Справа № 485/1523/21
Провадження №3/485/581/21
15 листопада 2021 року м.Снігурівка
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Семенака А.Г., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 2 Баштанського РВП ГУНП України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , непрацюючого,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
встановив:
Ухвалою Снігурівського районного суду Миколаївської області від 24 травня 2021 року ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік із застосуванням обмежень, в тому числі реєстрація у відділенні поліції № 2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області 1-го та 15-го числа кожного місяця.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №742435 від 05 листопада 2021 року, ОСОБА_1 05 листопада 2021 року о 15:10 знаходився в кафе-барі "Наш" по вул. Центральній, в м. Снігурівка, де продаються спиртні напої на розлив, чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою не визнав, пояснив, що дійсно заходився біля бару "Наш" 05 листопада 2021 року близько 15:00, де його виявили працівники поліції та склали протокол. Пояснення у протоколі писав під диктовку поліцейських.
На підтвердження вини ОСОБА_1 надано: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 742435 від 05 листопада 2021 року; копію ухвали Снігурівського районного суду Миколаївської області від 24 травня 2021 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на один рік; копію довідки про звільнення серії МИК № 014361, згідно з якою ОСОБА_1 звільнено з місць позбавлення волі на підставі ухвали Арбузинського районного суду Миколаївської області від 28 грудня 2017 року умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 2 місяці 20 днів за вироком Василівськівського міськрайонного суду Київської області від 27 грудня 2013 року за ч. 3 ст. 15, ч.3 ст. 185 КК України; заяву ОСОБА_1 від 07 червня 2021 року про ознайомлення його з правилами та обмеженнями адміністративного нагляду, а також наслідками в разі порушення встановлених правил та обмежень; рапорт ст. ДОП СП ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області Дорошенка І. від 05 листопада 2021 року про виявлення піднаглядного ОСОБА_1 05 листопада 2021 року о 15:10 в барі "Наш", де останній хотів придбати спиртне на розлив; постанови Снігурівського районного суду Миколаївської області від 22 червня та 26 серпня 2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1, ч.2 ст.187 КУпАП у виді штрафу на користь держави.
За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов"язаний з"ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Фактично з доказів на доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного із порушенням заборони відвідування барів, ресторанів, кафе, магазинів та інших громадських місць, де алкогольні напої реалізуються на розлив, долучено лише рапорт ст. ДОП СП ВП № 2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області Дорошенка І. від 05 листопада 2021 року. Вказаний рапорт не зареєстрований у відділі поліції та не підтверджений будь-якими доказами. Відтак вказаний рапорт не береться судом як достовірний, допустимий та достатній доказ, тому не може бути взятий до уваги і протокол про адміністративне правопорушення, в якому викладені відомості з такого рапорту.
Інші докази, долучені до справи, не містять жодних відомостей, які стосуються відвідування ОСОБА_1 громадського місця, де алкогольні напої реалізовуються на розлив.
Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, вина ОСОБА_1 поза розумним сумнівом не доведена, а тому його діях склад адміністративного правопорушення відсутній.
Згідно з п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За відсутності в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.36,247,280,283,284 КпАП України,
постановив:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області.
Суддя