Постанова від 03.11.2021 по справі 754/15316/21

Номер провадження 3/754/5892/21

Справа №754/15316/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 листопада 2021 року суддя Деснянського районного суду м. Києва О.Б. Саламон, розглянувши матеріали, які надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає по АДРЕСА_1 , -

за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення, 10.09.2021 близько 22-45 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 вчинив домашнє насильство фізичного характеру відносно дружини ОСОБА_3 , а саме кидався в бійку та погрожував фізичною розправою.

В судовому засіданні ОСОБА_2 надав пояснення, у відповідності з якими заперечував свою вину у скоєнні правопорушення, при цьому визнав, що сварка між ним та дружиною дійсно відбулась, проте не з його вини, оскільки дружина була відсутня вдома майже дві доби. Він відчував сильні хвилювання за її життя та здоров'я, не спав і був в постійному стресі разом з їхніми спільними дітьми. Пояснив також, що після повернення дружини додому він емоційно з нею спілкувався, проте не вчиняв відносно останньої фізичного насилля. Відносини налагоджені.

За змістом ст. ст. 245, 251, 252, 278 КУпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Готуючись до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема, підлягають вирішенню питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясовувати питання: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Також при розгляді справ про адміністративні правопорушення необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247, 280 КУпАП України, а зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 цього Кодексу. У ній, зокрема, потрібно наводити докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначати мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Диспозицією ст. 173-2 ч. 2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.

Дослідивши протокол про адміністративне правпорушення, судом виявлено розбіжності в протоколі та рапорті лейтенанта поліції, а саме в протколі зазначенор, що ОСОБА_2 «вчинив домашнє насильство фізичного характеру», проте в рапорті відображено скоєння останнім саме «насильства психологічного характеру відносно дружини».

Протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей,про те, що дії, вчинені ОСОБА_2 викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи, зокрема матеріали справи містять пояснення постраждалої особи, у відповідності з якими не вбачається підтвердження саме щодо вчинення ОСОБА_2 насильства фізичного характеру відносно дружини.

Слід зазначити, що до протоколу про адміністративне правопорушення від 10.09.2021 додано наступні документи: рапорт лейтенанта поліції, пояснення ОСОБА_4 щодо обставин справи.

Слід зазначити, що окрім письмових пояснень рапорта лейтенанта поліції та пояснень ОСОБА_4 , жодний інший документ не стверджує та не доводить обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема, що ОСОБА_2 вчинив насильство саме фізичного характеру відносно дружини.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За вказаних обставин суд надходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.

У зв'язку з викладеним провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_5 .

Керуючись ст.ст. 247,283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі стосовно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.Б. Саламон