу поліцейського пройти медичний огляд відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735.
Відмова від огляду на стан сп'яніння особою, яка керує транспортним засобом, і має ознаки сп'яніння, має наслідком адміністративну відповідальність за ч. 1 ст.130 КУпАП.
Диспозицією ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Факт керування ОСОБА_1 мопедом та відмови його від проходження огляду на стан сп'яніння підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 474856 від 31.10.2021, відеозаписом на оптичному диску, долученому до протоколу.
Вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення за ч. 3 ст. 126 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 474857 від 31.10.2021, відеозаписом із фіксацією керування ним мопедом та постановою головного державного виконавця Ніжинського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 19 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 55250246, якою ОСОБА_1 встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Оскільки особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , до суду не з'явився, пояснень не надав, спростувань викладених у протоколах обставин не подано, а протоколи про адміністративні правопорушення у відповідності до ст. 251 КУпАП є доказами у справі, суд доходить висновку про доведеність викладених у них обставин.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, та ч. 3 ст.126 КУпАП - керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Докази, що спростовують зазначені обставини та висновки суду, станом на час розгляду справи відсутні.
Згідно ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, з метою запобігання правопорушенням, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення згідно ст.36 КУпАП в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. 33, 36, 40-1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу у порядку примусового виконання постанови відділом державної виконавчої служби стягується подвійний розмір штрафу у сумі 34 000 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.М. Карпусь