11.11.2021 227/4410/21
11 листопада 2021 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В. розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 156 КУпАП,
встановив:
09.11.2021 року до суду надійшли вищевказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.156 КУпАП ОСОБА_1 .
Дослідивши зміст протоколу вважаю, що вказані матеріали підлягають поверненню на до оформлення виходячи з такого.
Згідно суті правопорушення викладенної в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 685400 від 02.11.2021 року «02.11.2021 р в 11.00 знаходячись в магазині «радуга» за адресою м.Білозерське вул.Ватутіна р-н ринку, гр.. ОСОБА_1 здійснювала продаж горілки «Медоф» на розлив за ціною 25 грн за 100 грн горілки, не маючи дозволу на право торгівлі, чим порушила правила торгівлі алкогольними напоями, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП»
Згідно до ст. 278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 685400 від 02.11.2021 року не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП та п. 9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року N 1376 (далі Інструкція). за наступних підстав:
- частина 1 статті 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Відповідно до суті правопорушення, викладеної в протоколі вбачається, що ОСОБА_1 інкримінують здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями з порушенням правил торгівлі алкогольними напоями.
В той же час з суті вищевказаного правопорушення не можливо з'ясувати, які ж саме правила торгівлі алкогольними напоями були порушені ОСОБА_1 .
Слід зазначити, що норма ст. 156 КУпАП є бланкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 взагалі не міститься посилань, які ж саме правила торгівлі алкогольними напоями були порушені (не зазначено ким саме вони прийняті, коли; не зазначені конкретні норми (частина, пункт, абзац)).
Також слід зазначити, що санкція ч.1 ст.156 КУпАП передбачає обов'язкову конфіскацію предметів торгівлі та виручки від продажу.
В протоколі та долучених до нього матеріалах мається інформація про вилучення алкогольних виробів, але не вбачається місце їх зберігання.
Крім того зазначаючи в протоколі про те, що ОСОБА_1 є продавцем магазину «Радуга» доказів вказаних обставин до протоколу не додано. Також не зазначено кому саме належить вказаний торгівельний заклад (хто здійснює в ньому підприємницьку діяльність).
За наявності зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ№ 612241від 10.02.2021 року, виявлених при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку про неможливість призначення справи до розгляду та необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення з матеріалами, що надійшли разом з ним, до відділення поліції № 1 Краматорського РУП для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Повернути протокол про адміністративнеправопорушення серії ВАБ № 685400 від 02.11.2021 року у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами, до відділення поліції № 1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Здоровиця