Рішення від 12.11.2021 по справі 754/12572/21

Номер провадження 2-о/754/561/21

Справа №754/12572/21

РІШЕННЯ

Іменем України

12 листопада 2021 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Таран Н.Г.,

присяжних - Рейніша В.Л., Люкс І.В.

секретаря судового засідання Моторенко К.О.

за участю:

заявника - ОСОБА_1

представника заявника - адвоката Дерев'янко С.М.

представника третьої особи ССД

Деснянської районної в місті Києві

державної адміністрації Ільєнко - Макаренко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім'ї Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей та сім'ї Подільської районної в м. Києві державної адміністрації, Подільський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Київський міський будинок дитини «Берізка», про усиновлення дитини,

ВСТАНОВИВ:

Заявник - ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про усиновлення малолітньої дитини - ОСОБА_3 ., ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування вказаної заяви вказувала про те, що перебуває на обліку в Службі у справах дітей та сім'ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, як кандидат в усиновлювачі за № 5. В шлюбі не перебуває, дітей не має. Заявниця бажає усиновити малолітню ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , вихованку Київського міського будинку дитини «Берізка», яка перебуває в указаному дитячому закладі з 21 серпня 2018 року. Згідно рішення Подільського районного суду міста Києва від 17 лютого 2021 року одиноку мати дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 позбавлено батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Розпорядженням Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 13.03.2020 року за № 206 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на первинному обліку дітей, які можуть бути усиновлені у справах дітей та сім'ї Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, рідних братів та сестер, які підлягають усиновленню не має та має всі правові підстави для усиновлення. Згідно з висновком про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини, виданим 14.05.2021 року малолітня ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 має діагнози: астигматизм Н52.2, гемангіома - D18 .0. Група здоров'я II, щеплення має за віком. Заявниця має бажання і можливість забезпечити сімейне оточення, турботу та захист для дитини. Заявниця має всі необхідні умови усиновлення та повноцінного виховання дитини. Заявниця пройшла курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 20.07.2021 року заявниця познайомилась з малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується актом про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 20.07.2021 року. Органи опіки і піклування Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації зробив висновок за вих. № 102102138-4902 від 10.08.2021 року про доцільність усиновлення заявницею малолітньої ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні заявниця та її представник підтримали заяву про усиновлення малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та просила суд про її задоволення.

Представник заявника ОСОБА_1 - адвокат - Дерев'янко С.М. підтримав заяву та просив постановити рішення, котрим її задовольнити. Зазначив, що заявниця бажає стати матір'ю малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміючи всю відповідальність усиновлення.

Представник заінтересованої особи: Служби у справах дітей та сім'ї Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні підтримала висновок служби у справах дітей Деснянської РДА.

Представник заінтересованої особи: Служби у справах дітей та сім'ї Подільської районної у м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явився, направивши до суду заяву про розгляд справи без участі представника.

Представник заінтересованої особи: Подільського районного у м. Києві відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві в судове засідання не з'явився, направивши до суду заяву про розгляд справи без участі представника.

Від заінтересованої особи КМБД «Берізка» в особі в.о. головного лікаря Могильного О. надійшов лист, відповідно до змісту якого Адміністрація КМБД «Берізка» не заперечує проти усиновлення малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_1 та просить суд розглянути справу без участі представника.

Вислухавши пояснення заявниці, дослідивши та оцінивши матеріали справи, визнавши зібрані по справі докази достатніми для вирішення справи, судом встановлено наступне.

В судовому засіданні встановлено, що заявниця - громадянка України, в шлюбі не перебуває, дітей не має.

На даний час заявниця прийняла рішення усиновити малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є вихованкою КМДБ «Берізка».

Заявниця перебуває на обліку кандидатів в усиновлювачі в Службі у справах дітей та сім'ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Службою наданий висновок про можливість ОСОБА_1 бути усиновлювачами від 18.01.2021 року за № 101/46-165.

Малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку дітей, які можуть бути усиновлені в Службі у справах дітей та сім'ї Подільського районної в місті Києві державної адміністрації від 05.09.2020 року №202/10.

ОСОБА_1 працює в ТОВ «Аон Україна» на посаді фахівця з питань страхування. Загальна сума доходу за період з січня 2021 року по червень 2021 року становить 318 025, 73 грн.

Згідно з медичного висновками від 10.09.2020 року, виданим Медичним Центром «Клініка імені Гальченко В.В.» - практично здорова, психічних порушень та ознак наркологічних захворювань у неї не виявлено. За станом здоров'я може бути усиновлювачем.

Згідно з довідкою, виданою Департаментом інформатизації Міністерства внутрішніх справ України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , станом на 09.08.2021 року до кримінальної відповідальності не притягувалася, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Довідка надана для здійснення усиновлення, встановлення опіки(піклування), створення ПС або ДБСТ.

Служба у справах дітей та сім'ї Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видала заявниці направлення на знайомство з малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 № 069-1702 від 19.07.2021 року.

20.07.2021 року ОСОБА_1 особисто познайомилась з малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 20.07.2021 року).

Згідно рішення Подільського районного суду міста Києва від 17 лютого 2021 року одиноку мати дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 позбавлено батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Розпорядженням Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 13.03.2020 року за № 206 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на первинному обліку дітей, які можуть бути усиновлені у справах дітей та сім'ї Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, рідних братів та сестер, які підлягають усиновленню не має та має всі правові підстави для усиновлення.

Згідно з висновком про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини, виданим 14.05.2021 року малолітня ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 має діагнози: астигматизм Н52.2, гемангіома - D18.0. Група здоров'я II, щеплення має за віком.

Заявниця пройшла курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 20.07.2021 року заявниця познайомилась з малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується актом про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною від 20.07.2021 року.

Орган опіки і піклування Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації зробив висновок за вих. № 102102138-4902 від 10.08.2021 року про доцільність усиновлення заявницею малолітньої ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рухомого або нерухомого майна на праві приватної власності не має, має зареєстроване міце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Службою у справах дітей та сім'ї Подільської районної в місті Києві державної адміністрації надано лист від 29.07.2021 року за № 10658-1392, про те, що братів та сестер малолітня ОСОБА_3 немає.

За останні шість місяців перебування ОСОБА_3 в Київському дитячому будинку дитини «Берізка», ніхто з батьків або близьких родичів її не відвідував (довідка КМБД «Берізка» від 04.08.2021 року за № 061/150-702).

Відповідно до листа КМБД «Берізка», в особі в.о. головного лікаря Могильного О.І. від 29.10.2021 року КМБД «Берізка» не заперечує проти передачі дитини на усиновлення.

Відповідно до частини першої статті 208 Сімейного Кодексу України, усиновленою може бути дитина.

Згідно зі статтею 6 Сімейного Кодексу України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

Частиною 3 ст. 218 Сімейного Кодексу України встановлено, що усиновлення проводиться без згоди дитини, якщо вона у зв'язку з віком або станом здоров'я не усвідомлює факту усиновлення.

Дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку (ч.1 ст. 209 Сімейного Кодексу України).

Якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути роз'єднані при їх усиновлені.

Усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім'ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ст. 135 Сімейного Кодексу України (п.5 ч.1 ст. 219 Сімейного кодексу України).

Тобто, на підставі вищенаведених правових норм, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як малолітня дитина, яка позбавлена батьківського піклування може бути усиновлена.

Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, а саме: стан здоров'я та матеріальне становище осіб, які бажають усиновити дитину, їх сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких заявники бажають усиновити дитину; взаємовідповідність осіб, які бажають усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ці особи опікуються вже дитиною; особу дитини та стан їх здоров'я; ставлення дитини до осіб, які бажають її усиновити.

При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини (ст. 224 Сімейного Кодексу України).

Суд не може відмовити особі в усиновленні на тій підставі, що вона вже має або може народити дитину.

Судом встановлено, що обставини, передбачені ст. 212 Сімейного Кодексу України, наявність яких виключала б для заявниці можливість бути усиновлювачем малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відсутні.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що дане усиновлення проводиться виключно в інтересах дитини і що заявниця дійсно бажає її усиновити, підстав, передбачених у сімейному законодавстві, які б перешкоджали цьому усиновленню, судом не встановлено, заінтересованими особами не повідомлено, а тому заява підлягає задоволенню.

В частині заявленого клопотання представником заявниці про допущення негайного виконання рішення суду, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Так, вичерпний перелік справ, у яких суд може допустити негайне виконання рішення суду наведено у ст. 430 ЦПК України.

Так, в межах даної справи суд позбавлений можливості допускати негайне виконання рішення суду, а тому клопотання представника заявника є необгрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 263, 264, 265, 273, 293, 313, 314, 352, 354, 355, 430 ЦПК України, ст.ст. 207, 208, 211, 219, 223, 224, 229 Сімейного Кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім'ї Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей та сім'ї Подільської районної в м. Києві державної адміністрації, Подільський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Київський міський будинок дитини «Берізка», про усиновлення дитини - задовольнити.

Усиновити заявниці - громадянці України - дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Усиновленій дитині ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 змінити прізвище з " ОСОБА_5 " на " ОСОБА_6 "; по батькові з " ОСОБА_7 " на " ОСОБА_8 "; дату народження з " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; ім'я, місце народження залишити без змін; матір'ю дитини зазначити - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянка України, батьком дитини зі слів матері зазначити - ОСОБА_9 .

Подільському районному у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Київ внести зміни до актового запису № 2030 від 11.07.2017 року, складеного даним відділом, про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: змінити прізвище з " ОСОБА_5 " на " ОСОБА_6 "; по батькові з " ОСОБА_7 " на " ОСОБА_8 "; дату народження з " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; ім'я, місце народження залишити без змін; матір'ю дитини зазначити - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянка України, батьком дитини зі слів матері зазначити - ОСОБА_9 та після внесення змін до актового запису про народження - видати нове свідоцтво про народження дитини.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.

Роз'яснити заявниці право відкликання заяви про усиновлення протягом строку після ухвалення рішення суду до набрання ним законної сили.

Повний текст рішення складено 12.11.2021 року.

Суддя: Н.Г. Таран

Присяжні: В.Л. Рейніш

І.В. Люкс

Попередній документ
101043351
Наступний документ
101043353
Інформація про рішення:
№ рішення: 101043352
№ справи: 754/12572/21
Дата рішення: 12.11.2021
Дата публікації: 15.11.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про усиновлення, з них:; усиновлення громадянами України, що проживають на території України
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (24.12.2021)
Дата надходження: 24.12.2021
Розклад засідань:
10.09.2021 11:30 Деснянський районний суд міста Києва
12.11.2021 14:00 Деснянський районний суд міста Києва