Справа № 766/20869/21
н/п 3/766/10378/21
15.11.2021 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Скрипнік Л. А., вивчивши матеріали справи, які надійшли від ХРУП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст.44-3КУпАП,
В провадження судді Херсонського міського суду Херсонської області Скрипніка Л. А. надійшов адміністративний протокол серії ВАВ № 510418 в якому вказано, що 22.10.2021 року близько 11-30 годині ОСОБА_1 за адресою м. Херсон вул. Бульвар Мирний, 3 перебував на робочому місці в магазині «4 Сезони» та здійснював прийом відвідувачів без COVID сертифікату та ПЛР тесту, чим порушив вимоги Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, провину не визнав, пояснив що дійсно працює у вказаному магазині проте прийом відвідувачів не здійснював, на момент коли прийшли працівники поліції був вакцинований проте лише однією вакциною, крім того надав сертифікат про вакцинацію в додатку «ДІЯ» згідно якого пройшов повний курс вакцинації 02.11.2021 року.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення зібрані, додані до протоколу та надані суду наступні документи, які були досліджені у судовому засіданні:
- протокол серій ВАВ № 510418 від 22.10.2021 року в якому зазначено, що 22.10.2021 року близько 11-30 годині ОСОБА_1 за адресою м. Херсон вул. Бульвар Мирний, 3 перебував на робочому місці в магазині «4 Сезони» та здійснював прийом відвідувачів без COVID сертифікату та ПЛР тесту, чим порушив вимоги Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.;
- поясненнями.
- фотокарткою.
Розглянувши справу у відповідності до вимог ст.ст. 245-246, 249, 252 КУпАП, суд вважає, що зібрані у справі докази не дають підстав для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 вказаних у складеному стосовно неї протоколі, складу адміністративних правопорушень, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного.
Дослідивши наведені вище документи, додані до складеного стосовно ОСОБА_1 протоколу, суд зазначає, що не знаходить підстав визнати їх належними та допустимими доказами, оскільки відомості зафіксовані в протоколі не знайшли свого підтвердження та не спростовують пояснення ОСОБА_1 , надані в судовому засіданні, щодо відсутності в магазині відвідувачів, оскільки відомості зафіксовані на фотокартці не встановлюють того факту, що останній приймав відвідувачів, оскільки на ній зафіксовано лише працівників поліції, крім того на фотокартці відсутні будь які дані, які підтверджували факт того, що її зроблено саме 22.10.2021 року о 11-30 год.
Тому відомості, зафіксовані у вказаних документах, унеможливлюють встановити причетність ОСОБА_1 до дій, зазначених в складеному стосовно нього протоколі, а отже зробити висновок про його винуватість у вчинення інкримінованого йому правопорушення.
Інших достовірних доказів на підтвердження того факту, що ОСОБА_1 було допущено порушення вимог Постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236, матеріали справи не містять і під час судового розгляду здобуто не було.
Крім того, суд приймає до уваги той факт, що на момент складання протоколу останній пройшов перший курс вакцинації 11.10.2021 року, що зафіксовано в наданому нею сертифікаті в додатку «ДІЯ» про проходження вакцинації, тобто вчинив всі можливі дії, які від нього залежали щодо недопущення порушення вимог Постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236
Відповідно до положення ч. 1 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також на практику Європейського суду з прав людини у справах «Лучанінова проти України» (рішення від 09.06.2013 року, заява №36673/04), «Карелін проти Росії» (заява №926/08, рішення від 20.09.2016 року), беручи до уваги адміністративне стягнення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, необхідно виходити з того, що як і у кримінальному провадженні, суд у цій справі має бути неупередженим і безстороннім. Відповідне формулювання слід вважати по суті викладенням обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, винуватість у скоєнні якого має бути доведено перед судом. Суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки суд, діючи таким чином, порушує вимоги ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, перебираючи на себе функції прокурора та позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя.
Статтею 62 Конституції України встановлено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
З наведеного випливає, що нести тягар доказування, що є складовою презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини в сенсі ст. 62 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, є обов'язком органу (особи), яка склала протокол про адміністративне правопорушення, що в свою чергу звільняє особу від обов'язку доводити свою непричетність до вчинення порушення.
За обставин викладених вище, суд дійшов висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП. Всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, а викладені в протоколі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 відомості порушення вимог постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 не підтверджуються доказами у справі та не можна вважати доведеними, а тому протокол про адміністративне правопорушення в даному випадку також не можна визнати доказом вини ОСОБА_1 в розумінні ст. 251 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, ст.ст. 251, 280, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП України - закрити у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: Л. А. Скрипнік