Справа № 127/29587/21
Провадження № 3/127/8878/21
"03" листопада 2021 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали адміністративної справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Під час підготовки справи до розгляду було встановлено, що вказаний адміністративний матеріал підлягає повторному поверненню для доопрацювання, оскільки не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме не вказано дату початку виникнення заборгованості.
При цьому суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбачених ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, суть адміністративного правопорушення, викладена в загальних рисах без конкретизації об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП, зокрема, не вказано часового періоду виникнення аліментної заборгованості.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином, під час доопрацювання необхідно вірно викласти суть правопорушення за ст. 183-1 КУпАП, розкривши детально зміст об'єктивної сторони складу відповідного правопорушення відносно ОСОБА_1 з урахуванням вищенаведеного у протоколі, оскільки суд, в свою чергу, при розгляді адміністративного матеріалу пов'язаний фабулою правопорушення, яка викладена у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення відносно особи.
Крім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутня відмітка про ознайомлення (повідомлення) правопорушника з протоколом про адміністративне правопорушення відносно нього чи його одержання. Відмітка про направлення копії протоколу поштою, не є підтвердженням того, що правопорушнику відомо про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки в матеріалах справи відсутнє підтвердження його отримання.
Окрім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні пояснення та паспортні дані правопорушника, що підтверджує яким чином встановлювалась особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а зазначений №РНОКПП - нічим не підтверджується та відсутній витяг з АРМОРу.
Також в матеріалах справи наявні копії наданих державним виконавцем документи, які не завірені належним чином.
В постанові Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також адміністративні правопорушення на транспорті» зазначено, що практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення - є правильною.
Зазначені недоліки є суттєвими та такими, що перешкоджають розгляду справи про адміністративне правопорушення у відповідності до завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення та оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, що унеможливлює розгляд справи по суті, тому приходжу до висновку про повернення адміністративного матеріалу для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 183-1, 256, 268, 277, 278, 283, 284 КУпАП, суд, -
Матеріали адміністративної справи №127/29587/21 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 183-1 КУпАП, повторно направити на доопрацювання до Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький).
Постанова оскарженню не підлягає.
При повторному направлені адміністративного матеріалу до суду після доопрацювання слід враховувати строки, передбачені ст.ст. 38, 277 КУпАП.
Суддя: