Рішення від 11.11.2021 по справі 640/13701/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2021 року м. Київ № 640/13701/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо ненадання до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», пунктів 5, 6, та додатку № 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за працю в умовах режимних обмежень, щомісячної премії для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області оновлену довідку для перерахунку пенсії, у якій вказати розмір грошового забезпечення військовослужбовця за відповідною штатною посадою, з якої позивач був звільнений, станом на 05.03.2019, із зазначенням розмірів його складових - посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за працю в умовах режимних обмежень, щомісячної премії, за формою, вказаною у додатку № 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, статті 9 Закону № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 при складанні зазначеної довідки для перерахунку пенсії позивача, розмір усіх щомісячних складових грошового забезпечення вказувати у максимальному розмірі на підставі того, що звільнений з військової служби позивач був у зв'язку з реформуванням Збройних Сил У країни (Закон № 1763-IV «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей» в редакції від 15.06.2004) і для обрахунку його пенсії були застосовані максимально можливі на час звільнення розміри усіх щомісячних складових грошового забезпечення, у тому числі і премія, за останній місяць служби;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо перевірки правильності складення довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі якої позивачу була перерахована та виплачується на даний час військова пенсія;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, як органу державної влади, щодо отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії і, як наслідок, бездіяльність щодо перерахунку пенсії позивача на підставі цієї оновленої довідки, після визнання протиправними та нечинними змін до пункту 5 і до додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області після отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки для перерахунку пенсії позивача, виданою за формою, вказаною у додатку № 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 здійснити перерахунок пенсії позивача за період з 01.01.2020 по дійсний час та виплатити недоотримані кошти пенсії і у подальшому, виплачувати її у повному розмірі з урахуванням усіх щомісячних складових грошового забезпечення військовослужбовців.

В обґрунтування позовних вимог, позивач вказує на те, що він є пенсіонером та отримує пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Поряд з цим, відповідачем протиправно не було надано довідку про складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Також, позивач вважає, що відповідач зобов'язаний видати йому нову довідку, яка буде чинна станом на 05.03.2019 та з усіма складовими грошового забезпечення, а пенсійний орган має здійснити відповідний перерахунок його пенсії після отримання оновленої довідки від військового комісаріату.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.08.2020 відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні).

24.09.2020 до суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву, у якому, представник відповідача, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, вказав на те, що навіть після рішення суду у справі № 826/3858/18, відсутні підстави для складання та видачі оновленої довідки з урахуванням всіх складових грошового забезпечення.

Вивчивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Як вбачається із матеріалів даної справи, з 01 січня 2020 року позивачу виплачується пенсія, призначена відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, яку він обіймав на дату звільнення із служби з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р.

Позивач зазначає про те, що вказані 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р. були розраховані виходячи із довідки Київського обласного військового комісаріату, у якій відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються лише такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років.

Також, у Додатку 2 до Порядку № 45, містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, та в якій були відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р., залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними зміни до пункту 5 і до Додатку 2 Порядку № 45.

Відтак, позивач вважає, що з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діють пункт 5 та Додаток 2 до Порядку № 45, у редакції, яка діяла до зазначених змін і в якій окрім посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років враховуються ще й усі додаткові щомісячні види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 1088 від 24.12.2019 р. «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян», виплата пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2020 року здійснюється на підставі перерахунків, проведених з 1 січня 2018 року на підставі як вказує позивач - нечинних з 05.03.2019 пунктів 1 -3 постанови № 103 та довідок про грошове забезпечення військовослужбовців, виданих зі змінами до пункту 5 і до Додатку 2 Порядку № 45 впроваджених цією ж постановою №103 і які також було визнано протиправними та нечинними рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18.

Таким чином, позивач переконаний, що з 01 січня 2020 року військова пенсія виплачується йому не в повному обсязі на підставі довідки про розмір грошового забезпечення в редакції, яка є протиправною і нечинною, що і призводить до зменшення розміру його пенсійного забезпечення.

Так, 13 березня 2020 р. позивач звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, чинною з 05.03.19 р. по дійсний час та вказаною у Додатку № 2 до Порядку № 45, в редакції, у якій було б вказано розмір грошового забезпечення військовослужбовця за посадою, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої я був звільнений - начальник інженерної служби військової частини, штатна категорія «підполковник» із зазначенням розмірів його складових - посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за працю в умовах режимних обмежень, щомісячної премії.

05.05.2020 позивач отримав відповідь ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.03.2020 № 2/5/1780, якою у видачі оновленої довідки для перерахунку пенсії було відмовлено і з якої вбачалося, що така оновлена довідка до пенсійного органу також не надсилалася. Такі дії відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач вважає незаконними.

Крім того, позивач звертає увагу на те, що усвідомлюючи, що до моменту отримання належної оновленої довідки від ІНФОРМАЦІЯ_1 у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку моєї пенсії, він одночасно зі зверненням до Київського обласного військового комісаріату звернувся і до начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області із заявою, у якій зазначив викладені вище підстави для перерахунку пенсії відповідно до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення. У якій останній просив на підставі пункту 9 Порядку № 45, перевірити правильність складення довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі якої була перерахована та виплачується на даний час військова пенсія. У разі ж її невідповідності до форми, викладеній у Додатку № 2 до Порядку № 45, чинній з 05.03.2019 р. по дійсний час - витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_1 оновлену довідку і на підставі неї перерахувати його пенсію.

Однак, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області відмовився отримувати поштове відправлення за його заявою.

Позивач вважає вказану бездіяльність відповідачів протиправною та такою, що призводить до отримання пенсії у меншому розмірі, звернувся до суду з вказаним позовом.

При вирішенні спору, суд виходить з наступного.

Положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції України, встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).

Статтею 9 Закону Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей № 2011-XII (далі - Закон № 2011) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45, передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45, в редакції постанови № 103, передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45, міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Суд бере до уваги те, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Тобто, до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені Постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак, саме з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема орган з якого звільнено особу, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри грошового забезпечення, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою та подання такої довідки до органу, що призначає пенсії.

30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 року, та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою № 704, установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому, за підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Тож, суд висновує, що саме з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а тому, саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Отже, невидача довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, обмежує наданий державою соціальний захист права позивача, що перебував на службі, на отримання додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, позовні вимоги до Київського обласного військового комісаріату є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

Щодо позовних вимог до ГУ ПФУ в Київській області, суд вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Так, до вказаного відповідача, позивач заявляє наступні позовні вимоги:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо перевірки правильності складення довідки Київського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі якої позивачу була перерахована та виплачується на даний час військова пенсія;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, як органу державної влади, щодо отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії і, як наслідок, бездіяльність щодо перерахунку пенсії позивача на підставі цієї оновленої довідки, після визнання протиправними та нечинними змін до пункту 5 і до додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області після отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 оновленої довідки для перерахунку пенсії позивача, виданою за формою, вказаною у додатку № 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 здійснити перерахунок пенсії позивача за період з 01.01.2020 по дійсний час та виплатити недоотримані кошти пенсії і у подальшому, виплачувати її у повному розмірі з урахуванням усіх щомісячних складових грошового забезпечення військовослужбовців.

Разом з тим, суд зазначає про відсутність правових підстав для визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо перевірки правильності складення довідки та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки, оскільки обов'язок пенсійного органу щодо перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, виникне вже після отримання нової довідки від уповноваженого органу. Разом з тим, судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, а тому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.

Також, задоволенню не підлягають і позовні вимоги про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 при складанні довідки для перерахунку пенсії позивача, розмір усіх щомісячних складових грошового забезпечення вказувати у максимальному розмірі, оскільки, по перше, це також вимоги, спрямовані на захист прав позивача на майбутнє, адже це не було підставою для відмови позивачу у виготовленні оновленої довідки, по друге, суд не має підстав втручатись у дискреційні повноваження уповноваженого складати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та вказувати конкретні складові та суми, з урахуванням того, що вказаний орган не допустив бездіяльності в цій частині та вказане не є предметом даного спору.

З огляду на вищезазначені правові норми, зокрема, на те, що законодавцем надано право особі самостійно звертатися до пенсійного органу з довідкою, в якій містяться підвищені розміри пенсійних виплат (статтею 63 Закону № 2262-XII), суд доходить висновку про задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача-1 виготовити та надати пенсійному органу довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з урахуванням положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Аналіз наведених правових положень та вищезазначених обставин справи, дає суду підстави для висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Судові витрати, у даному випадку, розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242 - 246, 255, 263 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, для перерахунку пенсії, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Зобов'язати Київський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, статті 9 Закону № 2011-XII та з урахуванням положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Судові витрати розподілу не підлягають.

За приписами статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Порядок та строки подання апеляційної скарги врегульовано приписами статей 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідачі: Київський обласний військовий комісаріат (ЄДРПОУ 07910662, 03113, м. Київ, провулок Артилерійський, 5в);

Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (ЄДРПОУ 22935548, м. Київ, вул. Ярославська, 40, 04071).

Суддя В.І. Келеберда