12 листопада 2021 року Справа №160/18164/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віхрова В.С., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі клопотання Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області про витребування доказів в адміністративній справі №160/18164/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна податкова служба України про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), -
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду (суддя Віхрова В.С.) перебуває адміністративна справа №160/18164/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна податкова служба України про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки).
10.11.2021 року до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області про витребування доказів в адміністративній справі №160/18164/21, а саме:
- відомості про розмір щомісячно нарахованих доходів, утриманих та сплачених сум ЄСВ до бюджету за спірний період;
- довідку за формою ОК-5 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» за аналогічний період;
- довідку за формою ОК-7 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» за аналогічний період.
Розглядаючи дане клопотання суд виходить з наступного.
В обґрунтування клопотання відповідач зазначає, що позивач зазначає, що з 09 квітня 2020 року прийнята на посаду діловода 0,5 ставки П'ятої дніпровської державної нотаріальної контори, але в обґрунтування надає до позовної заяви надано лише копія наказу про прийняття на роботу та довідку від 01.03.2021 №4280/12.3.
Проте, як зазначає відповідач, позивачем до позовної заяви не надано відомості про доходи за спірний період, відомості про розмір щомісячно утриманих та сплачених сум ЄСВ до бюджету за спірний період тощо.
У зв'язку з викладеним та з метою офіційного встановлення обставин справи заявник вважає за необхідне витребувати зазначені документи.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
За приписами статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом па підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно з частиною 1 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відповідно до частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З метою з'ясування всіх обставин у справі, повного та всебічного розгляду справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування зазначених документів.
На підставі викладеного, керуючись статтями 72, 73, 80, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Клопотання Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області про витребування доказів в адміністративній справі №160/18164/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС України у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна податкова служба України про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), - задовольнити.
Витребувати від ОСОБА_1 відомості про розмір щомісячно нарахованих доходів, утриманих та сплачених сум ЄСВ до бюджету за 2017 - 2021 роки стосовно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );
Витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області наступні письмові докази:
- довідку за формою ОК-5 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» за 2017 - 2021 роки стосовно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );
- довідку за формою ОК-7 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» за 2017 - 2021 роки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Витребувані документи надати до суду в найкоротший строк.
Роз'яснити, що згідно з вимогами ч.8 ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.С. Віхрова