15.11.2021
Справа № 331/5864/21
Провадження № 1-в/331/107/2021
15 листопада 2021 року Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді - ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю представника відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Запоріжжі подання начальника відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, маючого середню освіту, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,офіційно не працевлаштованого, раніше судимого:
-11.02.2014 Жовтневим районним судом м. Запоріжжя за ст.185 ч. 1, 185 ч. 2, 70, 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі;
-06.04.2018 Жовтневим районним судом м. Запоріжжя за ст. 15 ч.2 ст. 185 ч. 2, 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік;
-20.09.2018 Ленінським районним судом м. Запоріжжя за ст. 263 ч.1, 75, 76 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік;
-29.01.2019 Жовтневим районним судом м. Запоріжжя за ст. 185 ч. 2, ст. 190 ч. 2 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі
Начальник відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням, у якому зазначає, що 25.05.2021 із Кам'янської виправної колонії № 101 був звільнений ОСОБА_4 , який прибув у м. Запоріжжя та проживає по АДРЕСА_1 .
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив, та на шлях виправлення не встав.
06.09.2021 ОСОБА_7 було притягнуто до адміністративної відповідальності відділом поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях), за що останньому було винесено стягнення у вигляді попередження.
06.09.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності відділом поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області за ч. 1 ст. 178 КУпАП (Розпивання алкогольних напої у заборонених місцях), за що останньому було винесено стягнення у вигляді попередження.
16.09.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності відділом поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області за ч.3 ст. 109 КУпАП (Порушення правил по охороні порядку і безпеки руку на залізничному транспорті), за що останньому було винесено стягнення у вигляді попередження.
16.09.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності відділом поліції № 2 ЗРУП ГУНІ в Запорізькій області за
ч.2 ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил карантину), за що останньому було винесено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
ОСОБА_8 підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тому начальник відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_6 вважав доцільним встановити засудженому адміністративний нагляд.
У судовому засіданні представник відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 просила суд встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд, оскільки останній продовжує вчиняти правопорушення, на виклики до органу поліції та суду не реагує, тому є особою, яка схильна до вчинення правопорушень у подальшому.
Засуджений ОСОБА_4 просив вирішити вказане клопотання на розсуд суду, зазначивши, що намагається працювати, зобов'язався у подальшому не порушувати правила адміністративного нагляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, доходить висновку про необхідність задовольнити подання з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Нормами п. «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Статтею 6 вказаного вище Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, зважаючи на всі обставини справи та документи, наданні до матеріалів подання, враховуючи той факт, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується копіями відповідних постанов, що свідчить про те, що він схильний до вчинення правопорушень, суд вбачає, що наявні підстави для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду, із встановленням обмежень, передбачених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, продовжує порушувати громадський порядок та вчиняє адміністративні правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та ст.ст. 369-372, 532 КПК України, суд
Подання начальника відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на один рік та встановити для нього наступні обмеження:
- з'являтись у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця з 09-00 до 18-00 годин на реєстрацію в кабінет №19-А Відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області по вул. Олександрівська, буд. 2;
- заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі м. Запоріжжя без дозволу начальника відділу поліції №2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області;
- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини, торгові точки, де реалізуються спиртні напої на розлив на території м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня оголошення постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1