12 листопада 2021 р. Справа № 520/5962/21
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Григорова А.М.,
Суддів: Подобайло З.Г. , Бартош Н.С. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021, головуючий суддя І інстанції: Спірідонов М.О., м. Харків, повний текст складено 07.06.21 по справі № 520/5962/21
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства внутрішніх справ України третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому, з урахуванням уточнення, просив:
- визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 , у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на момент виникнення права на перерахунок, тобто за листопад 2019 року згідно інформації про складові та розмір забезпечення поліцейського, який перебував на посаді начальника відділення, що не входить до складу відділу ГУНП в Харківській області, вказаної в листі за № 33\41-К-143зі від 26.03.2021 року Державної установи Територіальне медичне об'єднання по Харківській області, за листопад 2019 року, а саме: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за спеціальним званням «підполковник поліції» - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби (45%) - 2317,50 грн.; премія щомісячна (40,20%)-4803,10 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 60% - 4480.50 грн.; індексація 929,08 грн.; разом-17680,18 грн., для перерахунку пенсії з 01.12.2019р. у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016, статті 9 Закону №2262-ХП, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, індексація та премії), для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 є протиправною.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 , у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016.
Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на момент виникнення права на перерахунок, тобто за листопад 2019 року згідно інформації про складові та розмір забезпечення поліцейського, який перебував на посаді начальника відділення, що не входить до складу відділу ГУНП в Харківській області, вказаної в листі за № 33\41-К-143зі від 26.03.2021 року Державної установи Територіальне медичне об'єднання по Харківській області, за листопад 2019 року, а саме: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за спеціальним званням «підполковник поліції» - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби (45%) - 2317,50 грн.; премія щомісячна (40,20%)-4803,10 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 60% - 4480.50 грн.; індексація 929,08 грн.; разом-17680,18 грн., для перерахунку пенсії з 01.12.2019р. у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016, статті 9 Закону №2262-ХП, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, індексація та премії).
В іншій частині задоволення позовних вимог відмовлено.
Міністерство внутрішніх справ України, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 року та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити повністю.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що оскаржуване рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального права. Посилається на приписи п.1 ч.1 ст.317 КАС України. Зазначає, що судом першої інстанції не в повній досліджено обставини справи, які мають значення. Крім того, посилається на приписи п.2 ч.1 ст.317 КАС України. Зазначає про те, що судом першої інстанції не було доведено обставини, що мають значення для справи, а саме наявність рішення Кабінету Міністрів України про збільшення складових грошового забезпечення поліцейських. Вказує, що суд прийняв рішення про права, свободи, інтереси та обов'язки осіб, які не були залученні до участі у справі (п.4 ч.3 ст. 317 КАС України). Зазначає, що оскаржуване рішення в першу чергу впливає на права Національної поліції України, як розпорядника інформації про розмір та складові грошового забезпечення, що були виплачені поліцейським станом на 2019 рік. Також зазначає, що оскаржуване рішення безпосередньо впливає на права та обов'язки територіальних органів Пенсійного фонду України. Посилається на невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи (п. З ч. 1 ст. 317 КАС України). Крім того, посилається на правові висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 15.02.2018 по справі №Пз/9901/8/18, а саме пункти 57, 58. Вважає, що судом першої інстанції здійснено вибіркове застосування висновків Верховного Суду України, що призвело до прийняття необґрунтованого рішення. Також, посилається на правові висновки містяться в рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 20.01.2020, залишеного в силі постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2020 у справі №520/13238/19. Зазначає, що судом першої інстанції не взято до уваги алгоритм дій для здіснення пенсій колишнім працівникам міліції (поліції). Зазначає про відсутність підстав для включення в довідку про розмір грошового забезпечення, зокрема "надбавку за специфічні умови проходження служби", "премії", "індексації". Вважає, що Міністерство внутрішніх справ України діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Учасники справи не скористалися правом на подання відзиву на апеляційну скаргу.
18.10.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Другого апеляційного адміністративного суду з заявою, в якій посилаючись на те, що перебуває на самоізоляції щодо COVID-19, а тому прибути на слухання по справі в зазначений час не зможе, прохає суд розглядати справу без його участі. Окрім того, прохає суд залишити в силі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 року по справі №520/5962/21.
Враховуючи неприбуття учасників справи в судове засідання, призначене на 09.11.2021 року, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення, а також подання скарги на рішення суду першої інстанції, ухвалене в порядку спрощеного провадження, на підставі положень п.2,3 ч.1 ст.311 КАС України колегія суддів ухвалила апеляційний розгляд справи по справи продовжити в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів зазначає, що з огляду на ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом першої встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , з 06 листопада 2015 року є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію призначену відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 , виданим пенсійним фондом України 22 грудня 2015 року.
15 березня 2021 року позивач звернувся з запитом до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області», в якому просив надати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 грудня 2019 року, згідно додатку 2 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, для перерахунку пенсії.
26 березня 2021 листом за №33/41-К-143зі Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» повідомила позивачу, що відповідно до частини 3 статті 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу ОВС України (міліції) які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах установлених законодавством для поліцейських. Разом з тим усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом на умовах, у порядку та розмірах передбачених КМУ. Вперше дану норму Закону було реалізовано шляхом прийняття ПКМУ від 21.02.2018 року № 103, згідно з якою перерахунок пенсій вказаним особам ОВС проведено з 01.01.2016 року, після проведення перерахунку пенсій відповідно до Постанови КМУ № 103 та визнання судами її окремих положень протиправними та не чинними Урядом не прийнято жодної постанови яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій.
Також, у вказаному листі позивачу було повідомлено, що підготовка та надсилання територіальними органами ПФУ списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку залишаються однією з умов для підготовки відповідних довідок уповноваженим органом. З огляду на викладене для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на будь-яку іншу дату підстави відсутні, що не відповідає дійсності. Ураховуючи судову практику, яка склалась на даний час щодо видачі довідок про розмір грошового забезпечення, зокрема особам які проходили службу на посадах осіб рядового і начальницького складу ОВС (міліції) за прирівняними посадами поліцейських Національною поліцією за дорученням Міністра внутрішніх справ було надано інформацію про середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, що були фактично виплачені поліцейським за посадами визначеними в додатках до ПКМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про пенсійне забезпечення поліцейських Національної поліції за листопад 2019 року».
Отже, якщо рішення суду буде зобов'язано МВС України виготовити довідку про розмір мого грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за листопад 2019 року за прирівнюваною посадою поліцейського до довідки будуть включені наступні складові: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби 45 % - 2317,50 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 60% - 4480,50 грн.; премія 40,20 % - 4803,10 грн.
Також, вказаним листом Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» повідомила, що довідки про грошове забезпечення пенсіонерів органів внутрішніх справ видаються Міністерством внутрішніх справ України.
17 лютого 2021 року позивач звернувся до відповідача з заявою в якій просив скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення з зазначенням основних виплат грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за званням, надбавку за вислугу років та стаж роботи в поліції, надбавку за виконання особливо важливих завдань, із обов'язковим включенням до розміру грошового забезпечення щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, що фактично виплачені за прирівняною посадою поліцейського у листопаді 2019 року для перерахунку пенсії станом на грудень 2019 року та надіслати її до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області для здійснення перерахунку належної мені пенсії.
Відповідач листом від 26 лютого 2021 за №К-4395/22 повідомив позивачу, що на виконання п.3 Постанови №103 Національна поліція України визначила та надала МВС інформацію про фактично виплачені надбавки, доплати, підвищення та середні розміри премії за відповідними посадами поліцейських. Згідно з цією інформацією за січень 2016 року поліцейським була виплачена лише премія. Інших надбавок, які передбачені постановою № 988 за січень 2016 року, не виплачувались.
У вказаному листі відповідач дійшов висновку, що підстав для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсутні.
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 , у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016, звернувся за захистом своїх прав до суду.
Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови позивачу, у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 є протиправною, а тому необхідно зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на момент виникнення права на перерахунок, тобто за листопад 2019 року згідно інформації про складові та розмір забезпечення поліцейського, який перебував на посаді начальника відділення, що не входить до складу відділу ГУНП в Харківській області, вказаної в листі за № 33\41-К-143зі від 26.03.2021 року Державної установи Територіальне медичне об'єднання по Харківській області, за листопад 2019 року, а саме: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за спеціальним званням «підполковник поліції» - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби (45%) - 2317,50 грн.; премія щомісячна (40,20%)-4803,10 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 60% - 4480.50 грн.; індексація 929,08 грн.; разом-17680,18 грн., для перерахунку пенсії з 01.12.2019р. у відповідності до вимог статей 43, та 63 Закону №2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016, статті 9 Закону №2262-ХП, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, індексація та премії).
Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі по тексту - Закон №2262-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закон провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 (далі по тексту - Порядок № 45) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацами 1 та 2 пункту 5 Порядку №45, в редакції Постанови КМУ № 103 від 21.02.2020 року (далі - Постанова №103), передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою КМУ №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, по адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Таким чином, зміни внесені Постановою КМУ №103, зокрема до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін та до якої входили наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія.
Крім того, пунктом 3 Постанови КМУ №103 встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Згідно з п.5 Постанови КМУ №103, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.
Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Тобто, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 набрало законної сили 19.11.2019.
У вказаних рішеннях суди дійшли висновку, що пункт 3 Постанови КМУ №103, передбачає перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премій виплачених поліцейським у січні 2016 року, хоча фактично додаткові види грошового забезпечення поліцейським були затверджені лише у квітні 2016 року наказом МВС України №260 від 06.04.2016. За таких обставин оскаржуваний пункт 3 постанови № 103 у відсотковому співставленні встановлює зменшення виплати пенсії військовослужбовцям у порівнянні з тими умовами, які вони мали до його прийняття, фактично звужують складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам, а тому звужують зміст вже існуючих прав таких осіб. Отже, Кабінет Міністрів України, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
З урахуванням наведеного вище, колегія суддів уважає, що позивач після скасування в судовому порядку п.3 Постанови КМУ №103 набув право на врахування всіх видів грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ.
При цьому вказане право може бути реалізовано позивачем шляхом самостійного звернення до відповідача за отримання довідки з урахуванням повної інформації про всі види грошового забезпечення за відповідною посадою.
Зокрема, на час звернення позивача до відповідача (його структурних підрозділів) щодо видачі оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з абзацом 4 пункту 3 розділу І, пунктом 1 розділу ІІ Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року №760 (далі по тексту - Інструкція №760), визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів: організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; формують облікові справи та зберігають їх згідно з порядковими номерами, присвоєними в книзі обліку документів для призначення пенсій (додаток 1); повідомляють органи, які призначають пенсії, про судові рішення, які набрали законної сили, про позбавлення пенсіонерів військового (спеціального) звання та про видання наказів про прийняття (поновлення) на службу в 10-денний строк з дня отримання відповідного рішення суду; ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону; взаємодіють з органами, які призначають пенсії, стосовно осіб, яким призначено (припинено) виплату пенсій, та в межах повноважень з органами державної влади з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення.
У відповідності до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Пунктом 4 Інструкції №760 передбачено, що підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: грошовий атестат; довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - довідка про додаткові види грошового забезпечення) (додаток 4).
Наказом МВС України від 25.02.2019 №129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" визначено в МВС України уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання (перерахунку) пенсій Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту (в редакції на момент звернення із заявою про видачу довідки).
Тобто, на відповідача (його структурні підрозділи) на момент звернення позивача було покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку №45.
11 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).
Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Порядком №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку №260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку №260); доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку №260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).
Крім того, пунктом 13 Порядку №260 передбачено, що поліцейським у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, один раз на рік надається матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі посадового окладу. Допомога для оздоровлення надається поліцейському за його рапортом, погодженим керівником фінансового підрозділу, в межах асигнувань на зазначені цілі.
Колегія суддів звертає увагу, що згідно з листом від 26 березня 2021 №33/41-К-143зі Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Харківській області» на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" була введена надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції.
Таким чином, починаючи з 19 листопада 2019 року - дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Оскільки п.3 Постанови №103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі № 826/12704/18, яке набрало законної сили 19 листопада 2019 року, - саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою КМУ № 988, Порядку №260 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Щодо посилання в апеляційній скарзі на висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 15.02.2018 по справі №Пз/9901/8/18, а саме п.п.57,58, то колегія суддів вважає такі посилання помилковими, оскільки предметом спору в зазначеній скаржником справі є бездіяльність відповідача територіального органу ПФУ (відмова вчинити дії) щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01.01.2016, згідно із Законом України від 23.12.2015 №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Відповідно висновки суду касаційної інстанції у вказаній справі не підлягають застосуванню в межах даної справи.
Колегія суддів відхиляє обґрунтування в апеляційній скарзі щодо відсутності рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення поліцейських чи введення нових складових грошового забезпечення, оскільки пункт 3 Постанови КМУ №103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі № 826/12704/18, яке набрало законної сили 19 листопада 2019 року, і саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою КМУ №988, Порядку №260 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, а отже, починаючи з 19.11.2019 виникли підстави для перерахунку пенсії позивача.
При цьому, суд апеляційної інстанції зазначає, що саме втрата чинності пунктом 3 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, внесених Постановою КМУ №103 від 21.02.2018, тягнуть за собою за собою виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків суб'єктів правовідносин до яких застосовуються (застосовувалися) зазначені положення нормативно-правових актів, які визнані нечинними, а тому такі правовідносини безпосередньо пов'язуються з дією таких нормативно-правових актів. Після відновлення попередньої редакції пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, фактично відбулась зміна по відношенню до позивача розміру грошового забезпечення (складових грошового забезпечення), які враховуються при видачі довідки для проведення перерахунку пенсії.
Колегія враховує, що на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" відбулася реальна зміна грошового забезпечення поліцейських у зв'язку з введенням надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції.
Стосовно доводів апеляційної скарги про те, що суд першої інстанції прийняв рішення про права, свободи, інтереси та обов'язки осіб, які не були залученні до участі у справі (п.4 ч.3 ст. 317 КАС України), зазначаючи, що оскаржуване рішення в першу чергу впливає на права Національної поліції України, як розпорядника інформації про розмір та складові грошового забезпечення, що були виплачені поліцейським станом на 2019 рік, а також безпосередньо впливає на права та обов'язки територіальних органів Пенсійного фонду України, то колегія суддів вважає такі доводи необґрунтованими, оскільки спірні правовідносини по даній справі стосуються Міністерства внутрішніх справ України і останнє є належним відповідачем. При цьому, жодних зобов'язань судом у даній справі не покладаються на ці органи.
Також, помилковими є аргументи в апеляційній скарзі щодо того, що судом першої інстанції не взято до уваги алгоритм дій для здіснення пенсій колишнім працівникам міліції (поліції). При цьому колегія суддів застосовує, як норми прямої дії, ч.2 ст.3, ст.8, ст.19, ст. 46, ч.ч.1, 2 ст.55 Основного Закону України (Конституції України) та ст.43, 63 Закону № 2262-ХІІ, оскільки після набрання чинності рішеннями у справах № 826/3858/18 та №826/12704/18, держава, в особі її органів виконавчої влади, не вчинила жодних дій на відновлення порушених прав осіб, в тому числі і позивача, які були порушенні внаслідок прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови КМУ №103, в частині її положень, які в подальшому визнані нечинними.
Відхиляючи доводи апеляційної скарги відсутність у Міністерства внутрішніх справ України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку від територіальних органів Пенсійного фонду України, колегія суддів акцентує увагу на тому, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Наведений вище правовий висновок міститься у рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 р. по справі №160/8324/19 (залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 р.).
Щодо посилання в апеляційній скарзі на правові висновки, що містяться в рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 20.01.2020, залишеного в силі постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2020 у справі № 520/13238/19, то колегія суддів, враховуючи приписи ч.5 ст.242 КАС України, зазначає, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин правові позиції судів першої та апеляційної інстанції в певних справах не є обов'язковими для врахуванням судами.
Разом з тим, колегія суддів звертає увагу, що суд першої інстанції задовольняючи частково вимоги позову дійшов помилкового висновку в частині визнання дати станом на яку мала та має бути підготовлена та надана до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нова довідки про розмір грошового забезпечення позивача, а саме "за листопад 2019", оскільки з урахуванням вже наведених вище висновків, починаючи з 19 листопада 2019 року - дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно, у зв'язку з наведеним, саме станом саме на 19 листопада 2019 року мала та має бути виготовлена така довідка.
Окрім того, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції було необґрунтовано задоволено вимоги позивача в частині визначення конкретних складових та їх розмірів, які повинні бути включені в нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача, оскільки такі вимоги є передчасними, враховуючи, що такий спір може виникнути лише при наявності довідки із зазначенням в ній таких складових та їх розмірів.
Натомість в даному випадку предметом розгляду справи не є питання конкретного змісту (конкретні складові та розміри таких складових) довідки про розмір грошового забезпечення позивача.
Виходячи з положень ст.5 КАС України захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено у майбутньому.
Оскільки Міністерством внутрішніх справ України ще не видавалася нова довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на момент виникнення права на перерахунок із зазначенням в ній конкретних складових та їх розмірів, тому в даному випадку право позивача на включення до неї певних складових та їх розмірів не є порушеним.
З огляду на наведене вище, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а оскаржуване рішення суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нового рішення про часткове задоволення позову, яким визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19 листопада 2019 року відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 та зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру його пенсії. У задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 належить відмовити.
Наведені вище висновки узгоджуються з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеної у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 р. по справі №160/8324/19.
При цьому, колегія суддів звертає увагу, що в спірних правовідносинах суд апеляційної інстанції не вирішує питання щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати позивачу пенсію, але з урахуванням скасування п.3 Постанови Кабінету Міністрів України №103 та враховуючи наведені вище обставини, Міністерство внутрішніх справ України (відповідний його структурний підрозділ) було зобов'язано за відповідною заявою позивача видати йому нову довідку про розмір його грошового забезпечення.
Відповідно до ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи, а доводи відповідача щодо правомірності проведеної перевірки є помилковими.
Відповідно до п.1,4 ч.1 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Згідно з ч.2 ст.317 КАС України неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Колегія суддів зазначає, що при зверненні з позовом ОСОБА_1 було сплачено судовий збір у розмірі 908, 00 грн., а тому враховуючи часткове задоволення позовних вимог за наслідками апеляційного перегляду даної справи, за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню сплачений судовий збір за подання позову у розмірі 454,00 грн.
Оскільки, відповідно до п.3 ч.6 ст.12 КАС України справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, і дана справа відноситься до справ незначної складності, а також враховуючи те, що дана справа розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно вказане рішення (постанова) суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України відповідно до вимог ст.327, ч.1 ст.329 КАС України.
Керуючись ст. ст. 241, 243, 250, 308, 310, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу - задовольнити частково.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 по справі № 520/5962/21 - скасувати.
Прийняти нове рішення, яким позов ОСОБА_2 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19 листопада 2019 року відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016.
Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.
У задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір за подання позову у розмірі 454,00 грн.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України відповідно до вимог ст.327, ч.1 ст.329 КАС України.
Головуючий суддя (підпис)А.М. Григоров
Судді(підпис) (підпис) З.Г. Подобайло Н.С. Бартош