"15" листопада 2021 р. Справа153/1779/21
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, приватного підприємця, за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В провадженні Ямпільського районного суду Вінницької області перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення, серія ВАБ №408426 від 20.10 зазначено, що ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_1 , відсутнє маркування для перебування покупців у черзі, чим порушено п.п.9 п.2.2 Постанови КМУ 1236.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для належного оформлення, виходячи з наступних обставин.
Згідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.
В протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ №408426 від 20.10, на зазначено рік, в якому вказаний протокол про адміністративне правопорушення було складено. Крім цього, місце роботи (навчання), посада особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вказаному протоколі зазначено ПП, що не дає можливості суду зрозуміти місце роботи вказаної особи і чи є вказана особа суб'єктом господарювання. Інші докази, які б підтверджували статус особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - відсутні. Також в матерілах справи відсутні письмові пояснення свідків та будь-які інші докази, які б підтверджували факт вчинення адміністративного правопорушення.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який відповідно до ст.251 КУпАП є одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Вказані недоліки в оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості розглянути справу по суті, винести законне й обґрунтоване рішення.
Враховуючи вказані обставини, суддя приходить до висновку, що наведені вище обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП, з'ясувати питання чи було вчинено адміністративне правопорушення, а також чи винна особа у його вчиненні, а тому матеріал справи паро адміністративне правопорушення необхідно повернути до відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області - для належного оформлення.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 268, 278, 280 КУпАП, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП повернути до віділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Швець